Hotellit Dobis

Vertaa 186 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 47 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Dobis: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Dobis

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Dobis
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Dobis tutustuminen

Dobis tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Dobis ja sen lähellä kuuluu:

  • Süßerin järvi
  • Martti Lutherin synnyinkoti
  • Burg Giebichenstein (linna)
  • Martti Lutherin kuolinkoti
  • Hallen eläintarha
  • Bernbergin linna
  • Beatles-museo

Kun järjestät lomaa kohteeseen Dobis, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Hecklingen (CSO-Magdeburg - Cochstedt). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Dobis?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Dobis, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Dobis, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 117 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 153 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 193 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 151 mm.
  • Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Dobis on 614 cm.

Dobis: Hotellitiedot

Majoitukset
186
Halvin hinta
47 €
Korkein hinta
136 €
Suositut hotellit
H+ Hotel Leipzig-Halle, Holiday Inn - the niu, Ridge Halle Central Station by IHG, TRYP by Wyndham Halle, Dormero Hotel Halle, Best Western Parkhotel Brehna-Halle, Dorint Charlottenhof Halle (Saale), Hotel Bavaria, Good Morning + Halle - Leipzig, B&B HOTEL Halle (Saale), Hotel Atlas Halle, ibis Styles Halle, Mühlenhotel Halle Leipzig, Vacation home with 1400 square meters of land Hiking vacation for the whole family , Pension Dessauer Hof, ARC Hotel

Viimeksi varatut hotellit Dobis
ebookersn tarkistamat arvostelut