Devon Road, Riverside Caravan Park, Dollar, Scotland, FK14 7LX
Dollar Academy
14 min kävelymatka
Castle Campbell (linna)
6 min ajomatka
Knockhill Racing Circuit
12 min ajomatka
Edinburgh (EDI)
43 min ajomatka
Huonevaihtoehdot
Mökki, 3 makuuhuonetta
Näkymä joelle
6 henkilöä
4 yhden hengen sänkyä ja 1 parisänky
Mökki, 2 makuuhuonetta
Näkymä joelle
4 henkilöä
1 yhden hengen sänky
Mökki, 2 makuuhuonetta, poreamme
Näkymä joelle
4 henkilöä
2 parisänkyä
Tietoja majoituspaikasta
Kokonaan sinun
Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Dollar Lodge and Holiday Home Park
Yksiköt, joissa on keittiöt ja parvekkeet
Tämän savuttoman loma-asunnon palveluihin kuuluu puutarha, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Jokaisessa 5 kodissa on keittiö, jossa on jääkaappi ja mikroaaltouuni, parveke sekä huonepalvelu. Asiakkaiden käytössä on kahvinkeittimet, suihkut ja silitysraudat/-laudat. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Dollar Lodge and Holiday Home Park tarjoaa 5 huonetta, joissa on silitysrauta/-lauta. Huoneessa on parveke. Keittiö, jossa on jääkaappi, mikroaaltouuni ja kahvin-/teenkeitin. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Vauvansänkyjä (lisämaksusta) voidaan myös järjestää pyynnöstä.
Dollar Lodge and Holiday Home Park sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Dollar Academy. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmainen omatoiminen pysäköinti. Tässä 3 tähden loma-asunnossa on 5 kotia. Jokainen loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittiön ja parvekkeen.
Kaikissa kodeissa on tarjolla keittiöt, parvekkeet ja olohuoneet
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Dollar Academy ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Ochil Hills
Dollar Lodge and Holiday Home Park tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Huonepalvelu on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Perheystävällinen
Vauvansänky: GBP 10 per yö
Keittiö
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Mikroaaltouuni
Ruokailu
Huonepalvelu
Makuuhuoneet
Makuuhuone
Kylpyhuone
1 yksityinen kylpyhuone
Suihku
Oleskelutilat
Olohuone
Ulkotilat
Parveke
Puutarha
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Ei siivouspalvelua
Silitysrauta/-lauta
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
5 majoitustilaa
Puutarha
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 17.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänky on saatavilla 10 GBP:n suuruista maksua vastaan per yö.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Vauvansänky: 10 GBP per yö
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet.
Kansallinen luokitus
Tämän majoituspaikan virallinen tähtiluokitus on Skotlannin kansallisen matkailujohtokunnan VisiScotlandin myöntämä.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Dollar Lodge Holiday Home Park
Lodge Holiday Home Park
Dollar Holiday Home Park
Holiday Home Park
Dollar Home Park Dollar
Dollar Lodge and Holiday Home Park Dollar
Dollar Lodge and Holiday Home Park Private vacation home
Dollar Lodge and Holiday Home Park Private vacation home Dollar
Dollar Lodge and Holiday Home Park – arvostelut
Arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 2 arvostelua
10–Loistava
2
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 2 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
9,0/10
Henkilökunta ja palvelu
10/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
Aprille, Ipswich Suffolk
3.9.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great site
Great stay at Dollar last month, friendly staff, Lisa, who was really helpful and went over and above her duties to sort things oit with our booking. Handy for sightseeing and local shops, takeaways etc.
Lovely clean and tidy site and would definitely recommend and return
Aprille
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2018
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
1.5.2017
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excellent stay clean very spacious just what we where after short walk into town