Hotellit Genlis

Vertaa 677 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 60 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Genlis: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Genlis

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Genlis
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Genlis tutustuminen

Genlis tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Genlis ja sen lähellä kuuluu:

  • Bourgognen yliopisto
  • Chateau d'Arcelot
  • Gaston Gerardin stadion
  • Hôtels Particuliers
  • Abbaye de Cîteaux
  • Dijon Congrexpo
  • Vapaudenaukio

Kun järjestät lomaa kohteeseen Genlis, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Dole (DLE-Franche-Comten alueellinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Genlis?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Genlis, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Genlis, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Joulukuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja helmikuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 218 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 280 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 26 °C ja öisin 12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 235 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 17 °C ja 2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 320 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Genlis on 1053 cm.

Genlis: Hotellitiedot

Majoitukset
677
Halvin hinta
60 €
Korkein hinta
133 €
Suositut hotellit
Holiday Inn Dijon by IHG, Nomad Dijon , Hôtel des Ducs, Best Western Dijon Quetigny, Residhome Dijon Cité des vignes, Odalys City Dijon Les Cordeliers, Novotel Dijon Sud, Holiday Inn Dijon Sud Longvic by IHG, Vertigo Hotel, Dijon, a Member of Design Hotels, Mama Shelter Dijon , Best Western Dijon Centre Gare, Hotel Campanile Dijon - Congrès - Clémenceau, Hôtel Oceania Le Jura Dijon, Aloft Hotel Dijon By Marriott, Kyriad DIJON EST - Mirande