Jerry & JoAnn kutsuu sinut avaamaan yksityisen portin Riverwoodin puistomaiselle ympäristölle ja aloittamaan vierailusi 5 hehtaarin Rouge-joen etupihalla, jossa on toisen kerroksen vierashuone. Runsaasti pysäköintitilaa.
Nauti toisesta kerroksesta, jossa on laaja näköala joelle ja omaisuudelle. Katso paikallisia villieläimiä, kuten peuroja, hanhia, egretsia, monenlaisia ankkoja, kotkia ja kääpiöitä. Kalastuspesä on vain lyhyen matkan päässä. Omaisuus on elossa suurilla mäntyillä, majesteettisilla tammilla, koiralla ja hehtaarin nurmialueilla. Joki on runsaasti alkuperäisillä taimenilla, steelheadillä ja lohella. Entä taimenen aamiainen. Istu Adirondack-tuolissa ja nauti kelluvasta laiturista tai vain istu yksityisellä hiekkarannalla. Puu on saatavilla rantapalolle. Voit pulahtaa tai yksinkertaisesti rentoutua uima-altaan ympärillä. Pidä aamukahvia / teetä kannella tai BBQ-illalla. 750 neliömetrin sviitissä on makuuhuone, jossa on 4 kulmasta julistettu sänky, olohuone, jossa on minikeittiö, mikroaaltouuni, iso tv, kuunnella musiikkia tai esittää kysymyksiä Amazon Echosta, internetyhteydestä, antiikkiteloista, premium-vuodesohva, ruokailutila ja kylpyhuone suihkulla ja kylpyammeella. Jokea ympäröivä suuri ruohoalue on hyvä piknikille, jalkapallon heittämiselle ja muille haluamillesi toimille.
Kiinteistö sijaitsee maaseudulla Rougen laaksossa Ashlandin ja Grants Passin välissä, mutta vain hieman yli kilometrin päässä valtatie 5: stä. Ashland ja sen tunnettu teatteri ovat noin 30 minuutin päässä.
Nauti viininmaistajaisuudesta monilla viinitiloilla, monilla on elävää musiikkia, ostoksia historiallisessa Jacksonville-kaupungissa, koskenlaskua Rouge-joella, vaellusta pöydän rockilla, ruokailua erinomaisissa ravintoloissa, seikkailunhaluisia Hellgate-retkiä tai pyöräilemistä Gold Hillistä Ashland, On olemassa melko mukavia golfkenttiä.
Kävele 5000 neliömetrin puutarha-alue, jossa on hyvä katselupenkki-vihannesten-hedelmäpuita-rypäleen viiniköynnöksiä - varmista, että ovet ovat kiinni - tämä on hirvieläinten maa.
JoAnnin taide-studio ja Ewoodart ovat sekä omaisuutta että joskus myös retkiä
Kolmen hengen penkki-keinu sijaitsee suurten mäntyjen välissä, josta on upeat näkymät nurmialueelle ja joelle.
Jotkut ihmiset eivät koskaan mene tontin ulkopuolelle ja viettävät aikaa lukemalla, nauttien hiljaisuudesta, rentoutumasta uima-altaalla tai joella tai ehkä piknikillä joen varrella. Siellä voit nauttia Riverwoodin paratiisista.