Hotellit Juchitán
Vertaa 9 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 31 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Juchitán: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Juchitán

MH Grand Hotel

BONADAY HOTEL

Hotel y Restaurant Natalia

Norock Club and Beach

Okansi Cabaña

Puerto Bianco - Private residence

Norock club & Beach

Cabañas papalote ecológico
Kohteen Juchitán hotellit
Juchitán on loistava vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen täältä on vaikeaa ja sinun tarvitsee löytää jokin toinen vaihtoehto, tämä lähellä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sinulle sopivia vaihtoehtoja.
- 2 hotellia kohteessa Marquelia
Kohteeseen Juchitán tutustuminen
Juchitán tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Juchitán ja sen lähellä kuuluu:
- Santuario Del Señor Del Perdonin kirkko
- Santiago Apóstolin katedraali
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Juchitán?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Juchitán, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja huhtikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Juchitán, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Syyskuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 32 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 21 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 33 °C päivisin ja 24 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 309 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 32 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 870 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 31 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 265 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Juchitán on 1465 cm.
Juchitán: Hotellitiedot
Majoitukset | 9 |
---|---|
Halvin hinta | 31 € |
Korkein hinta | 151 € |
Suositut hotellit | MH Grand Hotel, BONADAY HOTEL, Hotel y Restaurant Natalia, Norock Club and Beach, Okansi Cabaña, Puerto Bianco - Private residence, Norock club & Beach, Cabañas papalote ecológico, Casa de Cathy. Playa Ventura. 2 hours south Acapulco front beach. WiFi |