Hotellit Kampung Sempalit Tok Lubuk
Vertaa 26 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 23 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Sempalit Tok Lubuk: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Sempalit Tok Lubuk

OYO 1190 Nice Stay Hotel

Grandview Hotel

Wyndham Garden Shahzan Fraser's Hill

Super OYO 635 Seven Days Hotel

Bentong Eco Wellness Resort

The Pines

Green Acres Fraser's Hill

Hotel Jelai Raub

Tanah Aina Farouq

The Haven Retreat, B7-2-1 (Silverpark Resort)

80Colonie Fraser's Hill

Laman Pesona Resort & Spa

Capital O 90665 Countryview Recreation Park & Resort

Bentong Homestay

Hotel Agro
Kohteeseen Kampung Sempalit Tok Lubuk tutustuminen
Kampung Sempalit Tok Lubuk tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Sempalit Tok Lubuk ja sen lähellä kuuluu:
- Dataran Raub
- Bandar Bentan moskeija
- Fraser's Hill Golf Club
- Jeriau Waterfall
- Masjid Daerah Raub
- Guang Yin -temppeli
- Pine Tree Trail
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Sempalit Tok Lubuk?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Kampung Sempalit Tok Lubuk, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Huhtikuu ja toukokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Sempalit Tok Lubuk, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 31 °C ja öisin 21 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 453 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 530 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 409 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 31 °C ja 21 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 825 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Sempalit Tok Lubuk on 2218 cm.
Kampung Sempalit Tok Lubuk: Hotellitiedot
Majoitukset | 26 |
---|---|
Halvin hinta | 23 € |
Korkein hinta | 1 237 € |
Suositut hotellit | OYO 1190 Nice Stay Hotel, Grandview Hotel, Wyndham Garden Shahzan Fraser's Hill, Super OYO 635 Seven Days Hotel, Bentong Eco Wellness Resort, The Pines, Green Acres Fraser's Hill, Hotel Jelai Raub, Tanah Aina Farouq, The Haven Retreat, B7-2-1 (Silverpark Resort), 80Colonie Fraser's Hill, Laman Pesona Resort & Spa, Capital O 90665 Countryview Recreation Park & Resort, Bentong Homestay, Hotel Agro |