Koko loma-asunto

Ihana, koira-ystävällinen koti w / oma kylpytynnyri, kaasugrilli ja kauniit näkymät!

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Ihana, koira-ystävällinen koti w / oma kylpytynnyri, kaasugrilli ja kauniit näkymät! valokuvagalleria

Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Ulkoporeallas
Televisio, takka, kirjoja
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, internet, vuodevaatteet
Sisätilat

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta5 henkilöä129 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Poreallas
  • Kuivausrumpu
  • Pysäköinti saatavilla
  • Kuntosali
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pyykinpesukone

Tutustu alueeseen

Map
Ketchum, ID
  • River Run Day Lodge
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Sun Valleyn hiihtokeskus
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Dollar Mountain
    ‪6 min ajomatka‬
  • Sun Valley, Idaho (SUN-Friedman Memorial -lentokenttä)
    ‪19 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Ihana, koira-ystävällinen koti w / oma kylpytynnyri, kaasugrilli ja kauniit näkymät!

Topaz Getaway

Kalenterimme päivitetään reaaliajassa ja öiset hinnat näkyvät oikein. Syötä vain haluamasi päivämäärät ja napsauta "Varaa nyt!"

Tämä ihana ketchum-koti on täydellinen seuraavalle lomallesi. Rentoudu kauniilla kesäillalla kannella ja nauti upeasta vuoristomaisemasta, kun illallinen maisee kaasugrilli. Talvella rinteillä vietetyn päivän jälkeen voit tulla takaisin ja helpottaa nuo väsyneitä lihaksia yksityisessä porealtaassa!

Mikä on lähellä:
Kalju vuori River Runilla on vajaan puolen mailin päässä. Kesällä voit patikoida, pyöräillä tai käydä varjoliitoa. Talvella voit hyödyntää maailmanluokan hiihto- ja lumilautailuurheilua. Kävele keskustaan, joka on puolen mailin päässä Ketchumista, ja nauti ruokailusta, ostosmahdollisuuksista ja monipuolisesta viihteestä. Voit suunnata 2 mailin päässä sijaitsevaan Sun Valleyen musiikin yönä paviljongissa, ratsastusta Sun Valley -talleissa ja paljon muuta!

Asioita tietää:
Ilmainen WiFi
Täydellinen keittiö w / astianpesukone
Bonushuone alakerrassa
Koirat ovat tervetulleita

Sinun on otettava yhteyttä lisätäksesi useamman kuin yhden koiran varaukseen, jos se sallitaan. 20 dollaria per koira, per yö. Jos lemmikkieläimet ovat sallittuja, ensimmäisen koiran hinta sisältyy lueteltuihin kokonaiskustannuksiin.

Pysäköinti Huomautuksia: Ajotiellä on tilaa 3 ajoneuvolle ja autotallissa yhdelle. Huomaa, että autotallin ovien avaajista, joita ei jätetä laitteeseen lähdettäessä, on 100 dollarin maksu.

Vahinkovakuutus: Tälle kiinteistölle tekemäsi varauksen kokonaiskustannukset sisältävät öisin tapahtuvan vahinkojen luopumismaksun ("hallinta") sekä mahdolliset verot ("vahingonkorvaus"). (Alennusta voidaan soveltaa vähintään 28 yön oleskeluihin, jos se on sallittua.)
Vahinkovakuutus kattaa sinulta jopa 2000 dollarin vahingot kiinteistölle tai sen sisällölle (kuten huonekalut, kalusteet ja laitteet) vahingossa, kunhan ilmoitat tapahtumasta isännälle ennen lähtöä. Vahinkovakuutusmaksu eliminoi perinteisen vakuuden tarpeen.
Lisätietoja voi ladata kassasivun "Vuokrasopimus".
Tämä loma-asunto sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Sun Valleyn hiihtokeskus. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi kuntosalin, porealtaan ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 2 kylpyhuonetta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Sun Valleyn hiihtokeskus ja River Run Day Lodge
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaidensa käyttöön porealtaan ja kuntokeskuksen. Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös grillejä, pelihallin/-huoneen ja puutarhan.

Majoittaja

Vacasa of Idaho

Puhutut kielet

Englanti, ranska, saksa, italia ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Lumilautailumahdollisuus lähistöllä
  • Murtomaahiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Valinnaisia hiihtoetuja

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas

Internet

  • Saatavilla talossa: internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto vaaditaan
  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: Smoking is not permitted anywhere on the premises.

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä
  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Kuntosali
  • Pelihalli/-huone
  • Valinnaisia lasketteluetuja
  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Iintimahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Kelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Luiistelumahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Metsästysmahdollisuus lähistöllä
  • Moottorikelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 129 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: Dogs only. Max of 4.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vrbo Property
31240

Lovely dog-friendly home w/private hot tub, gas grill, & great mountain views – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 6 kautta 12 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 12 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 12 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 12 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 12 arvostelua

7,6/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Shannon F.

2 day getaway.

The place is nice. Great views, close to downtown. Not extremely clean. The floors were dirty,. Looks like the stairs haven’t been vacuumed in awhile. White dog hair on the furniture. My pillow smelled like men’s cologne. For a 200 dollar cleaning fee they should do a better job.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2021

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

summer weekend getaway

Great location, roomy, quiet and kids loved the hot tub!! We were out biking, hiking and paragliding, so we were only here in the evenings. Dogs are allowed, so if you're not used to seeing hair laying around here and there, this might not be the place for you. It fit our needs perfectly!
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2021

8/10 Hyvä

Shirley G., Scottsdale, Arizona

Hyvää: Siisteys

Topaz

all the amenities we have at our home were provided, easy to feel at home. Wonderful backyard, our dog loved it and we felt safe leaving him in the yard. Thank you.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2020

6/10 OK

William D.

Some significant problems

Good: Roomy and bright, great location, nice backyard Not so good: Downstairs sleeping area open to stairway, noisy and no privacy, downstairs bath tiny, no coffeemaker (mgr. provided a tiny 4c Mr. Coffee when we complained), no remote for DVD so not functional. Grill was dirty. Terrible: The at least 30 year old refrigerator failed in the middle of our stay. We were provided a mini-fridge, like you get in a motel room, for the last 4 days of our stay - the promised repair man never appeared, and we never heard from management again about it. We had a lot of frozen food (including lobster) that was spoiled. Bottom line, this could be great place for a family, not so much for two couples. And the owner needs to upgrade the appliances if he wants to justify the rental price. The attitude we got from mgt. was “oh, too bad, but refrigerators fail”- well, 30+ year old fridges fail a lot more often than newer ones. And watch the fees, they are very high for this unit.
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2020

10/10 Loistava

Pam M., Orinda, Ca USA.

Hyvää: Siisteys

Great place!

Loved this great house - perfectly decorated, nice but not fancy, location allows biking all over, street is quiet and nice, it had everything we wanted.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2020

10/10 Loistava

Leigh K., Moscow, ID

Hyvää: Siisteys

Nice and bright

Nice and bright house on the outskirts of town. Pros: Ample parking, quiet location, hot tub, comfy beds, nice shower. Con: I do feel that the house could have done with a major spring clean. Overall, we were really happy with our choice of house and stay.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2020

10/10 Loistava

Marina D.

Hyvää: Siisteys

Clean modern house

We enjoyed our stay here. The property was clean, with modern appliances, everything as advertised. It was nice to have a garage and a private driveway. The property management company was really good about sending all the info before our rental (and let us know that the hot tub jets won't be functional for our stay). I don't think they monitor Homeaway app messages though (ours went unanswered), but there is a 24 help line, so it wasn't a problem. One of the bedrooms is in the foyer area by the entrance (as shown in photos), I wouldn't plan on having privacy in that one, although it's a very nice bedroom otherwise, big TV and comfortable beds. The property has a big beautiful back yard, excellent for BBQ or just relaxing. Overall, we recommend this place.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2020

6/10 OK

Laurie N.

Great location

Overall enjoyable. The upstairs gets very warm and we were saved by the wonderful back yard and did most of our eating and entertaining outside. Two couples shared the property and there was good independent living space. The property could get a bit cleaned up, lots of junk and a car with a flat tire in the driveway.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2020