Koko mökki·Yksityinen majoittaja

Suora ranta näkymä ikuisesti villimetsään piilotetussa umpikujassa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Suora ranta näkymä ikuisesti villimetsään piilotetussa umpikujassa valokuvagalleria

Sekalaista
Takka
Ulkoalueet
Ulkoalueet
3 makuuhuonetta, työpöytä, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko mökki

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta5 henkilöä121 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi
  • Keittiö
  • Kuivausrumpu
  • Takka

Tutustu alueeseen

Map
Lyon Mountain, NY
  • Upper Chateaugay Lake
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Lower Chateaugay Lake
    ‪14 min ajomatka‬
  • Chazy Lake
    ‪17 min ajomatka‬
  • Plattsburgh, New York (PBG-Plattsburghin kansainvälinen lentokenttä)
    ‪51 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko mökki on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Suora ranta näkymä ikuisesti villimetsään piilotetussa umpikujassa

Eristäytynyt keidas suoraan upealla Ylä-Chateaugay-järvellä, tämä ominaisuus on uusittu kokonaan sisälle ja ulos viimeisen kolmentoista vuoden aikana, ja siihen sisältyy merkittävä päivitys vuosittain. Tämä talo ja omaisuus sijaitsee toisena viimeisenä talona umpikujaan olevalla yksityisellä tiellä, mutta kuitenkin suoraan järven syvimmän osan edessä 70 metrin syvyydessä. Tämä talo ja omaisuus on ihanteellinen pakopaikalle. Ylä-Chateaugay-järvi johtaa alempiin Chateaugay-järviin kapeiden kautta yhteensä 9 mailia. Kiinteistöllä, itärannalla ja erittäin lempeällä rinteellä, jolla on 106 jalkaa suoraa järvenrantaa, on henkeäsalpaavat näkymät koskemattomalle, NY State Parkland -puistoon ja vuorille. Älä unohda uskomattomia auringonlaskuja järven yli länteen kirkkailla appelsiineilla ja purppuralla - tosi silmäkarkki. Tietysti toinen mahtavista auringonlaskuista hyöty on kyky nukkua aamuisin ilman, että auringonvalot herättävät heitä varhain. Lisäksi tähtitiloilla yöllä voit nähdä enemmän tähtiä yhdessä yössä kuin elämässä. Selkeä, terävä ja täynnä muistoja.

Jokainen talon huone on uusittu, mukaan lukien mahonkihuone, makuuhuone, Douglas Fir -huone, jossa on sisäänrakennettu täysikokoinen sänky, liuskepuolella oleva sisäänkäynti, setri-kylpyhuone graniitilla ja terrakotta-sisäänkäynti, täysikokoinen suihku sekä graniittikeittiö. upouusi laattalattialla, ja männyn kielellä ja uralla ruokailunurkkaus ja olohuone. Molemmissa makuuhuoneissa on runsaasti kaappitilaa ja yöpöydät / -pöydät. Upeat näkymät järvelle ovat helposti näkyviä päälliköltä, sivupohjalta, ruokailunurkkalta ja olohuoneesta. Mökkini on L-muotoinen karjatila, josta on näköala järvelle kaikista näkökulmista.

Laajennettu U-muotoinen telakka on hieno tapa viettää aikaa. Dock-laajennus luo suuren alueen vesialueelle: 16 x 18 -telakka, jossa on sisäänrakennettu penkki ja 14 x 4 -vaellusrata, joka yhdistyy alkuperäiseen 16x6 -telakkaan, jolloin muodostuu suuri U-muotoinen laituri-juhla-alue. Tästä eteenpäin pääsy Ylä-Chateaugayn virkistäviin vesiin tapahtuu helposti monin tavoin: kiinteistön oikealla puolella olevan erityisen leveän (10 jalan) portaikon kautta, johon me yleensä hyppäämme kajakkien kanssa veteen / vedestä ja kanootteja, mutta myös siellä portaita alkuperäisen telakan päässä, sekä tikkaita jalkakäytävältä. Joka tapauksessa voit kävellä ulos 10–15 jalkaa ennen kuin olet pään päällä. Järvenpohja on luja, ei pehmeä ja likainen, ja valtava kivien karho on puhdistettu helpon kävelyn vuoksi. Juhlalaituri on suosikkipaikkasi.

Seuraava suosikki paikkasi on uusi taipuva ja 12x12-kelluva kansi, jokainen on rakennettu vuonna 2018 ja joka tarjoaa viileitä alueita rentoutumaan vesialueen reunalla ja löytämään sisäisen onnellisuutensa nautittaessa cocktailia. Haasta itsesi nukkumaan ulkona, mutta suojattu siltiä seinästä ja helmasta valmistetun mittatilaustyönä valmistetun nojatuolin elementeiltä. Tai katsot itseäsi järvelle toisella Adirondack-tuolista, jossa on sisäänrakennettu jalkatuki ja keinu.

Ulkopuolella sijaitseva kivi-kuistilla sijaitseva alue, joka pääsee suoraan sivupohjalta, mahdollistaa hyvät ateriat piknikpöydällä samalla kun tarkkailet järven looneja, samoin kuin leiritulen tarinoita tulipaloalueella illalla. Kansi, jossa on BBQ-kiila-alue, on täydellinen ulkona nautinnoksi. Nurmikkopelejä pelataan ilahduttavalla laajalla nurmikolla talon kaikilla puolilla.

Ylä-Chateaugay-järveä pidetään yhtenä suosituimmista kalastusvesistä NY: n osavaltion ympäristönsuojelulaitoksella sen kirjolohen, taimenjärven, pienen suuhun bassojen ja saariston kanssa.

Melonta, melonta ja kalastus ovat idyllisiä aamu- tai iltatunteina, kun järvi on lasinen, purjehduksesta voi nauttia, kun tuulet alkavat iltapäivisin. Veneilyyn voi tietenkin nauttia milloin tahansa. Olympialaispeleille uinti järven yli on noin puolitoista mailia.

Käännöksen ajotieltä on upea reunavalitus, kutsuen vieraita nauttimaan oleskelustani kotona. Jopa kesäkaudella, voit löytää rauhaa ja todellista rauhaa. Minulla on kaksi naapuria ja talomme ovat kaukana toisistaan, sillä näen vain yhden naapurin talon osittain paksujen puiden läpi ja toisen tukkii uusi puu-aita. Ylä- ja alajärvellä on vain 594 kiinteistönomistajaa ja suurin osa niistä sijaitsee pienemmässä, alajärvessä. Jokaisena kuumana heinä- tai elokuun iltapäivänä voidaan helposti laskea veneilijöiden lukumäärä yhdellä kädellä, sillä Chateaugay-järvien suuremmalla osalla, Yläosassa, on vähän veneilyliikennettä.

Pohjimmiltaan omaisuuteni on hyvin yksityinen, eikä ulkoista melua voi kuulua paitsi tuulen, lintujen, aaltojen ja satunnaisen tikan ja kuun mukaan.

Päätie, Route 374, on kolmen mailin päässä ja johtaa lähellä oleviin antiikkikauppoihin, jäätelötelineisiin, ravintoloihin, pizzatiloihin, delisiin, leipomoihin, käteviin kauppoihin, maatilaosastoihin, tuulimyllytiloihin, NY State -laivaveneeseen ja vuoristoisiin retkeilyreitteihin. Kauempana, se vie sinut Maloneen, messualueille, Montrealiin, Saranaciin, Lake Placidiin, Plattsburghin, Vermontiin, suuriin ruokakauppoihin, ostoskeskuksiin ja elokuvateattereihin.

Vuokraan sisältyy kolmen hengen kanootti, kahden hengen kajakki, pelastusliivit ja -nuudelit, 8x10 uima-kellua (lava) 25 metrin päässä ja 15 'vedessä. Pelastusliivit, nuudelit ja nurmikkopelit sijaitsevat erillisessä, pienemmässä (ampuma-asunto) mökissä. Ehdotettuihin veneretkiin sisältyy melonta eteläisen sisääntulon alkuun, Yläjärven loppupäässä ja vesiväylien kiertäminen lukuisiin majavapatoihin, jotka ovat yli mailin päässä. Tai mene tien surkeaan hiekkabaariin Narrows-reunalla pelaamaan frisbeeä nilkan syvässä vedessä ja iltapäiväpiknikille laajalla rannalla. Aloittelijat ja asiantuntijat nauttivat käydyistä seikkailuista. Polttopuut ovat läsnä, mutta joita ei pidä käyttää tähän, on oma tapanani. Mukana ovat myös kannettavat tuolit, kaasu ja puuhiili-BBQ: t ulkona nautintoa varten.

Viimeinkin talossani voi yöpyä enintään viisi henkilöä, kaksi täysikokoista sänkyä ja täysikokoinen vuodesohva. Tämän tarkoituksena on hillitä suuria puolueita ihmisistä. Omaisuudenhoitajani sijaitsee 30 minuutin päässä, jos kysyttävää tai ilmiöitä ilmenee.

Saapumisaika on 2:30 ja uloskirjautumisaika on 10:30, lauantaista lauantaihin heinä-ja elokuussa. Keskiviikon vuokrat ovat saatavana muina kuukausina. 70 muuta kuvaa voi katsella Facebookissa

Valinnainen siivousmaksu 100 dollaria lisätään, jos päätät, että kiinteistöpäällikkö siivoo talon puolestasi loman lopussa. Sinun on silti siivottava paikka, tyhjennettävä jääkaappi, poistettava kaikki omaisuutesi, mutta hän pölyttää, pyyhi työtasot, imuroi kaikki 5 huonetta, puhdistaa jääkaappi, kerätä ja poistaa roskat ja puhdistaa kylpyhuone.

Kesävuokrat kesäkuun viimeisestä viikosta elokuun viimeiseen viikkoon alkavat lauantaista lauantaihin.

Keskiviikon vuokrat ovat saatavilla muina kuukausina heinä- ja elokuun ulkopuolella.

Verkkokalenteri päivitetään heti, kun varaus on varattu ja on aina ajan tasalla. Vastaan kaikkiin tiedusteluihin 24 tunnin sisällä paitsi viikonloppuisin, kun olen Adirondacks-alueella.

Mikä tämä paikka ei ole:
Se ei ole Lake George tai Sacandaga Lake, jolla on jatkuvaa veneliikennettä.
Se ei ole Saratoga-järvi, jonka naapurit ovat 50 metrin välein.
Se ei ole Lake Placid rajoitetulla turismilla.
Se ei ole Chazy Lake, sillä päätie on nähnyt ja kuullut puolen vain 3 mailin pituisesta järvestä.
Se ei ole kapeilla tai ala-järvellä (Chateaugay-järvestä), missä järvi on matalampi, ruuhkaisempi ja asutuin.
Se ei ole länsipuolella, missä aurinko nousee klo 6 a. m. kesän aikana.

Langaton hidas Internet on saatavana satelliitin kautta. Laitteissa, joissa operaattorina on Verizon, pääset puhelimeesi ja kaikkiin sovelluksiin. Muut palveluntarjoajat eivät toimi. Rajoitettu kaistanleveys estää suoratoistoa, joten vain sosiaalinen verkostoituminen ja sähköpostin lähettäminen on sallittua.

Yhteenvetona voidaan todeta, että Ylä-Chateaugay-järvi on ylivoimaisesti suurin ja paras järvi pohjoisessa Adirondacksissa, samoin kuin kotini, joka tuo ripauksen eleganssia ja loistoa.

Huomaa: online-Google Maps näyttää Hemlock Lane -tilaa umpikujana. Se on umpikuja ja taloni on toiseksi viimeinen talo yhteensä 6 talosta.
----------------------------------Suositukset--------------- -------
'Se on liian vaarallista. Se on aivan liian rentouttavaa ja houkuttelevaa.
Moira Saratogasta, NY, joka oleskeli heinäkuussa 2010 viitaten järven rannalle riippumatossa.

"Rauhallinen, rauhallinen ja yksityinen ... Yöllä tähdet ovat häikäiseviä, Linnunrata on uskomattoman kirkas ja selkeä. Lämpimällä iltapäivällä mikään ei syytä istua takapihalla varustetussa kangastuolissa, jalat ylös palokuoppaan, katsomassa kaljua kotkaa korkealla (niin tapahtui!) Ihan loistavaa.'
Tristi Chapel Hillistä, NC, joka oleskeli heinäkuussa 2010.

"Nautimme rauhallisesta, rauhallisesta ympäristöstäsi. Se oli kaikki mitä sanoit olevan niin, ja enemmän.
Ginny ja Joe Long Islandista, NY, kesäkuu 2010.

'Valerie ja minä vain halusimme sanoa, kuinka paljon me nautimme oleskelustasi sijainnissasi järvellä kesällä. Se oli meille hyvin erityinen aika, ja paikkasi oli täydellinen paikka.
"Meillä oli upeimmat kaksi viikkoa ja menisimme ehdottomasti takaisin."
Aaron Manhattanista, NY, heinäkuu 2010

'Talossa oli upea' Feng Shui '- todella lämmin, mukava, kutsuva ja rentouttava. Omaisuus on kaunis. Näkemykset erinomaiset! Hiljainen ja rauhallinen. Riippumatto on mahtava! '
Steve ja Linda, Cape Cod, MA, pysyivät elokuussa 2010

'Leiri on kaunis, ja siitä on yksi suurimmista näkymistä Chateaugay-järvelle. Nautin erityisesti telakalta, kanootista ja kajakista. '
Lynn ja hänen äitinsä Sandy Potsdamista, New York, elokuu 2010

Mukava, hyvin varusteltu, viehättävä koti erittäin kauniilla ja rauhallisella paikalla. Lähellä mielenkiintoisia päiväretkikohteita ja kiehtovia geokätköilypaikkoja. Rentouttavin loma, mitä meillä koskaan on ollut! '
Tim, Judy, Earl ja Jane (2 paria) Rochesterista, NY, elokuu 2010
'
Kotisi on viihtyisä ja lämmin ja tunsimme olosi kotoisaksi. Rauha ja hiljaisuus siellä oli parasta
Tämä mökki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Upper Chateaugay Lake. Mökissä tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu mökki, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttä
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Upper Chateaugay Lake ja 14 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Lower Chateaugay Lake
Tämä mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki on savuton.

Majoittaja

Joseph Poniatowski

Puhutut kielet

Englanti ja japani

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rantatuolit

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto vaaditaan
  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Hummeri-/rapukattila
  • Jääkaappi
  • Kahvimylly
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • Musiikkikirjasto
  • Pelejä
  • Stereot
  • Videokirjasto
  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Laituri
  • Patio
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet
  • Ulkotulisija

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Laattalattia yleisissä tiloissa
  • Mattoja yleisissä tiloissa
  • Mukulakivilattia yleisissä tiloissa
  • Soralattia yleisissä tiloissa
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin

Sijainti

  • Järven rannalla
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Veden äärellä
  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Kajakki
  • Melonta
  • Vene
  • Vesiurheiluvälineitä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Water tubing -mahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Kaksilasiset ikkunat
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 121 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.30
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Direct waterfront overlooking forever wild forest on a hidden dead end street – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 68 kautta 77 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 8 kautta 77 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 77 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 77 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 77 arvostelua

9,2/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

carol r.

Hyvää: Siisteys
Beautiful
We completely enjoyed our time here. It was quiet, the fishing was decent right from the dock, and we enjoyed taking the canoe out in the morning.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Andrew F.

Hyvää: Siisteys
Awesome stay at the lake
We had an amazing week at Chateaugay Lake! The house was comfortable and had everything we needed for a relaxing stay. We loved paddle boarding and kayaking right from the dock and swimming in the clear lake. The location was beautiful and peaceful, perfect for unwinding in the hammock or just soaking in the views. We also took some fantastic day trips to Burlington and Lake Placid, which added to the adventure. We can't wait to come back!
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Katie B.

Hyvää: Siisteys
Fantastic Getaway
We loved our stay at the Anchor! It is such a beautiful, secluded property on a pristine, quiet Adirondack lake... you can get lost driving on the nearby country roads and enjoy the bounty of the farm stands you've stopped at along the way. The property was exactly what we were looking for. Joe has provided all of the essential amenities, you truly feel like a guest in his home! We loved using the paddle boards, kayaks & canoe.. and the fire pit was perfect at night.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

LeeAnn B.

Hyvää: Siisteys
Great Cabin in the Adriondacks
Loved our stay. Super clean and the view was beautiful.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

David P.

Hyvää: Siisteys
Everything You Want or Need
Just home from our 1 week stay at The Anchor, and simply enough the place has EVERYTHING, you only need to bring your swim suit, fishing pole, food, and your favorite cold drink. Everything else (and more) is included at the house, along with plenty to do (kayaks, lawn toys, etc.), a fabulous view of the lake and sunsets only found on post cards. Caught 2-4 lb bass directly from the dock, but great fishing can be found all over the lake. The area has a nice mix of local owned shops for bait, produce, baked goods, fire wood, and ice-cream while towns of Malone (20 min) and Plattsburg (40 min) can be easily reached when you need it. Overall an A+ for house and owner. Can't wait until next time!
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Peaceful retreat
The Anchor has everything you need to escape. A beautiful firepit patio off the back door that has wide steps leading to a floating deck with Adirondack chairs and then not just one dock but three docks that you can fish, kayak, paddle board, or swim from. The floating dock is a great place to fish from or perfect your cannonball from. The bedrooms are spacious and kitchen has all the tools you could need. The Shotgun Shack is newly renovated and a perfect place for adult children. As a family of 6 we found it perfect. Joe has thought of everything .Our children range in age from 9 years old to 24 years. We recommend The Anchor for your next getaway and will be returning next year.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Amy A.

Hyvää: Siisteys
Early Summer Vacation
We have visited many Lake Houses in the ADK's. The Anchor is definitely one of our favorites. Joe provides everything imaginable from various water craft to games and all household essentials. Would highly recommend.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Alissa C.

Hyvää: Siisteys
Perfect getaway
This is a great place to go and relax, it’s such a peaceful place! The house was comfortable and had everything we needed, inside and outside. It was too cold for swimming, but we loved sitting outside and listening to the birds & loons and seeing the Milky Way over the water. Joseph was a great host and gave us lots of helpful suggestions on nearby places to eat or explore. I hope to go back and stay longer!
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Ann A.

Hyvää: Siisteys
Perfect holiday
My husband and I have stayed at this property three times. We love returning to the lake. Waking up to the view never gets old. And we enjoy seeing the changes to the house, the outbuildings, and the docks. This place gets better and better! We'll be back!
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Terry G.

Hyvää: Siisteys
Great week at the anchor
We had a terrific week, we had a wash out day when we first arrived, just relaxed in the cabin that day enjoying each other's company. The rest of the week we swam, canoed/kayaked, played yard games and went fishing. We did well catching smallmouth bass and perch. Joe is great he made us feel welcome and was responsive to anything we needed. We will come back !!
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

Colleen M.

Hyvää: Siisteys
girls weekend
We had a great time. You cannot ask for a better view and the Cabin was very comfortable,it had everything you need to keep busy or just relax and enjoy .
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2023

10/10 Loistava

Nadine O.

Hyvää: Siisteys
So quiet and peaceful!
Beautiful property that offered everything we had hoped for. Close enough to Vermont for a day trip via the Ferry which was a nice experience. Joe was the best Host anyone could ask for and we are already planning our next trip. Thanks Joe!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2023

10/10 Loistava

Richard L., Cohoes, NY

Hyvää: Siisteys
Exceeded expectations
The house had everything we needed for a relaxing long weekend. Well stocked kitchen and bathroom, the shower had great water pressure, the living room was cozy and comfortable, and the panoramic lake view was amazing! We stayed in early spring, it was chilly and had some rain, so we didn't go swimming or kayaking, but we enjoyed every minute whether it was hanging out on the dock, fires on the patio or morning coffee in the lean-to. We have rented dozens of houses and cabins over the years, and this was one of the best.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2023

10/10 Loistava

James H.

Hyvää: Siisteys
Loved it!
A wonderful property if you're truly looking to get off of the grid. Beautiful dock, well-stocked in terms of utensils, kayaks, games, DVDs, etc. The new dock is awesome and the lake is truly a special place.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Tamar S.

Hyvää: Siisteys
Pristine Lake, Peace and Quiet
Our family stayed at this house for a week and had a great time - the house is cozy and had everything we needed and VERY comfortable beds. Upper Chauteaugay lake with the mountains around it is absolutely beautiful and Joe provides so much so that you can enjoy it - multiple kayaks, stand up paddle boards, life jackets and more - it was fantastic to have all of this to use and we got out on the lake every day. The property around the cabin is set up beautifully so that you can enjoy the views from various spots- although neighbors were very close on either side, they were quiet and the lake as a whole didn't have a ton of loud motor boats when we were there, which was really nice. We loved the lean to and had fires in the fire pit every night, watched the sun set, and listened to the loons. Our family had a wonderful, peaceful week.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2022

10/10 Loistava

Patricia N.

Hyvää: Siisteys
Amazing family weekend
This was an amazing time. The owner was keeping me updating on everything, provided so much information about the area and things to do. They also provided everything we could hope for to have a great time at the lake and games for in the evening. Everyone is already asking to go back.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2022

8/10 Hyvä

Chrissy L.

Wonderful, relaxing stay
Check in an check out process was extremely easy. The privacy and view were perfect. We enjoyed the canoe, kayaks, and paddleboards. The water was a little too chilly for much swimming but my kids enjoyed splashing around on the warmer days. We caught some nice fish, read in the hammock and on the patio, and completely relaxed. Just what we were looking for!
Yöpyi 8 yötä kesäkuussa 2022

10/10 Loistava

Scott P., Albany

Hyvää: Siisteys
Peaceful
Had a wonderful time at this location. The scenery was absolutely beautiful and it was so quiet. The was the perfect long weekend getaway we needed. We would definitely go back again. **Do pay attention to the direction he gives once you get into the little side roads as the gps gets pretty confused as you get closer to the house***
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2021

8/10 Hyvä

Jessica B.

Beautiful Property
The location was absolutely perfect. It was quiet, peaceful and really beautiful. We enjoyed using the yard games and kayaks and canoe. We also enjoyed the property owners interesting souvenirs and photos from his travels. I wasn't impressed with the cleanliness of the cabin considering the additional cleaning fee, that may be something the property owner needs to discuss with the property manager. And if suggestions for updates are taken into consideration, I would recommend replacing the carpet in the living room.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2021

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Such a peaceful & quiet place to stay!!
The views & activities provided were spectacular!!
Yöpyi 13 yötä elokuussa 2021

10/10 Loistava

Courtney C.

Hyvää: Siisteys
Beautiful property
My husband and I enjoyed staying at this stunning and serene property. While we were provided activities to do in the area I literally didn't leave the entire week because nothing could compare to it, so I suggest packing groceries. The lake is beautiful and quiet. I read the high reviews before booking and it sure lived up to the wonderful descriptions. I look forward to returning in the future.

10/10 Loistava

Michael G.

Hyvää: Siisteys
Great place!
The house is clean. The property is set up perfectly for the lake. Word of advice … dress for the North Country … it can get a bit cold in July …
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2021

8/10 Hyvä

Natasha K., New York City, USA

Hyvää: Siisteys
Lake Cabin with Gorgeous Sunsets
The cottage is cozy, but the main attraction here is Upper Chateaugay Lake, which is beautiful. The property is right on the lake, shaded by pine trees, with multiple docks/platforms, and a lean-to for different views in different types of weather (it's in the mountains, so the weather can change very quickly). The sunsets in particular are stunning--different every night, and they seem to last for hours. The location is very remote, so good for folks who like wildlife, swimming, hiking, and boating of all kinds. Water access isn't as easy as it might be, as you'll need to carry them up and down stairs (and there is nowhere to tie them up in the water), but once you've got them in there are lots of places to explore around the lake. Bring water shoes as the shoreline is rocky. There are two grills (gas and charcoal) and a large picnic table for outdoor dining. There are neighboring houses on both sides; one is hidden by a fence, and the other oriented in a different direction, so we weren't overly conscious of them, except on the weekends, when they got quite noisy; happily, weekdays were beautifully quiet. Watersports on the lake can also get loud (jet-skies, speed boats, etc.). But all told, we loved our stay!
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2021

10/10 Loistava

Theresa G.

Huonoa: Siisteys
Perfect Late Fall Getaway!
We had a wonderful stay at the Anchor. It was so peaceful and relaxing but there was also plenty to do - the perfect mix. Joe was an excellent host and has an amazing property. It has everything you could ever need. Joe was also very communicative - suggesting things to do. We will definitely look to return - maybe a little earlier in the season when we can take advantage of the lake.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2020

10/10 Loistava

Richard B.

Hyvää: Siisteys
Great place to get away
This is a great lake location. If you are looking to get some needed quite. This is the place. It is right next to the lake with great access. Please note you are way out in the woods. So stop, first to get the food and drinks you will need. This is a true cabin on the lake. I am sure you enjoy this place as much as we did.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2020