Koko huoneisto

Little Island Okinawa Tomari

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Little Island Okinawa Tomari valokuvagalleria

Ulkopuoli
Näkymä majoituspaikasta
Standard-huoneisto | Työpöytä, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Standard-huoneisto | Näkymä parvekkeelta
Näkymä majoituspaikasta

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 kylpyhuone2 henkilöä22 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi
  • Keittiö
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
2-4-5 Tomari, Naha, Okinawa, 900-0012
  • Tomarin satama
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Kokusai Dorin markkinat
    ‪14 min kävelymatka‬
  • DFS Galleria Okinawa -ostoskeskus
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Naha (OKA)
    ‪14 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Standard-huoneisto

  • 22 m²
  • 1 kylpyhuone
  • 2 henkilöä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Little Island Okinawa Tomari

Huoneisto, jossa on keittonurkkaus ja joka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Tomarin satama
Tämä savuton huoneisto tarjoaa hissin ja rajoitetusti auki olevan vastaanoton. Huoneistossa on syvä kylpyamme sekä ilmainen Wi-Fi ja keittonurkkaus. Asiakkaiden käytössä on pyykinpesukone/kuivausrumpu, vuodesohva, jääkaappi ja taulutelevisio. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Tämä huoneisto tarjoaa 11 huonetta, joissa on pyykinpesukone/kuivausrumpu ja tohvelit. Huoneissa on kalusteina yhden hengen sängyn kokoinen vuodesohva, sohvasänky ja työpöytä. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku, syvä kylpyamme, WC-istuin sähköisellä bideellä, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Huoneissa on taulutelevisio. Siivous on saatavilla pyynnöstä.

Tämä huoneistohotelli on saanut loistavaa palautetta majoituspaikan yleiskunnosta. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Tomarin satama. Tässä 3 tähden asuinrakennuksessa on 11 huoneistoa. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja syvän kylpyammeen.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaus, pyykinpesukone/kuivausrumpu ja syvä kylpyamme
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Tomarin satama ja 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Kokusai Dorin markkinat
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä 3 tähden huoneisto on savuton.

Puhutut kielet

Japani

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Sohvasänky
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Syvä kylpyamme
  • Tohvelit
  • WC (jossa on sähköinen bidee)

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Silitysrauta/-lauta
  • Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Palosammutin

Yleistä

  • 11 majoitustilaa
  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.30.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 15.00–18.30
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet avaimen hakemiseen. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.30 jälkeen

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti, avaimen haku

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Alle 6-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 6-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Siivous on saatavilla lisämaksusta.
  • Laitemaksu: 540 JPY per yöpyminen

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 15.00–18.30.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 18.30 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet avaimen hakemiseen. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Tämän majoitusliikkeen laitteistomaksuun sisältyy DVD-soittimen ja keittiövälineiden käyttö oleskelun aikana.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 6 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Little Island Okinawa Tomari Apartment Naha
Little Island Okinawa Tomari Apartment
Little Island Okinawa Tomari Naha
Little Okinawa Tomari Naha
Little Okinawa Tomari Naha
Little Island Okinawa Tomari Naha
Little Island Okinawa Tomari Apartment
Little Island Okinawa Tomari Apartment Naha

Little Island Okinawa Tomari – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 24 kautta 36 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 10 kautta 36 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 36 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 36 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 36 arvostelua

9,2/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

9,0/10

Palvelut/mukavuudet

9,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Ling Fai

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
職員樂於助人的旅館
這次的住宿經驗很愉快,旅館簡潔方便,職員亦樂於助人,尤其在我退宿回港後,有些事情再需要拜託職員幫忙,他們也很樂意與我溝通和迅速提供協助,非常感謝。
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2023

10/10 Loistava

ヤスヒコ

Yöpyi 1 yön marraskuussa 2021

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2021

6/10 OK

Tsuchio, 福岡

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
お風呂が狭いかな。乾燥機はありがたいね
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2020

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Liikematkailija
Hyvää: Huoneen mukavuus
良い
洗濯機と乾燥機が揃っており、かつ、ガスコンロで料理もしやすく、長期滞在に向いています。 コップだけでなく小皿も用意されていたり、トイレタオルやフキンが別で用意されていたりと、細かい所での気配りが嬉しい限りです。 難点は近くに駐車場が無いことです。 (歩いて5分位の所にコインパーキング有り)
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2020

10/10 Loistava

Eiji

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2020

10/10 Loistava

ドリアン, 神戸市

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys
ホテルの場所が歩道橋の真下で解りずらかった。部屋はきれいで良かった。到着が遅くなる電話をしていたのですが当日メールを送られたそうですが、届いていなく結局電話で教えてもらいました。 ホテル代2部屋12002円引き落とされていますが、ホテルの領収書は一部屋5,100円となっています。ご返答ください。
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2020

10/10 Loistava

tomofumi

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2020

8/10 Hyvä

EIJI

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
外観はイマイチだが、中はリフォームされていたみたいでとても綺麗でした。コンドミニアムタイプタイプ長期滞在向けにはいいです。
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020

8/10 Hyvä

gizu, 岐阜

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
ゆっくり落ち着ける部屋でした。 が、歩道橋と部屋の高さが同じだったため、窓やカーテンを開けることが出来ず残念でした。
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2020

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
お部屋は綺麗で洗濯機などの便利な家電も揃っていていいです。フロント担当者が清潔感なさすぎるのはどうにかしたほうがいいと思います。 立地はまあまあ。モノレールの駅から15分ほどです。
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2020

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 10 yötä tammikuussa 2020

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
お部屋はとっても綺麗で、アメニティなどもしっかり揃っていました。受付の方がとっても親切で最高の女2人旅になりました!
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2019

10/10 Loistava

TAK TAI

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
沖繩的住宿感受
由於是夜機,第一次住無人接待的酒店,事前已收到信箱取匙密碼,可惜未能順利開信箱,徬徨之際,發現原來揭開信箱蓋是可以取到的。翌日再嘗試開信箱,終於學懂如何開信箱了,簡直是開心大發現。 最窩心是房內有洗衣機及乾衣機設備,事前帶備洗衣球,可以洗個痛快,厚厚的牛仔褲可以即時穿上,新鮮熱辣。 房間每天都有新浴巾替換,垃圾自行放到一樓之大垃圾箱。前去取車只需兩個路口大約五分鐘步程。在酒店步行前往美榮橋站及國際通也很方便,不需15分鐘。 整體評價,此酒店地點適中,旺中帶静,惟一缺點是已提供煮食爐頭但要付540円租煮食用具,美中不足。應該一併提供煮食用具,况且並不是每個住客都會使用的,冰箱可以製冰也是第一次住到。 如有機會再到沖繩,一定會再住這酒店。
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
清潔感あり、オートロックで安心できました。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
受付と案内のおじさんが優しくて最高だった
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 2 yötä elokuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
CP值高,雖然離單軌有些距離,不過房內有洗衣機及烘衣機,還有微波爐跟瓦斯爐供使用,浴室與廁所是分開的,使用上很方便。唯一不足的是櫃檯check in只到18:30,對於晚班機的人較不便,且服務人員英文不是很好,溝通上有困難。不過整體上住宿感覺是很愉快的。
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 3 yötä elokuussa 2019