Hotellit Panggil
Vertaa 157 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 25 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Panggil: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Panggil

Lahan Hotel Jeonju

Best Western Plus Jeonju Hotel

Shilla Stay Jeonju Hanok Village

Gloucester Hotel Jeonju

The May Hotel

Jeonju Wangyijimil Hanok Hotel

Jeonju Hotel The Vincent

Hanok goeul

Jeonju Tourist Hotel Kkotsim

The Classic by Hotelone

LABE Hotel

Pungnam Family Hotel

KAMA Hotel

Its HOTEL

Samlockhon
Kohteeseen Panggil tutustuminen
Panggil tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Panggil ja sen lähellä kuuluu:
- Jeonju Hanok Village
- Jeondongin katolinen kirkko
- Pungnammunin portti
- Imsilin juustojen kylä
- Jeonju Hanok Saehwa-gwan -keskus
- Jeollabuk-don lääninhallitus
- Jeonjun kaupungintalo
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Panggil?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Panggil, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Panggil, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin -5 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 140 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 26 °C päivisin ja 6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 354 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 16 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 735 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja -3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 171 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Panggil on 1401 cm.
Panggil: Hotellitiedot
Majoitukset | 157 |
---|---|
Halvin hinta | 25 € |
Korkein hinta | 91 € |
Suositut hotellit | Lahan Hotel Jeonju, Best Western Plus Jeonju Hotel, Shilla Stay Jeonju Hanok Village, Gloucester Hotel Jeonju, The May Hotel, Jeonju Wangyijimil Hanok Hotel, Jeonju Hotel The Vincent, Hanok goeul, Jeonju Tourist Hotel Kkotsim, The Classic by Hotelone, LABE Hotel, Pungnam Family Hotel, KAMA Hotel, Its HOTEL, Samlockhon |