Hotellit Puertos

Vertaa 724 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 88 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Puertos: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Puertos

Don't see what you're looking for?
See all available properties in Puertos
View all properties
Lowest nightly price found within the past 24 hours based on a 1 night stay for 2 adults. Prices and availability subject to change. Additional terms may apply.

Kohteeseen Puertos tutustuminen

Puertos tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Puertos ja sen lähellä kuuluu:

  • Camuyjoen luolapuisto
  • Gozalandian vesiputous
  • Playa Guajatacan ranta
  • Arecibon majakka
  • La Pozan ranta
  • Playa Montones
  • Pozo de Jacinton luola

Kun järjestät lomaa kohteeseen Puertos, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Aguadilla (BQN-Rafael Hernandezin lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Puertos?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Puertos, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja syyskuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Puertos, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä maaliskuu ja tammikuu. Syyskuu ja toukokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 28 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 143 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 30 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 396 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 458 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 360 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Puertos on 1358 cm.

Puertos: Hotellitiedot

Majoitukset
724
Halvin hinta
88 €
Korkein hinta
617 €
Suositut hotellit
Punta Borinquen Resort, Parador El Faro, Arecibo Inn, Parador El Buen Café, Bella Surf Inn, Villa Montana Beach Resort, Courtyard by Marriott Aguadilla, Royal Isabela , Ventana al Atlantico at Arecibo 681 Ocean Drive, Casa Colibrí, Aguadilla Surf Lodge, Casa Grande Mountain Retreat - Adults Only, Parador Villas Del Mar Hau, Hacienda Juanita, Luxury Puerto Caribe Boutique Hotel