Täydellinen 2 perheelle tai 4 pariskunnalle. Talo sijaitsee aivan tien varrella Ravni-rannalle, ja sitä ympäröivät luonnonmetsät molemmilta puolilta ilman suoraa naapuria. Kaikissa huoneissa on suuret lasiovet, jotka avautuvat joko terassille tai parvekkeelle, merinäköalalla edessäsi.
Pohjakerroksessa on iso takkahuone, avokeittiö ja ruokasali, vierashuone ja kylpyhuone makuuhuoneessa.
Ulkona ruokailua varten on suuri katettu terassi, josta avautuu puutarhaan ja merinäköala. Ruokapöytä 8 ja kiviportaat laskeutuvat puutarhaan, jossa on kivi-BBQ- ja kaasugrilli (plancha), pesuallas ja keittoalue. Täällä olemme toteuttaneet toisen ruokailutilan, jossa on iso kivipöytä ja 8 tuolia ja aurinkovarjo. Lähellä on myös wc.
Ensimmäisessä kerroksessa ylähuoneessa on TV - DVD ja iso avoin terassi, josta on upeat näkymät Kvarneriin ja saariin (Cres, Lošinj). On toinenkin makuuhuone kylpyhuone; kolmas iso makuuhuone erkkeri-ikkunoilla ja neljäs makuuhuone, jossa 2 erillistä vuodetta ja oma parveke, sekä iso kylpyhuone italialaiseen suihkuun.
Luonnollisten valo- ja ilmavirtauksen rytmien sallimiseksi on suuri kattoikkuna, jossa on etäaukko. Kaikki makuuhuoneet on täysin kalustettu sisäänrakennetulla kaapilla; parkettilattiat, kivipesualtaat, verhot ja ilmastointi.
Keittiö on täysin varustettu kaikilla nykyaikaisilla laitteilla ja siellä on pesukone ja kuivausrumpu.
Talo sijaitsee yksityisellä tiellä, jolla on runsaasti pysäköintitilaa. Ravni-kaupungissa on vähän markkinoita tuoreilla hedelmillä ja vihanneksilla. Labinin kaupunki on hyvin lähellä kaikkia tarvittavia palveluita (päivittäiset markkinat, supermarkkinat, apteekit jne.), Ja kävelyetäisyydellä talosta on useita pieniä konobaseja (tavernia) tyypilliselle islantilaiselle aterialle. Lähellä on Ravni-ranta, jossa on ulkoilmabistro ja monia pieniä yksityisiä lahtia uimiseen sekä venevuokraukseen.
Kaikkien kokoisten sukellus- ja moottorivenevuokrausta sekä veneen kiinnitystä varten lähellä oleva Sveti Marina voi tarjota.
Kauniisiin Rovinjon, Porečin, Pulan (lentokenttä), Motovunin, Groznjanin ja Novigradin kaupunkeihin pääsee helposti.
Jadrina lahti on rauhallinen pikkukiviranta lahti talon alla, johon pääsee vain veneellä tai lempeällä kävelyllä varjostetun reitin läpi.
Casa Buralla on nyt uima-allas 7 x 3,5 m merinäköalalla. Sijaintimme todellinen kauneus on kuitenkin löytää Istrian kristallinkirkkaat lahdet, jotka ovat riittävän lämpimiä uimaan koko päivän, kaiken ikäisille. Nauti hieronnasta rannalla Lanan kanssa ja sitten iltaisin terassilla merinäköalalla viinilasilla tähdet alla.
Huomaa, että emme ole lauantaista lauantaihin -järjestelmän faneja lauantaisin liikenteen vuoksi, joten valitse vapaasti oma päiväsi.