Hotellit Requeil

Vertaa 713 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 37 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Requeil: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Requeil

Don't see what you're looking for?
See all available properties in Requeil
View all properties
Lowest nightly price found within the past 24 hours based on a 1 night stay for 2 adults. Prices and availability subject to change. Additional terms may apply.

Kohteeseen Requeil tutustuminen

Requeil tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Requeil ja sen lähellä kuuluu:

  • Bugatti Circuit (kilparata)
  • Circuit de la Sarthe (kilparata)
  • 24 Hours of Le Mans Museum
  • Antarès
  • Zoo de la Fleche
  • Kongressi- ja kulttuuripalatsi
  • St-Julienin katedraali

Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Requeil, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Le Mans (LME-Arnage). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Requeil?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Requeil, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Requeil, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Joulukuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas heinäkuu ja elokuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 159 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 185 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 132 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 17 °C ja 4 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 224 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Requeil on 700 cm.

Requeil: Hotellitiedot

Majoitukset
713
Halvin hinta
37 €
Korkein hinta
86 €
Suositut hotellit
Odalys City Centre Congrès, Campanile Le Mans Centre - Gare, Ace Hôtel Le Mans, Novotel Le Mans, Eklo Hotels Le Mans, Hôtel Concordia Le Mans Centre gare, Zenitude Hôtel-Résidences Le Mans Novaxis, Appart'City Confort Le Mans Centre, Hotel Campanile Le Mans Sud - Arnage, B&B HOTEL LE MANS Centre, Leprince Hotel Spa, BW Premier Collection, B&B HOTEL Le Mans Centre Cathédrale, ibis budget Le Mans Centre, Artyster Le Mans, Campanile Le Mans Est