Il Castello Di Venere

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Il Castello Di Venere valokuvagalleria

Kahden hengen royal-huone (yksi tai kaksi sänkyä) | Ylelliset vuodevaatteet, yksilöllisesti kalustettu, ilmainen Wi-Fi
Kahden hengen superior-huone (yksi tai kaksi sänkyä) | Ylelliset vuodevaatteet, yksilöllisesti kalustettu, ilmainen Wi-Fi
Kahden hengen deluxe-huone (yksi tai kaksi sänkyä) | Ylelliset vuodevaatteet, yksilöllisesti kalustettu, ilmainen Wi-Fi
Ylelliset vuodevaatteet, yksilöllisesti kalustettu, ilmainen Wi-Fi
Käytävä

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
Via G. Quarenghi 50, Rota d'Imagna, BG, 24037
  • Monte Resegone
    ‪16 min ajomatka‬
  • Percorso Manzoniano Lecco
    ‪50 min ajomatka‬
  • Funivia Piani d'Erna
    ‪57 min ajomatka‬
  • Bergamo (BGY-Orio Al Serio)
    ‪50 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen royal-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • Näkymä vuoristoon
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen deluxe-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • Näkymä vuoristoon
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen superior-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Neljän hengen comfort-huone

  • Näkymä vuoristoon
  • 5 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 kerrossänky (74–100 cm leveä)

Kahden hengen classic-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • Näkymä vuoristoon
  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Tietoja majoituspaikasta

Il Castello Di Venere

Joen rannalla oleva majatalo, jonka tarjontaan kuuluu kattoterassi
Tämän majatalon palveluihin kuuluu kattoterassi, puutarha ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
Il Castello Di Venere tarjoaa 6 huonetta. Jokainen huone on yksilöllisesti kalustettu. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Tyynyvalikoima on saatavilla. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)). Siivous on saatavilla viikottain.
Il Castello Di Venere sijaitsee lähellä kohdetta Monte Resegone. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja kattoterassi.
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille kattoterassin
  • Sijaitsee 8,6 km:n päässä kohteesta Monte Resegone ja 9,4 km:n päässä kohteesta Sanctuary Cornabusa
Il Castello Di Venere tarjoaa asiakkaiden käyttöön kattoterassin ja puutarhan. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Tämä majatalo sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Puhutut kielet

Englanti ja italia

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Mukavuudet

  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Siivouspalvelu (viikoittain)

Ulkotilat

  • Joen rannalla
  • Kattoterassi
  • Puutarha
  • Vuoristossa

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Tyynyvalikoima
  • Ylelliset vuodevaatteet

Muuta

  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–20.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Asiakkaat voivat joko siivota majoituspaikan itse ennen uloskirjautumista tai maksaa 15 EUR:n suuruisen ylimääräisen siivousmaksun uloskirjautumisen yhteydessä

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 29.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lisävuode: 29.0 EUR per yö
  • Lakanamaksu: 15 EUR per sänky per yö (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)
  • Pyyhemaksu: 10 EUR per henkilö per yö (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–20.00.
Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Asiakkaat voivat joko siivota majoituspaikan itse ennen uloskirjautumista tai maksaa 15 EUR:n suuruisen ylimääräisen siivousmaksun uloskirjautumisen yhteydessä.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Il Castello Di Venere
Il Castello Di Venere Guesthouse
Il Castello Di Venere Rota d'Imagna
Il Castello Di Venere Guesthouse Rota d'Imagna

Il Castello Di Venere – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

10/10

Siisteys

10/10

Henkilökunta ja palvelu

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

10/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Christopher

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Amazing stay with gorgeous views.
What an amazing village the pizza restaurant was excellent too. The couple who run the hotel were amazing and the room was extremely clean and spacious. It had a lovely balcony with seats to soak up the panoramic view.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2023