Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ravintola ja joka sijaitsee kohteen Kutchancho Asahigaoka -hiihtokeskus lähellä
Ravintola, pyykinpesutilat ja tallelokero vastaanotossa kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on myyntiautomaatti. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
Torifito Hotel And Pod Niseko tarjoaa 169 huonetta, joissa on tallelokerot ja tohvelit. Vuoteissa on untuvapeitot. Taulutelevisio, satelliittikanavat. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla viikottain.
Julkisen kylpylän / onsenin palveluihin kuuluu julkinen sisäkylpylä (ei mineraalilähteitä). erilliset tilat miehille ja naisille. Ryokanin kylpylä on avoinna klo 15.00–10.00.
Torifito Hotel And Pod Niseko sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Kutchancho Asahigaoka -hiihtokeskus. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja aamiaisen (lisämaksusta).
Ilmainen Wi-Fi
Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, lokeroita ja pyykinpesutilat
Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kutchancho Asahigaoka -hiihtokeskus ja 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Niseko Mountain Resort Grand Hirafu (hiihtokeskus)
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Torifito Hotel And Pod Niseko tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, pyykinpesutilat ja tallelokeron vastaanotossa.
Tämä 3 tähden hotelli on savuton.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 6.00–10.00.
Majoituspaikassa on ravintola.
Puhutut kielet
Englanti ja japani
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 6.00–10.00; 1 320–2 200 JPY per aikuinen ja 1 320–2 200 JPY per lapsi
Ravintola
Perheystävällinen
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Lukolliset lokerot
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Pyykinpesutilat
Tallelokero vastaanottotiskillä
Asiakaspalvelut
Siivouspalvelu (viikoittain)
Kylpylä
Erilliset miesten ja naisten alueet julkisessa kylpylässä
Julkinen kylpyallas on avoinna klo 15.00–10.00
Julkinen sisäkylpylä (ei mineraaleja)
Esteettömyys
Ei hissiä
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Untuvapeitto
Kylpyhuone
Hammasharja ja -tahna
Pyyhkeet saatavilla
Tohvelit
Viihdetarjonta
Taulutelevisio ja satelliittikanavat
Muuta
Lämmitys
Pistokeadapterit
Turvalokero
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 15
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 5.00–1.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Puolihoidon varanneiden asiakkaiden tulee kirjautua sisään klo 20.00 mennessä, jos he haluavat syödä illallisen.
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
2.00 prosentin suuruinen kaupunki-/paikallisvero peritään
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 1320–2200 JPY aikuisille ja 1320–2200 JPY lapsille
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 5.00–1.00. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Lisämaininnat
Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Huomaathan, että jotkin majoituspaikat eivät salli tatuoitujen asiakkaiden käyttävän paikan päällä sijaitsevia julkisia kylpytiloja.
Torifito Hotel And Pod Niseko – arvostelut
Arvostelut
8,8
Loistava
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 112 kautta 205 arvostelua
10–Loistava
112
Arvosana 8 - Hyvä. 62 kautta 205 arvostelua
8–Hyvä
62
Arvosana 6 - OK. 21 kautta 205 arvostelua
6–OK
21
Arvosana 4 - Huono. 6 kautta 205 arvostelua
4–Huono
6
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 205 arvostelua
2–Hirveä
4
9,2/10
Siisteys
9,0/10
Henkilökunta ja palvelu
8,6/10
Palvelut/mukavuudet
8,6/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,8/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
8/10 Hyvä
??
28.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
トイレは共有する感じなのですが、朝食ブュッフェはとても満足しました。
??
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
HON YING
Matkusti ryhmän kanssa
27.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
New and clean。convenient for food and transportation to ski resorts.
But smelly in the morning when everybody woke up in the peak time
HON YING
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025
6/10 OK
John
25.1.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Siisteys
Niseko on a budget? washlet wands not clean!
Affordable pod’s near niseko with excellent bus network to the slopes. The communal bathrooms were mostly well cleaned given the number of people using. I do think the robot bidets’ had brown stains on the wands. Kinda grossed me out.
Otherwise economical way to hit niseko. Bring ear plugs, they should really segregate the pods from sleepers who snore. Def so uncles sawing wood some nights i had to use my headphones.
Hotel staff are lovely and helped me with Yamato transport of my luggage. Breakfast was pretty good and a decent value.
John
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Cazuki
22.1.2025
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
good
Cazuki
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Michael
20.1.2025
Michael
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Patrick
18.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Super cool spot definitely recommend
Patrick
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Jian
16.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Shuttle bus to the ski resort is convenient
Jian
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025
8/10 Hyvä
NAMIKO
11.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
NAMIKO
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
11.1.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus