Hotellit Sentul
Vertaa 29 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 15 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Sentul: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Sentul

Swiss-Belexpress Cilegon

The Royale Krakatau Hotel

Aston Cilegon Boutique Hotel

Nunia Tamansari Hotel

Greenotel Cilegon

Swiss-Belinn Modern Cikande

Forbis Hotel

LE DIAN HOTEL & COTTAGES

GEA Syariah

Amaris Hotel Cilegon

Aston Serang Hotel & Convention Center

Horison Altama Pandeglang

Amaris Hotel Citra Raya - Tangerang

Amaris Hotel Serang

Collection O 91226 M'kostel Syariah
Kohteeseen Sentul tutustuminen
Sentul tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Sentul ja sen lähellä kuuluu:
- MBS Tourism Park
- Cilegon Center Mall
- Alun-alun Pandeglang
- Rau Main Market
- Al-Bantani Grand Mosque
- Banten International Stadium
- Ship Mosque
Kun järjestät lomaa kohteeseen Sentul, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Jakarta (CGK-Soekarno-Hattan kansainvälinen lentoasema). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Sentul?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Sentul, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Lokakuu ja syyskuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Sentul, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä heinäkuu ja elokuu. Helmikuu ja tammikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja syyskuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 30 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 825 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 502 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 32 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 237 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 32 °C ja 25 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 610 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Sentul on 2174 cm.
Sentul: Hotellitiedot
Majoitukset | 29 |
---|---|
Halvin hinta | 15 € |
Korkein hinta | 62 € |
Suositut hotellit | Swiss-Belexpress Cilegon, The Royale Krakatau Hotel, Aston Cilegon Boutique Hotel, Nunia Tamansari Hotel, Greenotel Cilegon, Swiss-Belinn Modern Cikande, Forbis Hotel, LE DIAN HOTEL & COTTAGES, GEA Syariah, Amaris Hotel Cilegon, Aston Serang Hotel & Convention Center, Horison Altama Pandeglang, Amaris Hotel Citra Raya - Tangerang, Amaris Hotel Serang, Collection O 91226 M'kostel Syariah |