Koko huoneisto
Maison des skieur- ski out
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Maison des skieur- ski out valokuvagalleria





Koko huoneisto
4 henkilöä4 m²
Suositut palvelut/mukavuudet
- Ulkotilat
- Keittiö
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti sisältyy hintaan
Tutustu alueeseen

Via del Colle 42, Sestriere, TO, 10058
- Sestrieren hiihtokeskus1 min kävelymatka
- Via Lattean hiihtokeskus1 min kävelymatka
- Sestriere-Fraiteven gondoli9 min ajomatka
Huonevaihtoehdot
Avaa kaikki huonetyypin Studio kuvat

Studio
- 4 m²
- 4 henkilöä
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Hotel Sciatori
Hotel Sciatori
Sestriere
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Kylpylä
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti sisältyy hintaan
4.2 kautta 5, Erittäin hyvä, (33)
4,2/5
Erittäin hyvä
(33)
Hinta on 142 €
142 €
1 huone
sisältää verot ja maksut
5.4.–6.4.

Hotel Torre
Hotel Torre
Sestriere
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ravintola
2.8 kautta 5, (163)
2,8/5
(163)
Hinta on 141 €
141 €
1 huone
sisältää verot ja maksut
5.4.–6.4.

Hotel K2
Hotel K2
Sauze d'Oulx
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
4.7 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, (51)
4,7/5
Poikkeuksellisen hyvä
(51)
Hinta on 132 €
132 €
1 huone
sisältää verot ja maksut
5.4.–6.4.
Tietoja majoituspaikasta
Kokonaan sinun
Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Maison des skieur- ski out
Rinteessä sijaitseva huoneisto, jossa asiakkaat voivat lasketella
Tämän asuinrakennuksen palveluihin kuuluu hiihtoyhteys rinteeseen ja ilmainen omatoiminen pysäköinti. Huoneistossa on yksityiset pihat ja keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, uuni ja liesi. Asiakkaiden käytössä on televisio.
Keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja astiat/ruokailuvälineet.
Tässä huoneistossa käytössäsi on hiihtoyhteys rinteeseen.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Sestrieren hiihtokeskus. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen omatoimisen pysäköinnin. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen ja television.
- Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, yksityisen pihan ja television
- Ilmainen omatoiminen pysäköinti
- Majoituspaikan alueella on tarjolla hiihtoyhteys rinteeseen, lumikenkäilymahdollisuus ja luistelumahdollisuus
- Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Sestrieren hiihtokeskus ja Via Lattean hiihtokeskus
- Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön hiihtoyhteyden rinteeseen. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Tämä huoneisto sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Puhutut kielet
Italia
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Hiihto
- Hiihtoalue lähistöllä
- Hiihtohissejä lähistöllä
- Hiihtorinteitä lähistöllä
- Hiihtoyhteys rinteeseen
- Laskettelumahdollisuus paikan päällä
- Lähellä hiihtomahdollisuutta
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
- Paikan päällä ilmainen, katettu ja omatoiminen pysäköinti
Keittonurkkaus
- Jääkaappi
- Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
- Liesi
- Uuni
Viihdetarjonta
- 21–tuumainen televisio
Ulkotilat
- Piha
Ilmastointi ja lämmitys
- Lämmitys
Lemmikit
- Lemmikkiystävällinen
- Maksu: EUR 20 per lemmikki per yöpyminen
- Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja
Sopivuus/esteettömyys
- Ei hissiä
- Määrätyt tupakointialueet
Tekemistä
- Hiihtoyhteys rinteeseen
- Kelkkailu
- Laskettelu
- Luistelu
- Lumikenkäily
- Lumilautailu
- Moottorikelkkailu
- Snow tubing
- Talviurheiluvarusteita
Turvallisuusominaisuudet
- Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
- Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan maksu klo 20.00–0.00
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 12.00 jälkeen
Sisäänpääsy
Yksityinen sisäänkäynti
Lemmikit
- Lemmikit: 20 EUR per lemmikki per yöpyminen Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
- Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
- Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
- Kaupungin perimä vero: 1.12.–30.4. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö korkeintaan 10 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
- Kaupungin perimä vero: 1.5.–30.6. välisenä aikana 0.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 10 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
- Kaupungin perimä vero: 1.heinäkuu.–31.elokuu. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö korkeintaan 10 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
- Lakanamaksu: 10 EUR per henkilö, per yöpyminen
- 100 EUR:n suuruinen vahinkotakuumaksu veloitetaan ennen sisäänkirjautumista.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
- Lemmikit: 20 EUR per lemmikki per yöpyminen
- Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
- Sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu klo 20.00–0.00
- Lakanamaksu: 15 EUR per henkilö per yöpyminen (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 12.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Lisämaininnat
- Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
- Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Maison Des Skieur Ski Out
Maison des skieur- ski out Apartment
Maison des skieur- ski out Sestriere
Maison des skieur- ski out Apartment Sestriere
Maison des skieur- ski out – arvostelut
Arvostelut
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 0 arvostelua
10–Loistava
0
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 0 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 0 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 0 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 0 arvostelua
2–Hirveä
0
Arvostelut
Arvosteluja ei vielä ole
Kirjoita tälle majoituspaikalle ensimmäinen arvostelu majoituksesi jälkeen.