Hotellit Simvolí
Vertaa 108 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 53 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Simvolí: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Simvolí

Hydrama Grand Hotel

Kouros Hotel

Gold Residences

Kipos Resort

blue crystal view

Luxury Suites

Hotel Philoxenia

Deluxe Apartments

Pangeo Forest Village

Blue Crystal Villa

Alpha Delta Allas Suite

Villa Nickolas

Pool Garden Villa lähellä rantaa

Hotel Emporiko

Luxurious Villa, designer's pool, lighted tennis court, olive grove, sea views.
Kohteeseen Simvolí tutustuminen
Simvolí tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Simvolí ja sen lähellä kuuluu:
- Krinidesin mutakylvyt
- Baptistery of St. Lydia
- Philippin arkeologinen kohde
- Philippin muinainen teatteri
- Ktima Biblia Choran viinitila
- Alistratin luola
- Pangaío-vuori
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Simvolí?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Simvolí, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Simvolí, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Joulukuu ja tammikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 13 °C ja öisin 1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 308 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 27 °C päivisin ja 9 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 184 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 15 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 82 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja 2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 324 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Simvolí on 897 cm.
Simvolí: Hotellitiedot
Majoitukset | 108 |
---|---|
Halvin hinta | 53 € |
Korkein hinta | 702 € |
Suositut hotellit | Hydrama Grand Hotel, Kouros Hotel, Gold Residences, Kipos Resort, blue crystal view, Luxury Suites, Hotel Philoxenia, Deluxe Apartments, Pangeo Forest Village, Blue Crystal Villa, Alpha Delta Allas Suite, Villa Nickolas, Pool Garden Villa lähellä rantaa, Hotel Emporiko, Luxurious Villa, designer's pool, lighted tennis court, olive grove, sea views. |