Perak Hotel

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Perak Hotel valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu
Vastaanotto
Business center
Yksityiskohta ulkoa
Kolmen hengen huone | Tallelokero huoneessa, työpöytä, ilmainen kiinteä internetyhteys

Arvostelut

7,6 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Siivous
  • Pesulapalvelut
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
12 Perak Road, Singapore, 208133
  • Bugis Streetin ostosalue
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Mustafa Centre (ostoskeskus)
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Orchard Road
    ‪5 min ajomatka‬
  • Singapore (SIN-Changi)
    ‪24 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen deluxe-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Standard-huone

  • 24 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Superior-huone

  • 24 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 1 yhden hengen sänky

Kolmen hengen huone

  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä

Perhehuone (4 pax)

  • 5 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Perak Hotel

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja joka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Bugis Streetin ostosalue
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, business center ja concierge-palvelut. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen buffetaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on kuivapesulapalvelu, pyykinpesutilat ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto.
Perak Hotel tarjoaa 35 huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmaiset hygieniatuotteet. LCD-televisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä ilmaista kiinteää internetyhteyttä. Siivous päivittäin ja hiustenkuivaaja on saatavilla pyynnöstä.

Perak Hotel on saanut hyvää palautetta majoituspaikan yleiskunnosta. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Bugis Streetin ostosalue. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja business centerin.
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Bugis Streetin ostosalue ja 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Mustafa Centre (ostoskeskus)
Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Business center ja limusiini- / town car -palvelu ovat asiakkaiden käytössä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Perak Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 8.00–9.30.

Puhutut kielet

Mandariinikiina ja englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Limusiini- / town car -palvelu

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–9.30
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Business center
  • Tietokonepiste

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi (173 senttimetriä leveä ovi)
  • Ilmoitus ovikellosta ja puhelimesta
  • Kovapuulattia yleisissä tiloissa
  • Kädessä pidettävä suihkupää

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • LCD-televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 10.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Jos haluat hyödyntää lentokenttäkuljetuspalvelua, ota yhteyttä hotelliin viimeistään 48 tuntia ennen saapumista.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Perak Hotel ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 56.0 SGD:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Vauvansänky on saatavilla 45.0 SGD:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 100.00 SGD per yöpyminen

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Vauvansänky: 45.0 SGD per yö
  • Lisävuode: 56.0 SGD per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Klo 10.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Perak Hotel
Perak Hotel Singapore
Perak Singapore
Perak Hotel Hotel
Perak Hotel Singapore
Perak Hotel (SG Clean)
Perak Hotel Hotel Singapore

Perak Hotel – arvostelut

Arvostelut

7,6

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 148 kautta 765 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 364 kautta 765 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 180 kautta 765 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 53 kautta 765 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 20 kautta 765 arvostelua

8,0/10

Siisteys

8,4/10

Henkilökunta ja palvelu

6,4/10

Palvelut/mukavuudet

7,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,0/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Visa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

A positive surprise!

Perak Hotel was a positive surprise in Little India! Very smooth, professional and friendly service; a clean, homey place and cute modern rooms with good Wi-fi. Breakfast was quite ok. The hotel is situated right next to the new Rochor MRT station so it's easy to reach. The only negative side was the lack of view although the adjacent building's wall had a nice mural painting. Also some might find the hotel's street a bit shabby and quiet, but for us it was fine. Recommended for comfy budget sleepers. Would stay again.

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Kelpo hotelli hyvine ja huonoine puolineen

Hotellin henkilökunta oli ystävällinen ja avulias. Aamiainen oli hyvä ja se sisälsi myös päivittäin vaihtuvan paikallisen ruokavaihtoehdon. Wifi toimi kuitenkin huonosti omassa huoneessa ja huone oli muutenkin varsin pieni ja kolkko. Sijainti Little Indian laidalla oli ok, harmi että aivan hotellin vieressä sijaitseva metroasema oli vasta rakenteilla; nyt piti kävellä kymmenisen minuuttia lähimmälle asemalle.

8/10 Hyvä

Ari, Turku

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Edullinen hotelli muakavlla paikalla

Hotelli on kivalla paikalla melko lähellä metroasemaa. Pikku Intiassa on mielnkiintoinen alue. Hotellin huoneet ovat pieney. Henkilökunta on ystävällistä ja aamiainen on ok.

4/10 Huono

Ruusunen

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus

Little India hyvä vaihtoehto

Sijainti Little Indiassa hyvä. Osassa huoneista vain kattoikkuna, jonka valoa ei saa aamutuimaan peitettyä millään. Wi-fi toimii vastaanoton alueella. Henkilökunta ystävällistä ja avuliasta. Sopii hienosti muutaman yön oleskeluun Singaporessa.

6/10 OK

Mia, Turku

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Perussiisti hotelli

Hyvällä paikalla oiva tukikohta kaupungin tutkiskeluun. Aamupala ei ole ihmeellinen, mutta sillä saa hyvän startin päivään. Hotellissa on äänekkäät puulattiat, joten herkkäunisia äänet saattavat häiritä. Kaikinpuolin onnistunut visiitti!

6/10 OK

iideetee

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Hyvä sijainti ja halpa

Hotellilla oli hyvällä sijainti , joten kävellen pääsi helposti joka paikkaan. Henkilökunta oli mukavaa ja auttavaisia. Aamupala oli suoraansanoen naurettava. Periaatteessa paahtoleipä ja siihen paistettu kananmuna. Ei mitää leikkeleitä yms. Wifi kuuluu hyvin alhaalla oleskelutilassa. Koska huoneemme oli alhaalla heti ensimmäisenä, niin Wifi kuului hyvin myös sinne. Hyvä hotelli ei ole turhantarkka.

6/10 OK

Sanna

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Siisti hotelli

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Huoneen mukavuus

Good location

The hotel has a good location if you are interested in exploring Little India. There are many restaurants & bars nearby. The hotel looks nice from outside. However, I was a bit disappointed of the room. The room was rather small and had window with a view of a wall...I was happy that the room was at least clean. The bathroom was small and I had difficulties using the shower system... In addition, the room had no complimentary water bottles which I'm used to get even while staying in hotels 1/2 of the price I paid to stay at perak. Another concern I found strange was the phone as one should pay 100$ just to open the line. I think the hotel should trust it's guests more...as I was not able to use local sim-card I had to make my calls from the pay phone I found from the mtr station..not very convenient. The breakfast was nothing special but not bad neither.

6/10 OK

Sirpa ja Kalle, Tampere Finland

Huonoa: Huoneen mukavuus
Aamupala tosi vaatimaton!

6/10 OK

EIH

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Eksotiikkaa

Taksilla löytää helpohkosti paikalle. Eksotiikkaa, aivan kuin olisi keskellä Intiaa. Rentoa. Turvallista kuitenkin. Huoneet melko pieniä, just mahtui laukkua avaamaan. Reipas ja iloisen ystävällinen henkilökunta.

8/10 Hyvä

Mikko, Espoo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Hyvä sijainti

Hyvä, halpa hotelli. Kovat tyynyt. Palvelu ystavällistä

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Huoneen mukavuus

6/10 OK

Marjo, Helsinki

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus

Pari ensimmäistä yötä pitkän lomamme alkajaisiksi

Perak-hotelli vastaa luvattua kahden ja puolen tähden hotellia hyvinkin. Soveltuu mainiosti lyhyeen parin-kolmen päivän oleskeluun. Palvelu äärimmäisen ystävällistä ja huomaavaista. Huone siisti mutta kovin pieni. Singaporelaisittain edullinen paikka hyvien kulkuyhteyksien äärellä värikkäässä ympäristössä Pikku-Intian laidalla. Hinta-laatusuhde kohdallaan. Voisin tulla toistekin, jos Singapore sattuu matkan varrelle.

6/10 OK

John

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Just what we'd expect for the price. An ethnic experience perhaps not to be repeated.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

6/10 OK

Hildegard

Matkusti perheen kanssa
Einfaches, kleines Hotel. Zimmer waren sauber. Klimaanlage funktionierte hervorragend. Dusche hat die üblichen Gebrauchsspuren, aber es gibt heisses und kaltes Wasser und der Wasserdruck ist auch okay. Frühstückdame sehr unfreundlich. Kaffe ist Instandkaffe. Saft sehr süss und nicht selbstgepresst. Es gibt nur: Toast, Margariene, Marmelade, gebratenen Reis und Chicken Nuggets.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Joy

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was cool to stay over there.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

2/10 Hirveä

Judith

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Geen vriendelijke frontdesk medewerker, verkeerde kamer gegeven, airco was stuk, harde matrassen, vieze kamer, niet schoon en erg lawaaierig, geen onderhoud en slechte ontbijt.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Anil

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Rooms are small, located in vibrant Little India area which is great for the many restaurants. Definitely recommend for a short stay
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

6/10 OK

Tam

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Es ok
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

4/10 Huono

kengo

Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
部屋でWi-Fiが繋がらない シャワーのお湯が出ない
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

4/10 Huono

Christopher, Greensborough

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very dated interior and not all was working. Shower very basic and bathroom looked dirty. Bed was fine and all l needed for a layover but would not recommend for a long stay
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

2/10 Hirveä

travis

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Check in is 2pm but when we arrived tired at 7pm our room still wasn't ready. When we got in after about a 40 minutes wait the bathroom wasn't clean so someone had to come and do that. The hotel is incredibly run down. This is the kind of standard that i would have expected at as a 20 year old backpacking; old, loud and slighty dirty. And i would have been ok with that then as long as it was incredibly cheap. But its not incredibly cheap, its overpriced for the standard of accommodation.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

2/10 Hirveä

Devika

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Terrible, extremely dirty: stains on sheets, layer of dust and dirt on every surface, cups and glasses filthy, sheets smell of vomit, poor and un-accomodating service. I was told by the person at reception I could leave by bag after checkout until 7pm. The next day when I go to check out, another person at reception says nope can’t leave your bags. I had to then on the spot make other costly arrangements for my bag. Complete waste of money. And the room was definitely smaller than advertised.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025