Hotellit Sitapur
Vertaa 8 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 41 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Sitapur: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Sitapur

Mayur

V Resorts Ribera Dehradun

The Rama Palace

Hotel Landmark Royale

The Vishwnath Palace
Kohteen Sitapur hotellit
Sitapur on loistava vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen täältä on vaikeaa ja sinun tarvitsee löytää jokin toinen vaihtoehto, tämä lähellä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sinulle sopivia vaihtoehtoja.
- 2 hotellia kohteessa Misrikh
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Sitapur?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Sitapur, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja kesäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Sitapur, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas marraskuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 33 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 83 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 40 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 172 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 34 °C ja öisin 26 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 923 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 32 °C ja 13 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 67 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Sitapur on 1245 cm.
Sitapur: Hotellitiedot
Majoitukset | 8 |
---|---|
Halvin hinta | 41 € |
Korkein hinta | 80 € |
Suositut hotellit | Mayur, V Resorts Ribera Dehradun, The Rama Palace, Hotel Landmark Royale, The Vishwnath Palace, Comfort Inn Lakhimpur |