Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

"BEACH VIEW CONDO" ...... Uusittu ja sisustettu ... Askeleen päässä rannalta

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan "BEACH VIEW CONDO" ...... Uusittu ja sisustettu ... Askeleen päässä rannalta valokuvagalleria

Ulkoalueet
Rannalla, rantapyyhkeitä
Jääkaappi, mikroaaltouuni, liesi, astianpesukone
Ulkouima-allas, lämmitetty uima-allas
Rannalla, rantapyyhkeitä

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone5 henkilöä70 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Näkymä rannalle
  • Uima-allas
  • Pysäköinti saatavilla
  • Lemmikkiystävällinen
  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone

Tutustu alueeseen

Map
South Padre Island, TX
  • South Padren saaren lintu-ja luontokeskus
    ‪4 min kävelymatka‬
  • South Padre Island Beach
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Sea Turtle Inc
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Brownsville, Texas (BRO-Brownsville-South Padre Islandin kansainvälinen lentokenttä)
    ‪45 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko huoneisto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

"BEACH VIEW CONDO" ...... Uusittu ja sisustettu ... Askeleen päässä rannalta

Henkeäsalpaavat näkymät auringosta, surffailusta ja hiekasta! Tämä savuton 1 makuuhuoneen ja 1 kylpyhuoneen huoneisto remontoitiin kauniisti vuonna 2016. Kaikki uudet modernit laitteet, mukaan lukien tuuleton pesukone / kuivausrumpu ja ylelliset kalusteet, tekevät vierailustasi mukavan ja auttavat tuntemaan hemmottelua. Herää hämmästyttävälle auringonnousulle lahden yli joka aamu omalta parvekkeeltasi. Valtameren aaltojen rauhoittava ääni saa sinut nukkumaan yöllä ja viettämään sinua rannalle päivällä. Huoneisto on muutaman askeleen päässä uima-altaalta (talvella lämmitetty) ja rehevästä maisemoidusta piha-alueesta.

Tämä koti, joka on yli 750 neliöjalkaa, mahtuu 5-jäseniseen perheeseen (2 aikuista, 3 pientä lasta tai 4 aikuista erittäin mukavasti). Nuku mukavasti king-size-vuode makuuhuoneessa ja queen-size-vuodesohva olohuoneessa. Keittiössä ja kylpyhuoneessa on kauniit graniittiset ja ruostumattomasta teräksestä valmistetut laitteet. Keittiö on täysin varustettu välttämättömyystarvikkeilla, ja se on varustettu tehosekoittimella, kahvinkeittimellä ja mikroaaltouunilla. Huoneistossa on käytettävissäsi Wi-Fi, 2 taulutelevisiota, kaapeli 6 HBO- ja 4 ESPN-kanavaa, liinavaatteet / kylpypyyhkeet ja pesukone / kuivausrumpu.

Vesiurheilua, rantatuoleja ja sateenvarjovuokrausta on saatavana rannalla.

Uimapuvut, vaatteet, ruoka, juomat ja rantapyyhkeet ovat kaikki tarvikkeita, joita tarvitset ihanaan aikaan viettääksesi aikaa turkoosin sinisillä vesillä Etelä-Padre-saarella; "TEKSTIEN PARADISEI".

Vesiaktiviteetteihin kuuluvat Schlitterbahn Beachin vesipuisto, delfiinien katselu, boogie-lennolle pääsy, snorklaus, sukellus, surffaus ja purjevenevuokraus. Perheen kalastajalle on saatavana lahdenkalastus, syvänmerenkalastus, laiturien kalastus / laituri / surffaus ja perhokalastus. Lintujen ja kilpikonnien tarkkailu ovat myös suosittuja saaristoimintoja. Muita aktiviteetteja ovat ratsastus ja Laguna Madren luontopolku. Käy historiallisessa Port Isabelissa tai ota 30 minuutin ajomatka Brownsvilleen yhteen maan parhaimmista eläintarhoista - Gladys Porterin eläintarhaan. Golfaajille golf on saatavana South Padre Island Golf Clubilla, Laguna Vista.

Omistajalla on myös kolme muuta huoneistoa Tikin osakehuoneistokompleksissa, joista on surffaus ja ranta, yksikkö 130 (listaus # 4085924); yksikkö 226 (listaus # 3938030); yksikkö 326 (listaus # 7854908). Tämä kiinteistö on rekisteröity South Padren saaren kaupungin lupaan # 2015-799994.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta South Padre Island Beach. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ulkouima-altaan, vesipuiston ja pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone/kuivausrumpu ja parveke
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit käydä pitämässä hauskaa vesipuistossa tai uimassa ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta South Padre Island Beach ja 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Beach Park at Isla Blanca
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaidensa käyttöön vesipuiston ja ulkouima-altaan. Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan ja pyykinpesutilat.

Tämä huoneisto on savuton.

Majoittaja

Bill and Barb Bartell

Puhutut kielet

Englanti, saksa, italia ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla
  • Rantapyyhkeet

Uima-altaat/kylpylä

  • Aidattu yksityinen uima-allas
  • Lämmitetty allas
  • Ulkouima-allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Tehosekoitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain koirat ovat tervetulleita
  • Korkeintaan 23 kg per lemmikki

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä eläintarhaa
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä lahtea
  • Lähellä valtamerta
  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä
  • Veden äärellä

Tekemistä

  • Golf
  • Lämmitetty allas
  • Vesipuisto
  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Iintimahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Koripallomahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Nousuvarjoilumahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Yksikön koko: 70 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Vain koirat sallitaan
  • Korkeintaan 2 (painoraja: 23 kg per lemmikki)
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: Per Dog-$125 per Stay. Max @2 Dogs = $250

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

"beachside Condo"......newly Remodeled Decorated...steps Beach
"beachside Condo"......newly Remodeled Decorated...steps Beach

"BEACH VIEW CONDO"......Newly Remodeled & Decorated...Steps from Beach – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 70 kautta 83 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 13 kautta 83 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 83 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 83 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 83 arvostelua

9,8/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Karla B., Norfolk, NE

Yöpyi 8 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Connie O.

Hyvää: Siisteys

Great condo and facility

We had a great time. Condo had everything we needed and the bed was comfy. We loved the pool area and the beach!! Owner was quick to reply to us when we needed to ask him questions. Would definitely stay there again!!
Yöpyi 14 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Sally D.

Hyvää: Siisteys

Top 5 places

We could not have been more please with the condo we stayed in and the tiki community was so very well taken car of The other guest and staff was wonderful and made us feel very welcome. Most definitely will stay at Bill's properties again in the future. Ohh and they have extra supplies for your beach use Coolers/ chairs ect
Yöpyi 11 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Brian G.

Hyvää: Siisteys

A

Loved condo, Bill the property owner very good communication. Will stay again. Thanks again Bill
Yöpyi 12 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Dan L., Minneapolis,Minnesota

Hyvää: Siisteys

The unit and location were both amazing!

The unit was very well taken care of and in very good condition. Looked exactly like the photos in the listing. The kitchen is very well stocked with everything you'd need to cook. Pool is heated and area is nice. Location is right on the beach! Definitely recommended for anyone looking at this listing!
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Debra M.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Christina B.

Hyvää: Siisteys

Bring extra bedding and a broom

Lovely place. Steps to beach. This place was amazing! It does not sleep six in beds however, one king size bed and one pull out couch, my teen slept on the second couch and the boys took the pullout. the pIt worked work.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Blain P.

Hyvää: Siisteys

Awesome place

Very nice place, will stay here again in the future
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

MIGUEL R.

Hyvää: Siisteys

great location, will visit again.

great place, Easy to be checking, good for dogs.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

William M., Dallas

Hyvää: Siisteys

Everything we needed

This condo was well-furnished, with all appliances in good working order. Having a unit with a washer/ dryer is a definite plus. The property is close to good restaurants as well as the nature center. We've visited the island many times, and staying at this (North) end of the island is a nice change of pace.
Yöpyi 7 yötä tammikuussa 2024

10/10 Loistava

Susan R.

Hyvää: Siisteys

Relaxing getaway

Condo was beautifully decorated, clean and comfortable for a couple. Location was desirable near birding center and other attractions. Grounds well maintained. Nice pool, convenient beach access. Would stay again.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2023

8/10 Hyvä

Claudia C.

Hyvää: Siisteys

Nice Condo close to the beach

The stay was great, apart from being stung by a stingray and navigating tar balls on the beach. The condo was very clean and had a ton of space for just 2 people. The host was accommodating when we needed a late check out due to the stingray incident. The only drawback is the balcony looks directly into the courtyard Marriott entrance to their pool. Great for people watching but not ideal if you'd like privacy.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

james c.

Hyvää: Siisteys

Nice Little Condo by the Beach

This is a rightsized one bedroom condo with very easy beach access. The king size bed was comfortable as was the sleeper sofa. There are two smart TVs, so we didn’t need the Roku we brought. Everything in the condo worked. My only complaint is that it’s right next to the hotel bar, so it was quite noisy at night.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

Salome R., Round Rock, TX

Hyvää: Siisteys

Amazing

We enjoyed our vacation at this property, it was clean and and has everything we needed, most importantly it was very close to the beach, we love it!!!
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2023

10/10 Loistava

April M.

Hyvää: Siisteys

Perfect for us

Couldn’t figure out the bedroom TV or how to just dry our towels but this is a beautiful condo and fantastic location. The property owner is friendly and very responsive. Will definitely stay again!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2023

10/10 Loistava

Veronica B.

Hyvää: Siisteys

Surprise getaway

We loved this condo. Great location, so close to the pool and the beach. Right next to the Courtyard by Marriott. The balcony is a gem. Well equipped with all that you need. We look forward to staying here again.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2023

10/10 Loistava

Jane G.

Hyvää: Siisteys

Spring break

The condo and complex was great! We had a wonderful time fishing and biking the first week. The pool was warm and a lot of fun. But the weather was not in our favor this year, it turned windy and cold. We enjoyed a day trip to Brownsville and the bird sanctuary was really interesting. The only thing I might have changed is the timing. The spring break crowd was really heavy the week March 12th. But I must say the noise did not come inside the condo. The balcony was really nice! If you like to ride bikes the bike lanes are wide and user friendly❤️ Also just down the road you can drive on the beach and fish❤️
Yöpyi 19 yötä maaliskuussa 2023

10/10 Loistava

Kelly D.

Hyvää: Siisteys

Adorable

We enjoyed our stay, great location.
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2023

10/10 Loistava

John M.

Hyvää: Siisteys

Great Stay

The rental, the property, and the location are excellent! As an added bonus pets are accepted too. From the very close beach access, to the pool, and the surprise of having a firewarks show on our balcony each night (the weekend nights), therre would be no hssitatin to return or suggest the property to my family and friends!
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2022

10/10 Loistava

Gwen Y.

Hyvää: Siisteys

Very nice codo.

Very updated modern condo - with so much extra equipment provided - coolers, ski masks-etc-. That was very nice extra & not have to transport from home. I did not like the washer/dryer combination though- was too small and took too long to complete cycles. It was very nice & enjoyable - I would return!
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2022

8/10 Hyvä

dorothy m., dallas, tx

Hyvää: Siisteys

Summer Getaway

Our stay was great. The condo was adequate and everything we needed was there. It was my first time to South Padre and we really enjoyed ourself. Would definitely come back.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Morgan B.

Great beach condo!

My husband and I had a great stay at this condo during our summer vacation. It was my husbands first Texas coast experience and he loved it. Very convenient location so close to the beach. The staff was friendly and helpful. Everything we needed was provided for us at the condo which was great because we liked to eat in as much as we could. I would definitely recommend and come back!
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Dana P.

Hyvää: Siisteys

Beach getaway

The photos don't do this property justice. It was well equipped, very close to the beach. Having a washer/dryer let us pack light for the trip. The front desk was very friendly at check in, and the owners responded quickly to questions. We had an amazing stay here!
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2022

8/10 Hyvä

Sarah R.

Hyvää: Siisteys

Great

The property is true to location being right on the beach. Check in was super easy. The only real complaint is the garbage disposal had a plastic bag in it and smelled awful. Other than that the condo was clean and kept very cool with the extreme humidity. We had a great time!
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2022

10/10 Loistava

Jennifer W.

Hyvää: Siisteys

Really cute place

Came with everything we needed very nice and tidy
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2022