Koko loma-asunto

Ski-in / ski-out huoneisto w / kalustettu kansi, jaetut uima-altaat, kylpytynnyrit ja pelihuone!

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Ski-in / ski-out huoneisto w / kalustettu kansi, jaetut uima-altaat, kylpytynnyrit ja pelihuone! valokuvagalleria

Terassi/patio
Televisio, takka, pöytätennispöytä, kirjoja
Ulkopuoli
Jääkaappi, mikroaaltouuni, liesi, astianpesukone
Sisätilat

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta4 henkilöä97 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone
  • Poreallas
  • Ilmastointi
  • Takka

Tutustu alueeseen

Map
Sun Valley, ID
  • Sun Valleyn hiihtokeskus
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Dollar Mountain
    ‪20 min kävelymatka‬
  • River Run Day Lodge
    ‪6 min ajomatka‬
  • Sun Valley, Idaho (SUN-Friedman Memorial -lentokenttä)
    ‪23 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Ski-in / ski-out huoneisto w / kalustettu kansi, jaetut uima-altaat, kylpytynnyrit ja pelihuone!

Snowcreek 1539

Kalenterimme päivitet��än reaaliajassa ja öiset hinnat näkyvät oikein. Syötä vain haluamasi päivämäärät ja napsauta "Varaa nyt!"

Vietä seuraava pakopaikka tässä ylimmän kerroksen Snowcreek-huoneistossa, joka on täynnä mukavuuksilla. Sinulla on myös pääsy Sun Valley Resort -palvelupakettiin, jolla on pääsy Sun Valley Lodge -lämmitteiseen ulkouima-altaaseen ja porealtaaseen sekä Sun Valley Inn -kuntokeskukseen, uima-altaalle ja porealtaalle! Lämmitä itseäsi puulämmitteellä sisätiloissa, kun luet kirjaa tai pelaat lautapelejä. Suunnittele kalustettua kannetta grillaamaan ja ottamaan upea näköala Baldylle. Tai käy viereisessä klubitalossa päivän jälkeen rinteillä, joista löydät yhteisen kylpytynnyrin, uima-altaan ja hauskan pelitilan kaiken ikäisille lapsille.

Mikä on lähellä:
Tämä huoneisto sijaitsee Dollar-vuoren juurella, mikä tekee siitä täydellisen seuraavan perheen hiihtokeskukseen. Sun Valley Village on noin mailin päässä ja tarjoaa ruokailua, ostosmahdollisuuksia ja viihdettä. Siirry elokuvateatteriin oopperataloon tai luisteluun jäähalli. Ja kesällä, paviljongissa on upeaa musiikkia, kun taas Ketchum on noin mailin etäisyydellä lisää viihdettä ja ruokaa.

Asia on tiedettävä:
Ilmainen WiFi
Täydellinen keittiö, jossa astianpesukone
Pack-N-Play toimitetaan
Kannettava ilmastointilaite
Tällä laitteella on SV plus -käyttölupa

Pysäköintitiedot: Ajoneuvot voidaan pysäköidä tarkoitetuille pysäköintialueille. Noudata pysäköintimerkkejä ja varattuja / liikuntarajoitteisia pysäköintipaikkoja. Perävaunujen pysäköinti ei ole sallittua, koska pysäköintialueita on rajoitetusti ja parkkipaikat ovat hyvin pieniä. River Run -parkkipaikalla 3. kadulla voi olla pysäköintialue. Ketchumissa, mutta sitä ei valvota ja vieraat pysäköivät omalla vastuulla.

Vahinkovakuutus: Tälle kiinteistölle tekemäsi varauksen kokonaiskustannukset sisältävät öisin tapahtuvan vahinkojen luopumismaksun (”hallinta”) sekä mahdolliset verot (verovelvollisuudesta luopuminen). (Alennusta voidaan soveltaa vähintään 28 yön oleskeluihin, jos se on sallittua.)
Vahinkovakuutus kattaa sinulta jopa 2000 dollarin vahingot kiinteistölle tai sen sisällölle (kuten huonekalut, kalusteet ja laitteet) vahingossa, kunhan ilmoitat tapahtumasta isännälle ennen lähtöä. Vahinkovakuutusmaksu eliminoi perinteisen vakuuden tarpeen.
Lisätietoja voi ladata kassasivun "Vuokrasopimus".
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Sun Valleyn hiihtokeskus. Majoituspaikassa on saatavilla poreallas, pyykinpesutilat ja pelihalli/-huone. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla hiihtoyhteys rinteeseen
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Sun Valleyn hiihtokeskus ja Half Dollar Ski Lift
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaidensa käyttöön hiihtoyhteyden rinteeseen ja porealtaan. Tämä lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös grillejä, pelihallin/-huoneen ja pyykinpesutilat.

Majoittaja

Vacasa of Idaho

Puhutut kielet

Englanti, ranska, saksa, italia ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Hiihtoyhteys rinteeseen
  • Lumilautailumahdollisuus lähistöllä
  • Murtomaahiihtomahdollisuus lähistöllä

Uima-altaat/kylpylä

  • Lämmitetty allas
  • Poreallas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: Smoking is not permitted anywhere on the premises.

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Sairaalan lähellä
  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Hiihtoyhteys rinteeseen
  • Lämmitetty allas
  • Pelihalli/-huone
  • Pöytätennis
  • Iintimahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Luiistelumahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Moottorikelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Majoituspaikka sijaitsee lomakeskuksessa
  • Yksikön koko: 97 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Ski-in/ski-out
22810
Ski-in/ski-out w/ Furnished Deck Shared Pool hot Tub & Game Room
Ski-in/ski-out Condo

Ski-in/ski-out condo w/ a furnished deck near skiing, shopping, dining, and more – arvostelut

Arvostelut

9,2

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 12 kautta 21 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 8 kautta 21 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 21 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 21 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 21 arvostelua

9,6/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Beverly M.

Hyvää: Siisteys

Online description of property amenities not correct

The listing for our condo stated that it had AC and that it was a ski in/ ski out lodging. Both were not true. There was only a portable AC unit in the den area. We really wanted it in the bedroom. The unit is on property close to the ski mountain, but you can NOT ski to the condo or out of the condo. It is next to the base of Dollar Mountain and you can walk there though. These descriptions led me to rent this condo over all the other choices in Sun Valley, so I was disappointed. We still had a nice time though.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2021

8/10 Hyvä

Kris H., Caldwell USA

Hyvää: Siisteys

Sun Valley Condo

This condo was clean and the location was great. Getting in was confusing. Maybe clearer instructions on using the code box? However, the manager helped us right away, so that was great.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2021

6/10 OK

Nick M., Boise Idaho USA

Hyvää: Siisteys

one night stay

excellent property. mixup on check in. we were given the lockbox code for the next door unit, not the one we rented.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2021

8/10 Hyvä

John M.

Hyvää: Siisteys

Nice Place

Well kept condo complex very close to Sun Valley lodge. A bit dated condo but I’d stay there again as it was clean and met our needs. A short bike ride, walk or drive into downtown made this a convenient location.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2021

10/10 Loistava

Amanda G.

Hyvää: Siisteys

Recommend

Clean, comfortable, nice
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2021

10/10 Loistava

John G.

Hyvää: Siisteys

It was Great!

Had a great time!
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2021

8/10 Hyvä

Keith R W.

Hyvää: Siisteys

Ski get away

We really enjoyed our stay.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2021

8/10 Hyvä

Aaron B.

Nice little property

Great location at the base of dollar mountain with practical ski in-out facilities. Beds were comfortable, kitchen on the small side and carpets worn and a little stained in places. Overall it was a great stay and would recommend to others.
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2021

10/10 Loistava

Shannon A.

Hyvää: Siisteys

Great family condo

Close to the village and town. Very nice pool and clubhouse. Great patio to enjoy the Mountain View’s.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2020

10/10 Loistava

Deb N.

Hyvää: Siisteys

Perfect!

Home was exactly as described and very clean - so important for us during Covid crisis. Kitchen was also well stocked. Would definitely stay here again.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2020

10/10 Loistava

Michael R., Boise

Hyvää: Siisteys

Beautiful place definitely stay here again

Love this place was great never stayed in Sun Valley will always go back to this place and stay refer to a friend most definitely
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2019

10/10 Loistava

jeff h.

Hyvää: Siisteys

great stay

Great stay for a week, and very well equipped. The deck was perfect for unwinding after a day in the mountains, holding a frosty beverage, with food sizzling on the grill. The location is central and close to everything.
Yöpyi 8 yötä kesäkuussa 2019

10/10 Loistava

Katherine A.

Hyvää: Siisteys

Great location

Nice condo, cozy beds, clean, updated kitchen and comfortable /large living area. Entryway could use an update, but this is probably more noticeable in Summer than winter. We hiked Dollar Mountain right outside the condo complex, swam in the pool located steps from the unit and walked to the symphony over at the Sun Valley Lodge. Great for our family of four.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2019

10/10 Loistava

Brady J., Sandy, USA

Hyvää: Siisteys

Perfect location for our Sun Valley vacation!

Great location! The condo is within walking distance to Dollar Mountain and very close to Sun Valley Lodge/Village and to Ketchum. Beautiful area and very quiet. Clean and well-stocked condo. Would stay again.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2019

8/10 Hyvä

Radd F.

very cozy and clean

Will definiteley stay there again great locarion close to dollar mtn
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2019