Hotellit Tanjung Raja
Vertaa 11 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 30 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Tanjung Raja: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Tanjung Raja

Opi Indah Hotel

Wyndham Opi Hotel Palembang

Ilaya Hotel and Resort

OYO 92280 Hotel Romli

SPOT ON 92309 Homestay Al Ittifaqiah Syariah

OYO 3205 Penginapan Mikial Ismi Kayuagung Syariah

OYO 92246 Kost Qiu Qiu 99

OYO Life 92803 Penginapan Purnama

SPOT ON 92263 Penginapan Puncak Bobosan

OYO Life 90960 Putih Salju Homestay Syariah
Kohteen Tanjung Raja hotellit
Tanjung Raja on hyvä vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen täältä on vaikeaa ja etsit muita vaihtoehtoja, nämä lähellä sijaitsevat kaupungit saattavat tarjota sinulle sopivia vaihtoehtoja.
- 4 hotellia kohteessa Kayu Agung
- 5 hotellia kohteessa Indralaya
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Tanjung Raja?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Tanjung Raja, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Syyskuu ja lokakuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Tanjung Raja, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä heinäkuu ja elokuu. Marraskuu ja huhtikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja syyskuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 31 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 837 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 24 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 696 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 33 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 338 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 33 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 855 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Tanjung Raja on 2725 cm.
Tanjung Raja: Hotellitiedot
Majoitukset | 11 |
---|---|
Halvin hinta | 30 € |
Korkein hinta | 57 € |
Suositut hotellit | Opi Indah Hotel, Wyndham Opi Hotel Palembang, Ilaya Hotel and Resort, OYO 92280 Hotel Romli, SPOT ON 92309 Homestay Al Ittifaqiah Syariah, OYO 3205 Penginapan Mikial Ismi Kayuagung Syariah, OYO 92246 Kost Qiu Qiu 99, OYO Life 92803 Penginapan Purnama, SPOT ON 92263 Penginapan Puncak Bobosan, OYO Life 90960 Putih Salju Homestay Syariah, OYO 90960 Putih Salju Homestay Syariah |