Hotel Irmeni

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Irmeni valokuvagalleria

Ilmakuva
Sisäänkäynti
Kahden hengen deluxe-huone (yksi tai kaksi sänkyä) | Näkymä huoneesta
Kuisti
Ilmakuva

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Huonepalvelu
  • Siivous
  • Pesulapalvelut
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tutustu alueeseen

Map
1 Martkopi St., Tbilisi, 0103
  • Rauhan silta
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Shardeni-katu
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Freedom Square
    ‪3 min ajomatka‬
  • Tbilisi (TBS-Tbilisin kansainvälinen lentokenttä)
    ‪14 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen economy-huone

  • 13 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 20 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Yhden hengen standard-huone

  • 18 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Sviitti

  • 48 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Kahden hengen deluxe-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 25 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Irmeni

Ostoskeskuksen yhteydessä sijaitseva hotelli, jonka tarjontaan kuuluu 2 ravintolaa
Tässä savuttomassa hotellissa on 2 ravintolaa, 2 baaria ja välipalabaari/deli. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen mannermainen aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on kattoterassi, kahvila ja ympärivuorokautinen huonepalvelu.
Hotel Irmeni tarjoaa 56 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen sanomalehti. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Satelliittikanavat takaavat viihteen. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, sadesuihkupää, lähdevesiallas, tohvelit ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Asiakkaat voivat hyödyntää huonehintaan kuuluvan kiinteän ja langattoman internetyhteyden (nopeus: 25+ Mbit/s). Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on hiustenkuivaaja ja kattotuulettimet. Siivous on saatavilla päivittäin.

Hotel Irmeni sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä ja lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Tbilisin Pyhän kolminaisuuden katedraali. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja 2 ravintolaa.
  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s) ja kiinteä internetyhteys
  • Jos kaipaat syötävää tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy 2 ravintolaa, kahvila ja 2 baaria
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Tbilisin Pyhän kolminaisuuden katedraali ja Kuningas Vakhtang Gorgasalin muistomerkki
  • Lentokenttäkuljetukset ja alueelliset kuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy 2 ravintolaa sekä kahvila ja välipalabaari/deli. Majoituspaikan 2 baaria/loungea kutsuvat nauttimaan drinkeistä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Business center ja kokoushuone ovat asiakkaiden käytössä. Hotel Irmeni tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kattoterassin, grillejä ja lahjatavaraliikkeitä/lehtikioskeja. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ja alueelliset kuljetukset ovat saatavilla lisämaksusta.

Tämä 3,5 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 8.00–11.00.
Majoituspaikan ravintola – ravintola, jonka erikoisuutena on paikallinen keittiö.
Ympärivuorokautinen huonepalvelu on käytettävissä.

Puhutut kielet

Englanti ja venäjä

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 25+ Mbit/s
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset aikataulun mukaan ja pyynnöstä lisämaksusta
  • Alueelliset kuljetukset (lisämaksusta)

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–11.00
  • 2 baaria/aulabaaria
  • 2 ravintolaa
  • Kahvila
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Pyykinpesutilat
  • Välipalabaari/herkkukauppa
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Lahjaliike/lehtimyymälä
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Business center
  • Kokoushuone

Ulkotilat

  • Grilli
  • Kattoterassi
  • Piknikalue
  • Puutarha

Esteettömyys

  • Hissi

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Lasten tohvelit
  • Lähdevesiamme tai sadesuihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Tohvelit
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Televisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Ravintolaoppaita
  • Ympärivuorokautinen huonepalvelu

Muuta

  • Hyönteispuitteet
  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmaiset sanomalehdet päivittäin
  • Ilmastointi
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Kattotuuletin
  • Pistokeadapterit
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.30
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Lisämaksu myöhäisestä uloskirjautumisesta: 30 % huoneen hinnasta
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: The gate of the second block.
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Hotel Irmeni ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 10 korkeintaan 6 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 55 GEL:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 70 GEL per ajoneuvo menopaluu
  • Lentokenttäkuljetus per lapsi: 1 GEL menopaluu (1–12 vuoden ikäiset)
  • Myöhäinen uloskirjautuminen: 30 % huoneen hinnasta (saatavuuden mukaan)
  • Lisävuode: 55 GEL per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Spring Breakin aikana majoituspaikka on tarkoitettu vain vähintään 18 vuoden ikäisille asiakkaille
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille ennen asiakkaan saapumista.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Hotel Irmeni tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: The gate of the second block
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.

Lisämaininnat

  • Jos tarvitset viisumin saapuaksesi maahan, majoituspaikka voi pystyä auttamaan sinua joidenkin viisumihakemusta tukevien asiakirjojen hankkimisessa. Majoituspaikka saattaa veloittaa tästä palvelusta vaikka peruuttaisit varauksesi. Kaikki järjestelyt tapahtuvat yksinomaan sinun ja majoituspaikan välillä. Ota majoituspaikkaan yhteyttä soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon, jos haluat saada lisätietoja asiasta.
  • Enintään 10 korkeintaan 6 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Irmeni
Hotel Irmeni Tbilisi
Irmeni
Irmeni Hotel
Irmeni Tbilisi
Hotel Irmeni Hotel
Hotel Irmeni Tbilisi
Hotel Irmeni Hotel Tbilisi

Hotel Irmeni – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 6 kautta 18 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 5 kautta 18 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 7 kautta 18 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 18 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 18 arvostelua

7,8/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

7,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Mohammad Hossein

Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2022

8/10 Hyvä

Hannelore

Tiflis ,Irmeni, na ja

Hotel liegt nicht besonders zentral. Zimmer sehr unterschiedlich groß und laut, hatte Glück ein großes mit Balkon zu erwischen. Andere sind umgezogen.Klimaanlage hat gut funktioniert,Betten waren im.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2018

6/10 OK

imad el din , UAE DUBAI

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Nice hotel like home still

I like the small room I got the breakfast was great but the internet was not good in my room 06 try to take a room in the main building

6/10 OK

Christopher

Huonoa: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

good location, dark room

Well located but could have been cleaner and my room was very dark.

8/10 Hyvä

Marcin

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Siisteys

Nice hotel

Hotel in good Location in Tbilisi. Staff was great and very nice. There is no problem to get Invoice. Room was ok - but it can be a little bit cleaner. Breakfast was normal. Good relation between price and quality. I can recommend this place!

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Wonderful staff! So friendly and helpful...... would definitely go back to Irmeni

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Recommendable hotel

Staff was so friendly and kind to me. Location is close to metro station. Breakfast was simple, but satisfied me very much. Fully recommendable hotel, but there was a little of sound from next room.

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

6/10 OK

Konul

Hyvää: Siisteys
I stay at this hotel for 2 days. They try to help us. We don't like the room and pay more for better room. But there is no differences between Standart and Ekonom. Servis in hotel is not bad. Breakfast is good. And the hotel is near the maydan.(st sherdina) Will I book it for future. I think no.

10/10 Loistava

MUSTAFA ONUR, Istanbul / TURKEY

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Thank you very much.

I stayed two nights in this hotel. The hotel is ten minutes walking distance to old town which has many important sightseeing places,resteurants,cafes and bars. Also the hotel is 200m to metro station Avlabari which gives opportunity easy reach Freedom square and Rustavali Street. The hotel place is silent and it has nice garden. Security is good.The room was clean and big. The breakfast was delicious and rich. They give airport shuttle services during the day and also at night.They are interested in your problems. Generally, I liked this hotel. Next time when I visit Tblisi,I will stay here again.

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Normal hotel, but I don't want to stay here again.

First of all, the room is really dark. Even though I turned on the light of the center, I couldn't notice that the light was turned on. Secondly, it was very noisy because of the wall of the room is very thin. I had to hear the whole sound of the water flow and people's talking. The staff was ok and they can speak English but they did't give me any kind of information about Tbilishi and other places, so you should figure out by yourself. The hotel is located in quiet area(but a little bit dark), and it was 7 min walk to Metro and it's good point. But when I checked out the hotel, they asked me to pay only GEL by credit card(the website clearly indicated that the hotel will pay me by US dollar!), so I had no chice to pay GEL by my credit card, and it calculated more money than my ential reservation. That's not much mony but I was very upset that they might deceive me. (I don't want to think like that....) I think the 'hotels.com' needs to corret this problem. Lastly, laundry fee is very very expensive! I wanted to do laundry after I check the price, but female staff already did and paid me 35 GEL (not many clothes). I was so freaked out but no chice to pay.

10/10 Loistava

azedine, lyon

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

le vieux tbilisi ....

hôtel excellent,accueillent , petit déjeuné excellent. merci a toute l’équipe.

8/10 Hyvä

Sheryl, Dubai

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
wifi is fast, food was ok, very near to groceries and train station, staffs were helpful

10/10 Loistava

Jamal, Dubai

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

My lovely experience

The hotel manager came by himself to pick us up from the airport. Cery modest and simple people. The stay was amazing. Very helpful when I asked about directions and all. There is a restaurant down there they make amazing home made Georgian food. Am not faking my comment for the sake of positive review, it is really really nice hotel I recommend you to stay there. Cheers

6/10 OK

Carina, Uppsala

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Enkelt men prisvärt hotell

Hotellet var helt OK, men bilderna gjorde sken av ett mera avancerat hotell. Rummens standard var ganska låg, frukosten var god, personalen var hjälpsam och trevlig.

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys

Friendly and helpful staff.

The staff were helpful and pleasant at all times. On the morning of my arrival I was able to checkin to my room at 9.00. I had technical problems with my laptop but was given expert help by the staff. Breakfast was adequate - and available until 12 noon. However my room was not very clean. At times it was crawling with ants.

10/10 Loistava

Thomas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

6/10 OK

saud

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu