Appartement des Musiciens sijaitsee Sidi Bou Saïdin kukkulan pääväylässä, 200 metrin päässä legendaarisesta Café des Nattes -kadusta. Se sijaitsee kahden vuosisadan vanhassa talossa, joka on kokonaan uusittu vuonna 2018. Erittäin kauniit taideteokset ja soittimet koristavat seiniä ja kiertoa. Lyhyesti sanottuna, muusikoiden huoneisto tarjoaa sinulle kaikki tarvittavat mukavuudet miellyttävän loman viettoon.
Muusikoiden asunto koostuu:
mukava olohuone, jossa 2 isoa 3-paikkaista sohvaa ja 1 nojatuoli
erittäin hyvin varusteltu keittiö:
1 mikroaaltouuni,
1 keittolevy,
1 huppu,
1 Nespresso-kahvinkeitin,
1 jääkaappi,
1 pieni ruokailutila, 2 baarituolia.
2 makuuhuonetta:
Master-sviitissä - holvikatolla (tyypillinen Sidi Bou Saïdin arkkitehtuuri) - on kylpyhuone, jossa on suuri suihkukaappi. Lisäksi 70 cm paksuilla seinillä tämä sviitti lupaa sinulle täydellisen rauhallisuuden.
Toisessa makuuhuoneessa on myös kylpyhuone.
Muusikoiden asunnossa voit nauttia erittäin kauniista 50 m2 terassista, joka on peitetty puisella kannella ja penkillä. Jälkimmäiseen mahtuu kymmenen ihmistä. Varustettu 4 hengen ruokailutilalla, voit miettiä päivällä ja yöllä Tunisin lahden, Sidi Bou Saidin sataman ja Carthagen rannikot.
Huomaa, että Musicians 'Apartment sijaitsee suuressa talossa, josta on näkymät kahdelle kadulle. Huoneisto sijaitsee Habib Thameurin pääväylän vanhan kylän keskustassa, talon palveleman toisen kadun - Avenue Othman Kaak - sivulla.
Lisäksi Muusikkojen huoneisto on Sidi Bou Saidin suuren pysäköintialueen välittömässä läheisyydessä - joten sinulla ei ole ongelmia pysäköidä autosi, jossa on aina paikkoja, ja täysin turvallisesti. Muutaman metrin päässä on myös kauppoja, pankkeja, kahviloita, ravintoloita, taidegallerioita, museoita jne.
Henkilökohtaiset palvelut pyynnöstä ja hinnat:
- Aamiainen toimitetaan kotiisi klo 8.30–12.00. (Valittavana on kolme valikkotyyppiä:
• Mannervalikko hinnalla 7. 5 €
• Herätyskellovalikko hintaan 10 €
• Aamiaismenu 15 €
- Siivooja: 20 € / päivä
-Keitin: 40 € päivällisellä tai lounaalla (kokki tekee ostoksia ja esittää kuitin, jonka matkustajat maksavat)
-Lentokenttäkuljetus:
• 1-4 henkilölle: 20 € yhteen suuntaan, 40 € meno-paluu
• 5-8 henkilölle: 30 € yhteen suuntaan, 60 € meno-paluu
Jos valitset kuljetuspalvelun, kuljettaja odottaa sinua nimimerkillä aivan Orange-kaupan vieressä - poistuttaessa vasemmalla.
piilota