Tämän savuttoman majatalon palveluihin kuuluu ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja kielitaitoinen henkilökunta.
Rigoletto tarjoaa 12 huonetta. Siivous on saatavilla päivittäin.
Rigoletto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Piazza Bra. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa.
Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys joissain yleisissä tiloissa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat kielitaitoinen henkilökunta ja hissi
Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Piazza Bra ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Veronan stadion
Rigoletto tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan ja hissin. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys.
Tämä majatalo on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Asiakaspalvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Hissi
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 19.30.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.30
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan
Sisäänpääsy
Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita
Vain koirat sallitaan
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 3.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta; 2.80 EUR per yö 15-25 vuoden ikäinen vanhoista, korkeintaan 4 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 15 vuotta vanhoista lapsista.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 07102019-1106
Lisämaininnat
Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Rigoletto B&B
Rigoletto B&B Verona
Rigoletto B&B Verona
Rigoletto B&B
Rigoletto Verona
Bed & breakfast Rigoletto Verona
Verona Rigoletto Bed & breakfast
Rigoletto B&B Verona
Rigoletto B&B
Rigoletto Verona
Bed & breakfast Rigoletto Verona
Verona Rigoletto Bed & breakfast
Bed & breakfast Rigoletto
B B Rigoletto
Rigoletto Verona
Rigoletto Guesthouse
Rigoletto Guesthouse Verona
Rigoletto – arvostelut
Arvostelut
7,0
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 22 kautta 108 arvostelua
10–Loistava
22
Arvosana 8 - Hyvä. 39 kautta 108 arvostelua
8–Hyvä
39
Arvosana 6 - OK. 28 kautta 108 arvostelua
6–OK
28
Arvosana 4 - Huono. 9 kautta 108 arvostelua
4–Huono
9
Arvosana 2 - Hirveä. 10 kautta 108 arvostelua
2–Hirveä
10
8,2/10
Siisteys
6,8/10
Henkilökunta ja palvelu
4,0/10
Palvelut/mukavuudet
7,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,0/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Antti
8.4.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great value for money
Great value for money. Great location. The room is clean and in good condition. The self-service breakfast buffet is basic but has a selection wide enough. Wifi worked well.
Antti
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
17.1.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2018
10/10 Loistava
Emmi
1.8.2017
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Edullinen ja laadukas yöpyminen
Huone oli siisti ja moderni. Rigoletto on itsepalvelu B&B, jossa aamupala valitaan itse jääkaapista eikä paikalla ole henkilökuntaa. Kirjautuessa soitimme puhelinnumeroon, jonka jälkeen ovi huoneistoon avattiin meille. Sijainti Veronassa hyvä, noin 15 min kävelymatka historialliseen keskustaan ja Arenalle. Auton saa parkkiin läheisiin parkkihalleihin.
Emmi
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2017
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
14.4.2016
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Mielenkiintoista majoitusta
Kyseessähän ei ollut hotelli vaan B&B, joka ei mielestäni tullut kyllin hyvin selville varausta tehdessä. Aamiainen oli tyyliin leipä ja kahvikone jota tietysti piti itse käyttää. Yllätykseni oli suuri kun saavuin apartamentokseen, niin vastassa oli omistajan kaksi pientä koiraa, jotka myös siellä asuivat. Itseäni asia ei haitannut, koska pidän koirista ja itsellänikin on sellainen. Entäpä jos olisin ollut koira-allergikko tai en vaan yksinkertaisesti pitäisi koirista? Ymmärrän myös, että Vinitaly messujen aikana huoneiden hinnat ovat korkeammat, mutta tämän tason majoituksesta 350€ /yö on aivan liikaa. Pitääkin olla tarkempi seuraavan kerran varausta tehdessä.
Tarkistettu asiakas
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
14.11.2015
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
15.7.2015
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
12.6.2015
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
6/10 OK
Leena
2.3.2013
Hyvää: Siisteys
Leena
2/10 Hirveä
Ursula
Matkusti kumppanin kanssa
10.9.2024
Ursula
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
Camilla
28.9.2023
Camilla
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2023
10/10 Loistava
Martin, Konstanz
11.9.2023
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
location
Martin
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023
6/10 OK
Maryssa
Matkusti perheen kanssa
12.6.2023
Hyvää: Siisteys
Good location and nice room. No AC so a fan would have been nice or something like that as the room got very hot throughout the day and in the evening.
Maryssa
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2023
2/10 Hirveä
Alain
Matkusti kumppanin kanssa
17.4.2023
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Demander de changer de date avec Expedia et ils n'ont jamais redonner de nouvelle tres déçue
Alain
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2023
2/10 Hirveä
Christopher
Matkusti ryhmän kanssa
29.3.2023
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
This listing is a scam. Wouldn't let me in and refused to refund my money. Orbitz did nothing to help.
Christopher
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2023
8/10 Hyvä
Peter
10.6.2021
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Sehr schön
Preis und Leistung passen! Gerne wieder!
Peter
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2021
8/10 Hyvä
Massimiliano
3.6.2021
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Buon compromesso
Sicuramente un punto di forza è la centralità della struttura soprattutto per chi come noi viaggiava in treno e ha permesso tutti gli spostamenti a piedi. Ottima la possibilità di acqua illimitata per tutto il soggiorno attraverso erogatore.
FATE ATTENZIONE CHE QUI SU HOTELS VI VENDONO COME COLAZIONE QUELLO CHE IN REALTÀ È UN CAFFÈ DI BENVENUTO.
Camera in buono stato di pulizia e comfort soprattutto con una TV gigante! Trovo però assurdo fornire soltanto un'asciugamano piccola per due persone per due notti! Questo non dovrebbe esistere! Così come non è il massimo il fatto di non avere un deposito bagagli e dover sottostare agli orari dei gestori. Con piccole accortezze sarebbe sicuramente meglio, nel complesso in rapporto qualità prezzo un buon compromesso.
Massimiliano
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2021
10/10 Loistava
Vanessa
6.3.2020
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Vanessa
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020
4/10 Huono
Krzysztof
17.9.2019
Hyvää: Siisteys
Nie hotel Rigoletto tylko pokoje w kamienicy.
To nie jest hotel lecz B&B apartments. Informacja o śniadaniu włączonym w cenę jest i prawdziwa i myląca. Śniadanie jest przygotowane w pokojach i składa się z biszkoptów, słodyczy i mozliwości zrobienai sobie kawy czy herbaty w pokoju. Lokalizacja jest znakomita, cena nieadekwatna do poziomu oferty i jakości obiektu.
Krzysztof
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2019
4/10 Huono
Tarkistettu asiakas
Liikematkailija
9.4.2019
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Troppo caro, spazi angusti e qualcosa da aggiustare
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2019
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
9.12.2018
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
B&B in generale piacevole e comodo come posizione per il centro e le stazioni. Personale gentile e disponibile.
Pulizia decente ma per nulla perfetta, stanza un po' freddina, non molti asciugamani a disposizione.
Colazione essenziale, ma abbastanza varia ed in linea con i prezzi.
In generale comunque esperienza positiva
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2018
8/10 Hyvä
Roberta
29.10.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
ottima posizione
Posizione ottima a nemmeno dieci minuti dall'arena, stanza pulita il primo giorno, il giorno seguente non è stata pulita ma solo cambiati gli asciugamani. I prodotti per la colazione vengono lasciati in camera e riforniti il giorno dopo. Unica pecca la mattina della partenza non era presente nessuno a cui lasciare le valigie e abbiamo dovuto usare un servizio a pagamento.
Roberta
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2018
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
2.10.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Jobbreise
Var her i forbindelse med en jobbreise. Vi hadde bestilt 3 av 5 rom.
Det var veldig sentralt , rimelig og rent.
Dette er ikke et 5-stjerners hotell men et meget fint alternativ til en billigere penge om du ikke skal tilbringe mye tid på rommene. Alle rommene hadde eget bad med god størrelse. Rent og gode senger.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2018
10/10 Loistava
JAE HEAN
13.9.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
good location, clean room
JAE HEAN
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2018
8/10 Hyvä
tommy
27.8.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bra
Lugnt och tyst läge men ändå mycket nära till sevärdheter.
Rent och välstädat.
Litet rum men ok för två personer.
tommy
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2018
10/10 Loistava
el.fe, Berlin
2.7.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ein sehr schönes Zimmer!
Perfekte Lage!
Verona war das Ziel unserer Alpenquerung mit dem Fahrrad. Das Einchecken war unkompliziert und für unsere Fahrräder fand sich schnell ein sicheres Plätzchen. Das Frühstück war sicherlich für dieses B&B optimal, für uns ein wenig befremdlich.
Wir haben uns in Verona sehr wohl und sicher gefühlt. Eine wunderschöne Stadt!!!