Red Roof Inn & Suites Newark - University

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Red Roof Inn & Suites Newark - University valokuvagalleria

Aurinkoterassi
Sviitti, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty, poreamme | Ylelliset vuodevaatteet, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta
Aula
Ulkopuoli
Sviitti, tupakointi kielletty | Ylelliset vuodevaatteet, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta

Arvostelut

5,6 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Pesulapalvelut
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Map
1119 S College Avenue, Newark, DE, 19713
  • Bob Carpenter Center
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Delawaren yliopisto
    ‪3 min ajomatka‬
  • Christiana Mall
    ‪8 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Sviitti, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Sviitti, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty, poreamme

  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-huone, 2 keskisuurta parisänkyä, tupakointi kielletty

  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Deluxe-huone, 2 keskisuurta parisänkyä, tupakointi sallittu

  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Deluxe-huone, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-huone, 1 suuri parisänky, tupakointi sallittu

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Sviitti, tupakointi kielletty

  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Red Roof Inn & Suites Newark - University

Esikaupunkialueella oleva hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen pysäköinti
Tämän hotellin palveluihin kuuluu kokouskeskus, kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa ja business center. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kokoustila, pyykinpesutilat ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto.
Red Roof Inn & Suites Newark - University tarjoaa 134 ilmastoitua huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Kaapelikanavat takaavat viihteen.Käytössäsi on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat puhelin sekä ilmaiset paikallispuhelut (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja pimennysverhot. Siivous on saatavilla päivittäin.

Red Roof Inn & Suites Newark - University sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Bob Carpenter Center. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja konferenssikeskus.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, business center ja 3 kokoushuonetta
  • Sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Bob Carpenter Center ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Delawaren yliopisto
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Business-palveluihin kuuluu business center ja 3 kokoushuonetta. Tämä hotelli tarjoaa konferenssikeskuksen. Tilojen koko on 82 neliömetriä. Red Roof Inn & Suites Newark - University tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Puhutut kielet

Arabia, englanti ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Ilmainen vauvansänky
  • Jääkaappi huoneessa
  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Mikroaaltouuni huoneessa
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Myyntiautomaatti
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • 3 kokoushuonetta
  • Business center
  • Kokouskeskus (82 neliömetrin tila)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ei hissiä
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansänky
  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Pimennysverhot
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen televisio ja premium-kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Mikroaaltouuni

Muuta

  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmastointi
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.30.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikaisen sisäänkirjautumisen hinta: 25.00 USD
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Lisämaksu myöhäisestä uloskirjautumisesta: 30.00 USD
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoitusliike sallii vähintään 18-vuotiaiden asiakkaiden kirjautua sisään voimassaolevalla sotilashenkilötodistuksella.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit: 15 USD per lemmikki per yö (korkeintaan 105 USD per yöpyminen)
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 2 (painoraja: 36 kg per lemmikki)
  • Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 17 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 10.00 USD:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Käteisellä maksettava takuumaksu: 100.00 USD per yöpyminen

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 15 USD per lemmikki per yö (korkeintaan 105 USD per yöpyminen)
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Aikainen sisäänkirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 25.00 USD
  • Myöhäinen uloskirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 30.00 USD
  • Lisävuode: 10.00 USD per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Päivittäinen siivouspalvelu sisältyy enintään kuusi yötä kestäviin vierailuihin. Osittainen siivouspalvelu sisältyy vähintään seitsemän yötä kestäviin vierailuihin.
Lemmikit on ilmoitettava sisäänkirjautumisen yhteydessä. Vierailta, jotka tuovat mukanaan yhden lemmikin, ei veloiteta lemmikkimaksuja. Ilmoitettu lemmikkimaksu peritään vain, jos vieraat tuovat mukanaan 2 tai useampia lemmikkejä. Lemmikit on pidettävä kytkettyinä yleisissä tiloissa. Vieraiden odotetaan siivoavan lemmikkinsä jälkeen.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 17 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Red Roof Inn Newark
Red Roof Inn Newark University
Red Roof Inn Newark University Hotel
Red Roof Inn University Hotel
Red Roof Inn University Hotel Newark
Red Roof Inn University
Red Roof Inn & Suites Newark - University Hotel
Red Roof Inn & Suites Newark - University Newark
Red Roof Inn & Suites Newark - University Hotel Newark

Red Roof Inn & Suites Newark - University – arvostelut

Arvostelut

5,6
Arvosana 10 - Loistava. 195 kautta 1005 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 170 kautta 1005 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 163 kautta 1005 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 150 kautta 1005 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 327 kautta 1005 arvostelua

5,4/10

Siisteys

6,8/10

Henkilökunta ja palvelu

5,2/10

Palvelut/mukavuudet

5,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

5,0/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Katrina

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

4/10 Huono

Russel

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The attendent was very rude. And there was roaches in the toom
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

6/10 OK

Zachary

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

2/10 Hirveä

Clarissa

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Dont stay

There were holes in the wall. The entire hotel smelled horrible.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

2/10 Hirveä

Stephen

Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Roach or bed bug in my bed

My stay was terrible.. I woke up in my bed with a roach crawling on my arm while I was sleeping …. I was so disappointed and disgusted that I immediately took a shower and just sat in the chair for the rest of the night…. I was crazy freaked out …. I demand my money back from this hotel.. immediately
Roach or bed bug crawled on my skin while I was sleeping
The time the incident happened
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Abigale

Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Patrick

Nice staff. Good coffee
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

6/10 OK

Trinity

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Patrick

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys
Clean. Good coffee. Staff was nice
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Patrick

Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Patrick

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean. Staff is nice. Good coffee
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

2/10 Hirveä

Stephen

Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Edward

Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Barry

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
All was well for me easy place
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

2/10 Hirveä

Omar arturo

Matkusti ryhmän kanssa, Liikematkailija
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Me pusieron en una avitacion que es para uso con perros 🐕 y la alfombra esta demasiada sucia
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

6/10 OK

Michele

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Karen

Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Rachel

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Taishia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

4/10 Huono

Tammy

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Room had bugs and the bathroom sink drained very slow and called room service tv remote batteries died and they never showed . Finally got them to switched room to find it had dirty mold up at the top corner of window and broken glass from guest before . Not pleased at all
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

2/10 Hirveä

Mary

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

NEVER EVER AGAIN!!!

TERRIBLE. Bugs. Marijuana smell so thick it gave me an instant migraine. Holes and stains on the bed linens. If you are not looking for pay-by-the-hour this isn't the hotel for you. Did I mention the police raid at 2am??!! FIGHTING to get my money back
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

6/10 OK

darius

Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Rashidah

Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

2/10 Hirveä

Jamaal

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 8 yötä joulukuussa 2024

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bad experience

Old and dirty. There was a bug that was so quick to hide that I could not identify it.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024