Lennot kohteesta Schönwalde

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Schönwalde – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
QYG
Perillä Turussa

Lennot Schönwalde – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Schönwalde – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Schönwalde lähellä

Hotel Ferienanlage Haffhus

Hotel Ferienanlage Haffhus

4 out of 5
Dorfstraße 35, Ueckermuende, MV
Hinta on 220 € per yö ajalle 29. huhtik. viiva 30. huhtik.
220 €
sisältää verot ja maksut
29.4.–30.4.
Hotel Ferienanlage Haffhus sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Szczecin Lagoon Nature Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä täyden palvelun kylpylän ja sisäuima-altaan.
8,2/10 Very Good! (23 arvostelua)
"Das Hotel liegt direkt am Haff. Es gibt neuere und ältere Zimmer. Sauna und Salzwasserpool sind bis 21 Uhr geöffnet. Das Frühstück besteht aus einfachen Zutaten. Leider gibt es keine regionalen - oder Bioprodukte. Auswahl an alternativen Aufstrich, Michalternariven gibt es nicht. Die Qualität der ..."

Arvosteltu 29.10.2023

Hotel Ferienanlage Haffhus
Hotel Am Markt & Brauhaus Stadtkrug

Hotel Am Markt & Brauhaus Stadtkrug

3 out of 5
Markt 3/4, Ueckermuende, MV
Hinta on 125 € per yö ajalle 26. huhtik. viiva 27. huhtik.
125 €
sisältää verot ja maksut
26.4.–27.4.
Hotel Am Markt & Brauhaus Stadtkrug sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Szczecin Lagoon Nature Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan.
8/10 Very Good! (55 arvostelua)
Zentral am Marktplaz
"Hotel direkt am Markt, ruhige Zimmer, aber ohne Klimaanlage. Bei 15 grad draußen war es mit Ventilator gerade noch auszuhalten. Kaum Steckdosen."

Arvosteltu 21.8.2024

Hotel Am Markt & Brauhaus Stadtkrug
Hobbithaus resort

Hobbithaus resort

Eggesin, MV
Hinta on 98 € per yö ajalle 26. huhtik. viiva 27. huhtik.
98 €
sisältää verot ja maksut
26.4.–27.4.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Szczecin Lagoon Nature Park. Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittiön ja pation.
8/10 Very Good! (27 arvostelua)
Ideal zum Abschalten
"Wir haben die Ruhe sehr genossen. Das Häuschen ist ideal für Pärchen. Es war alles vorhanden, was man braucht. Deckel für die Töpfe wären gut. 😉 Wir kommen gerne wieder."

Arvosteltu 15.9.2024

Hobbithaus resort
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Lagunenstadt Ueckermünde

Lagunenstadt Ueckermünde

Zum Strand 2, Ueckermuende, MV
Hinta on 91 € per yö ajalle 26. huhtik. viiva 27. huhtik.
91 €
sisältää verot ja maksut
26.4.–27.4.
Lagunenstadt Ueckermünde sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Szczecin Lagoon Nature Park. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmaiset kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan ja ravintola. Tässä huoneistohotellissa on 247 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
8/10 Very Good! (99 arvostelua)
"Der Fußboden hätte mal gefegt werden sollen, bevor wir die Wohnung bezogen."

Arvosteltu 7.10.2024

Lagunenstadt Ueckermünde
Schönwalde talo 1-2 hengelle 1 makuuhuone - mökki

Schönwalde talo 1-2 hengelle 1 makuuhuone - mökki

Schnwalde, Vorpommern-Greifswald
Tämä loma-asunto sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Szczecin Lagoon Nature Park. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi jääkaapin ja mikroaaltouunin.
6/10 (1 arvostelu)
Blockhaus mit See
"So weit ganz gut. Leider liegt das Grundstück an zwei Straßen und es fahren doch einige Fahrzeuge entlang. Die Küche ist sehr spärlich ausgestattet. Es fehlt an einigen Dingen wie Schüsseln, sieb use.w., außerdem ist der Kühlschrank zu klein für mehrere Personen samt Hund."

Arvosteltu 12.5.2024

Schönwalde talo 1-2 hengelle 1 makuuhuone - mökki
Apartment Ueckergrün near old town and harbor, family-friendly with terrace + garden

Apartment Ueckergrün near old town and harbor, family-friendly with terrace + garden

Unknown, MV
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Szczecin Lagoon Nature Park. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja lieden.
Mädelsurlaub
"Es waren schöne Tage mit Frühstück und Mittagessen auf der Terasse und sehr netten Anwohnern. Wir hatten Glück mit dem Wetter, sind Kanu und Fahrrad gefahren und waren immer wiedrr am Strand. Danke für allesStrand gewesen."

Arvosteltu 20.4.2025

Apartment Ueckergrün near old town and harbor, family-friendly with terrace + garden
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Schönwalde
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.