Lennot kohteesta Helsingborg

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Halpoja menopaluulentoja kohteesta Helsingborg

Halvimmat 7 päivän aikana löydetyt hinnat määritetylle ajanjaksolle kohteeseen ovat meno-paluulennoille 137 € ja yhdensuuntaisille lennoille 69 €. Sivustomme avulla löydät lisäksi kohteen lentotarjoukset vuodelle 2025. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Lisäehtoja sovelletaan.

Helsingborg – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
AGH
Menopaluumatkan hinta
137 €
Perillä Turussa

Lennot Helsingborg – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Helsingborg – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Helsingborg lähellä

Clarion Hotel Sea U

Clarion Hotel Sea U

4 out of 5
Kungsgatan 1, Helsingborg
Hinta on 104 € per yö ajalle 27. huhtik. viiva 28. huhtik.
104 €
sisältää verot ja maksut
27.4.–28.4.
Clarion Hotel Sea U on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lauttaterminaali. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja 3 ravintolaa. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9/10 Wonderful! (1 303 arvostelua)
Great hotel, great location
"Clean, tidy hotel. Good lobby bar. A lot of interesting areas to explore & sights to see within walking distance. Shops & restaurants nearby. Right next to the train station for easy access."

Arvosteltu 9.2.2025

Clarion Hotel Sea U
Radisson Blu Metropol Hotel, Helsingborg

Radisson Blu Metropol Hotel, Helsingborg

4 out of 5
Carl Krooks Gata 16, Helsingborg, Skane
Hinta on 73 € per yö ajalle 27. huhtik. viiva 28. huhtik.
73 €
sisältää verot ja maksut
27.4.–28.4.
Radisson Blu Metropol Hotel, Helsingborg on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lauttaterminaali. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja kuntosalin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,8/10 Excellent! (1 277 arvostelua)
Spontanresa
"Centralt beläget hotell i Helsingborg, rent och fräscht och trevlig personal"

Arvosteltu 13.4.2025

Radisson Blu Metropol Hotel, Helsingborg
Tivoli Hotel

Tivoli Hotel

4.5 out of 5
Arni Magnussons Gade 2, Copenhagen
Hinta on 125 € per yö ajalle 20. huhtik. viiva 21. huhtik.
125 €
sisältää verot ja maksut
20.4.–21.4.
Tivoli Hotel on saanut loistavaa palautetta aamiaisestaan. Majoituspaikka on kongressikeskuksen yhteydessä, minkä lisäksi Kööpenhaminan Tivoli on kävelyetäisyydellä. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, 4 ravintolaa ja 3 baaria.
8,8/10 Excellent! (6 011 arvostelua)
Well located hotel
"Well located with good parking and plenty of outlets for e-vehicle. Nice small spa for added comfort. Checkout time is quite late as standard (12)."

Arvosteltu 14.3.2025

Tivoli Hotel
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Scandic Oceanhamnen

Scandic Oceanhamnen

3 out of 5
Broderna Pihls Grand 2, Helsingborg
Hinta on 105 € per yö ajalle 29. huhtik. viiva 30. huhtik.
105 €
sisältää verot ja maksut
29.4.–30.4.
Scandic Oceanhamnen on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lauttaterminaali. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ravintolan.
8,6/10 Excellent! (1 052 arvostelua)
"Aamupala oli hyvä."

Arvosteltu 15.6.2024

Scandic Oceanhamnen
Wakeup Copenhagen Borgergade

Wakeup Copenhagen Borgergade

2 out of 5
Borgergade 9, Copenhagen
Hinta on 79 € per yö ajalle 22. huhtik. viiva 23. huhtik.
79 €
sisältää verot ja maksut
22.4.–23.4.
Wakeup Copenhagen Borgergade on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Nyhavn. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja baari.
8,4/10 Very Good! (2 909 arvostelua)
"Järkihintainen ja hyvien kulkuyhteyksien läheisyydessä sijaitseva pienillä huoneilla varustettu hotla. Runsas ja monipuolinen aamupala. Suihkun termostaatti oli vaarallisen herkkä. Muuten ok"

Arvosteltu 7.12.2024

Wakeup Copenhagen Borgergade
CABINN Copenhagen

CABINN Copenhagen

3 out of 5
Arni Magnussons Gade 1, Copenhagen
Hinta on 71 € per yö ajalle 29. huhtik. viiva 30. huhtik.
71 €
sisältää verot ja maksut
29.4.–30.4.
CABINN Copenhagen on saanut mahtavaa palautetta alueen ostosmahdollisuuksista. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Kööpenhaminan Tivoli. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä kuntosalin ja välipalabaarin/delin.
6,8/10 (5 342 arvostelua)
Hyvä hinta-laatusuhde
"Kiva ja suht siisti perushotelli, hyvä hinta-laatusuhde, aika suppea aamiainen, hieman kaukana ”keskustasta”, suht lähellä Tivolia/rautatieasemaa. Kiva, kun hotellilta sai pyörän vuokralle, ni pääs vauhdikkaammin joulumarkkinoille."

Arvosteltu 7.12.2024

CABINN Copenhagen
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Helsingborg
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.