Lennot kohteesta Schorssow

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Halpoja menopaluulentoja kohteesta Schorssow

Halvimmat 7 päivän aikana löydetyt hinnat määritetylle ajanjaksolle kohteeseen ovat meno-paluulennoille 114 € ja yhdensuuntaisille lennoille 44 €. Sivustomme avulla löydät lisäksi kohteen lentotarjoukset vuodelle 2025. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Lisäehtoja sovelletaan.

Schorssow – Lentotiedot
Origin airport IATA code
HAM
Return price
217 €
Perillä Turussa

Lennot Schorssow – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Schorssow – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Schorssow lähellä

Kurhaus am Inselsee

Kurhaus am Inselsee

4 out of 5
Heidberg 1, Guestrow
The price is 148 € per night from 11 Apr to 12 Apr
148 €
sisältää verot ja maksut
11.4.–12.4.
Kurhaus am Inselsee sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Ernst Barlach Stiftung Gustrow. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja sisäuima-altaan. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9.4/10 Exceptional! (81 reviews)
"ruhige Lage in der Nähe des Sees. Sehr freundliches Personal, gute Ausstattung"

Reviewed on 24.8.2024

Kurhaus am Inselsee
Maremüritz Yachthafen Resort

Maremüritz Yachthafen Resort

Am Seeufer 50, Waren (Müritz)
The price is 133 € per night from 23 Mar to 24 Mar
133 €
sisältää verot ja maksut
23.3.–24.3.
Maremüritz Yachthafen Resort sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Müritzeumin luonnontieteellinen museo. Majoituspaikassa on saatavilla täyden palvelun kylpylä, ulkouima-allas ja ravintola. Tässä asuinrakennuksessa on 184 huoneistoa. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja syvän kylpyammeen.
9/10 Wonderful! (51 reviews)
"Top class"

Reviewed on 16.1.2025

Maremüritz Yachthafen Resort
Seehotel Fleesensee

Seehotel Fleesensee

4 out of 5
Seeblick 30, Goehren-Lebbin, MV
The price is 159 € per night from 17 Mar to 18 Mar
159 €
sisältää verot ja maksut
17.3.–18.3.
Seehotel Fleesensee sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Fleesenjärvi. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaiset alueelliset kuljetukset ja täyden palvelun kylpylän. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9/10 Wonderful! (505 reviews)
Toller Ausblick vom Bett
"Gutes, etwas verwinkeltes Hotel direkt am See. Die Zimmer zur Seeseite haben eine tollen Ausblick vom Bett. Weitläufiges und gepflegtes Saunaparadies. Das Essen im Restaurant ist gut, das Preis-Leistungs-Verhältnis ist etwas zu hoch. Der Service ist schnell und aufmerksam an der Bar."

Reviewed on 9.3.2025

Seehotel Fleesensee
Save an average of 15% on thousands of hotels when you're signed in
Müritzpalais

Müritzpalais

Kietzstrasse 1, Waren (Müritz)
The price is 90 € per night from 30 Mar to 31 Mar
90 €
sisältää verot ja maksut
30.3.–31.3.
Müritzpalais sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Müritzeumin luonnontieteellinen museo. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä täyden palvelun kylpylän ja sisäuima-altaan. Tässä vuonna 2017 rakennetussa asuinrakennuksessa on 84 huoneistoa 4 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
9/10 Wonderful! (96 reviews)
"Schönes grosses Apartment, neu renoviert"

Reviewed on 11.12.2024

Müritzpalais
Hotel am Schlosspark

Hotel am Schlosspark

3 out of 5
Neuwieder Weg 1, Guestrow, MV
The price is 106 € per night from 22 Mar to 23 Mar
106 €
sisältää verot ja maksut
22.3.–23.3.
Hotel am Schlosspark sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Güstrowin linna. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ravintola. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8.6/10 Excellent! (336 reviews)
Aamupala tarjoilu yli-innokasta
"Käytäviltä äänet kuuluivat herkästi, mutta itseäni se ei haitannut. Aamupalalla yli-innokas tarjoilija joka vei ruuat pöydästä kesken syömisen, tämä tapahtui kolme kertaa, joten ilmeisen tarkoituksellista. Todella häiritsevää "tarjoilua"."

Reviewed on 12.8.2024

Hotel am Schlosspark
Van der Valk Resort Linstow

Van der Valk Resort Linstow

4 out of 5
Krakower Chaussee 1, Dobbin-Linstow, MV
The price is 93 € per night from 16 Mar to 17 Mar
93 €
sisältää verot ja maksut
16.3.–17.3.
Van der Valk Resort Linstow sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Nossentiner-Schwinzer Heath Nature Park. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja 2 sisäuima-allasta.
7.8/10 Good! (218 reviews)
Alt godt - dog huske regl
"Super fint ophold, dog var der noget rengøring af møbel der godt kunne haft været bedre. Der skal selv medbringe håndklæder til toilet og personlig hygiejne samt toiletpapir. Ellers alt godt."

Reviewed on 16.2.2025

Van der Valk Resort Linstow
Don't see what you're looking for?
See all available properties in Schorssow
View all properties
Lowest nightly price found within the past 24 hours based on a 1 night stay for 2 adults. Prices and availability subject to change. Additional terms may apply.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.