Lennot kohteesta Ray

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Ray – Lentotiedot
Origin airport IATA code
XWA
Perillä Turussa

Lennot Ray – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Ray – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Ray lähellä

Landmark Suites

Landmark Suites

2.5 out of 5
307 Town & Country Ln, Williston, ND
The price is 121 € per night from 21 Mar to 22 Mar
121 €
sisältää verot ja maksut
21.3.–22.3.
Landmark Suites on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee lähellä kohdetta CHI St. Alexius Health – Williston Medical Center. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
9.2/10 Wonderful! (570 reviews)
"Friendly staff, clean rooms"

Reviewed on 10.3.2025

Landmark Suites
Bakken Airport XWA Hotel & Studios

Bakken Airport XWA Hotel & Studios

3.5 out of 5
5813 Jefferson LN, Williston, ND
The price is 75 € per night from 14 Mar to 15 Mar
75 €
sisältää verot ja maksut
14.3.–15.3.
Bakken Airport XWA Hotel & Studios on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee lähellä kohdetta Eagle Ridge Golf Club. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8.8/10 Excellent! (627 reviews)
"Great property. Very clean. Great for workers. They have a boot room the size of a varsity locker room with large industrial sinks and lockers. For muddy clothes and boots to be cleaned and/or stored in."

Reviewed on 8.3.2025

Bakken Airport XWA Hotel & Studios
Best Western Plus Williston Hotel & Suites

Best Western Plus Williston Hotel & Suites

3 out of 5
4201 4th Ave W, Williston, ND
The price is 111 € per night from 4 Apr to 5 Apr
111 €
sisältää verot ja maksut
4.4.–5.4.
Best Western Plus Williston Hotel & Suites on saanut loistavaa palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Spring Lake Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja sisäuima-altaan.
8.6/10 Excellent! (489 reviews)
"Liked that it was near our family. Staff was friendly and accommodating. Need to fix front door! Didn't try dinner although that's a nice feature. Breakfast was marginal."

Reviewed on 27.12.2024

Best Western Plus Williston Hotel & Suites
Save an average of 15% on thousands of hotels when you're signed in
El Rancho Hotel

El Rancho Hotel

3 out of 5
1623 2nd Ave W, Williston, ND
The price is 76 € per night from 15 Mar to 16 Mar
76 €
sisältää verot ja maksut
15.3.–16.3.
El Rancho Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Harmon Park (puisto). Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
8.4/10 Very Good! (346 reviews)
"Was ok,an older property,surrounded by busy streets,room was good,breakfast was good,could do with someone cleaning the parking lot"

Reviewed on 12.3.2025

El Rancho Hotel
FairBridge Inn & Suites Williston

FairBridge Inn & Suites Williston

2.5 out of 5
1525 9th Ave NW, Williston, ND
The price is 60 € per night from 15 Mar to 16 Mar
60 €
sisältää verot ja maksut
15.3.–16.3.
FairBridge Inn & Suites Williston on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta CHI St. Alexius Health – Williston Medical Center. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
7.6/10 Good! (484 reviews)
Solo one night trip
"Arrived late and was checked in with no problems."

Reviewed on 11.3.2025

FairBridge Inn & Suites Williston
Grand Williston Hotel & Conference Center

Grand Williston Hotel & Conference Center

3.5 out of 5
3601 2nd Avenue West, Williston, ND
The price is 111 € per night from 4 Apr to 5 Apr
111 €
sisältää verot ja maksut
4.4.–5.4.
Grand Williston Hotel & Conference Center on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Spring Lake Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja sisäuima-altaan.
7.4/10 Good! (104 reviews)
"Very nice hotel, excellent breakfast, nice pool and clean rooms. 10/10 🌟"

Reviewed on 8.3.2025

Grand Williston Hotel & Conference Center
Don't see what you're looking for?
See all available properties in Ray
View all properties
Lowest nightly price found within the past 24 hours based on a 1 night stay for 2 adults. Prices and availability subject to change. Additional terms may apply.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.