Hotellit Aiton
Vertaa 231 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 55 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Aiton: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Aiton
Radisson Blu Hotel, Cluj
Hotel Beyfin
Grand Hotel Italia
Hampton by Hilton Cluj-Napoca
Sky Airport Hotel
Hotel Confort
Campeador Inn
ZEN Residential Apartments
Palace Bulevard
Golden Tulip Ana Dome
Courtyard By Marriott Cluj-Napoca Downtown
Fullton Central Inn
Vibre Hotel
RESIDENCE Il Lago
Hotel Paradis Cluj Napoca
Kohteeseen Aiton tutustuminen
Aiton tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Aiton ja sen lähellä kuuluu:
- Salina Turdan suolakaivos
- Iulius Mall Clujin ostoskeskus
- Avram Iancu (aukio)
- Babes-Bolyain yliopisto
- Unirii-aukio
- Pyhän Mikaelin kirkko
- Ethnographic Museum of Transylvania
Kun järjestät lomaa kohteeseen Aiton, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Cluj-Napoca (CLJ). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Aiton?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Aiton, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Aiton, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Kesäkuu ja toukokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 10 °C ja öisin -5 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 87 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 24 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 247 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 27 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 181 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 16 °C ja -2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 113 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Aiton on 628 cm.
Aiton: Hotellitiedot
Majoitukset | 231 |
---|---|
Halvin hinta | 55 € |
Korkein hinta | 116 € |
Suositut hotellit | Radisson Blu Hotel, Cluj, Hotel Beyfin, Grand Hotel Italia, Hampton by Hilton Cluj-Napoca, Sky Airport Hotel, Hotel Confort, Campeador Inn, ZEN Residential Apartments, Palace Bulevard, Golden Tulip Ana Dome, Courtyard By Marriott Cluj-Napoca Downtown, Fullton Central Inn, Vibre Hotel, RESIDENCE Il Lago, Hotel Paradis Cluj Napoca |