Hotelli sijaitsee aivan Park Avenue -kadun varrella ja helpon kävelymatkan päässä Park City Mountain Resortista. Nämä ihastuttavat asunnot ovat erittäin kätevällä paikalla, ja niissä on erinomaiset mukavuudet. Hotellista on ilmainen bussipysäkki vain lyhyen kävelymatkan päässä ulko-ovesi.
Tämä yksikkö on 3 tasoa ja noin 1350 neliöjalkaa. Sisääntulotasolla on pyykin alue, kolmas makuuhuone, täysin varustettu kylpyhuone ja sisäänkäynti autotallilta (katso autotalli). Yläkerrassa on tärkein taso olohuoneen, keittiön, ruokailualueen ja kylpyhuoneen kanssa. Kansi aivan olohuoneen ulkopuolella on yksityinen poreallas. Ylemmällä tasolla ovat päällikön ja toiset makuuhuoneet ja yksi kylpyhuone.
Olohuone: puuhella, TV, videonauhuri, DVD, mukavat istuimet.
Keittiö: Tilava, hyvin varustettu ruoanvalmistukseen, avautuu tiskille sekä olohuoneeseen että ruokailualueelle.
Ruokasali: Istumapaikat 6.
Makuuhuoneet:
Master - King-vuode, TV.
Toinen - Queen-vuode, TV.
(Master ja toinen makuuhuone jakaa kylpyhuone.)
Kolmas - kerrossänky, jossa kuningatar pohjassa ja twin päälle, TV, vierekkäinen kylpyhuone suihkulla vain.
Hot Tub: Yksityinen ulkokylpytynnyri kannella pois olohuoneesta.
Ilmastointi: Ei
Pesutupa: Kyllä, pinoava pesukone / kuivausrumpu tulotasolla.
Autotalli: Yksityinen 1 auton autotalli. Garage-pääsy vaikeaa ja suositellaan vain keskikokoisia autoja; huoneisto on aivan linja-autolla ja suosittelemme, ettet edes vuokraa autoa!
Etäisyys Park City Mountain Resort: ¼ kilometriä Resort Center.
Etäisyys Deer Valley Resort: 2. 3 mailia
Etäisyys pääkadulle: ½ kilometriä Town Lift ja Main Street.
Etäisyys ilmaisbussiin: 25 metriä
Sundance-elokuvajuhlat: 10 yön minimiyöpyminen.