Hotellit Senador Jose Bento
Vertaa 27 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 30 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Senador Jose Bento: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Senador Jose Bento

Sítio 3Ipes Chalet in the Mountains of Minas with exclusive waterfalls

Class Hotel Pouso Alegre

GranLago Hotel

Golden Tower Shopping by Fênix Hotéis

Hotel Ferraz

Marques Plaza Hotel

Pouso Alegre Hotel

Hotel Fernandão

Hotel Fazenda Menino da Porteira

Hotel Fenix Pouso Alegre

Arlen Hotel

Hotel Ze Maria
Ibis Pouso Alegre

Hotel Dias - By UP Hotel
Kohteeseen Senador Jose Bento tutustuminen
Senador Jose Bento tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Senador Jose Bento ja sen lähellä kuuluu:
- Igreja Ouro Fino
- Serrasulin ostoskeskus
- Catedral Senhor Bom Jesus
- Estádio Mandusão
- Museu Histórico Municipal Tuany Toledo
- Praça Senador José Bento
- Pouso Alegren teatteri
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Senador Jose Bento?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Senador Jose Bento, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Syyskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Senador Jose Bento, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä heinäkuu ja kesäkuu. Tammikuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 24 °C ja öisin 15 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 844 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 10 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 227 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 186 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 24 °C ja 14 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 748 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Senador Jose Bento on 2005 cm.
Senador Jose Bento: Hotellitiedot
Majoitukset | 27 |
---|---|
Halvin hinta | 30 € |
Korkein hinta | 94 € |
Suositut hotellit | Sítio 3Ipes Chalet in the Mountains of Minas with exclusive waterfalls, Class Hotel Pouso Alegre, GranLago Hotel, Golden Tower Shopping by Fênix Hotéis, Hotel Ferraz, Marques Plaza Hotel, Pouso Alegre Hotel, Hotel Fernandão, Hotel Fazenda Menino da Porteira, Hotel Fenix Pouso Alegre, Arlen Hotel, Hotel Ze Maria, Ibis Pouso Alegre, Hotel Dias - By UP Hotel, Casa Aconchegante com Vista Para a Serra |