Paradise Point on lemmikkiystävällinen, tilava, kaksikerroksinen mökki, joka sijaitsee etsimässä Legacy Mountain Resortissa Pigeon Forgessa, vain muutaman kilometrin päässä kaikista tärkeimmistä nähtävyyksistä, ravintoloista ja ostosmahdollisuuksista. Mökistä on upea näköala Mt. LeConte ja Smoky Mountains. Paradise Point tarjoaa yksityisen ajotieltä, jossa pysäköidään 4 ajoneuvoon.
Päätaso sisältää täysin varustetun keittiön, ruokapöydän, johon mahtuu kuusi ja iso oleskelutila. Olohuoneessa on nahkainen vuodesohva ja rakkausistuin, iso televisio DVD: llä ja sähköinen takka, joita ympäröivät ikkunat seinällä, joten pääset nauttimaan näkymästä matkustamon sisäpuolelta. Ulkona kannella vieraat voivat rentoutua keinuja. Makuuhuone sijaitsee päätasolla ja siinä on king size -vuode, tv ja kylpyhuone.
Yläkerrassa on pelihuone, jossa on biljardipöytä ja foosball. Myös tällä tasolla on täydellinen kylpyhuone porealtaalla kaksi, pub-pöytä, vuodesohva, rakkaus-istuin, TV ja kodikas lastenvuode. Lasten parvi, pelihuoneen yläpuolella, on täydellinen piilopaikka, ja siinä on kaksi futon-patjaa ja kaikki televisiot, jotka sijaitsevat parvekkeella. Yläkerroksessa on poreallas ja keinuja, joista avautuu upea näköala.
Paradise Point on lemmikkiystävällinen ja tarjoaa metsäisen alueen lemmikkejä varten.
Kaikki Paradise Point -hotellin asiakkaat pääsevät loman aikana Legacy Resortin Klubitaloon, ulkoiluun, kuntokeskukseen, höyrysaunaan ja saunaan.
Tule rentoutumaan ja tekemään upeita muistoja Paradise Pointissa Smoky Mountainsissa.