Hotellit Tekoa
Vertaa 85 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 19 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Tekoa: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Tekoa

Villa Herodion

Millennium Palestine Ramallah

Palestine Plaza Hotel

Al-Istiklal Suites

Ankars Suites & Hotel

St Barbara Hotel

OliveTreeHostel

Manger Square Hotel

The Walled Off Hotel

Jacir Palace Hotel Bethlehem

Mizirawi Hotel

Dar Sitti Aziza

Downtown Hotel-Palestine

Biankini Village Resort Dead Sea

The Dream Compound- by Biankini Dead Sea
Kohteen Tekoa hotellit
Tekoa on loistava vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen on vaikeaa ja sinun tarvitsee löytää jokin toinen vaihtoehto, tämä lähellä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sopivia vaihtoehtoja.
- 72 hotellia kohteessa Khirbat Bayt Ta‘mir
Kohteeseen Tekoa tutustuminen
Tekoa tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Tekoa ja sen lähellä kuuluu:
- Jeesuksen syntymäkirkko
- Paimenten keto
- Teddy Stadium (stadion)
- Raamatullinen eläintarha
- The First Station -tapahtumakeskus
- Sulttaanin allas
- Pyhän Pietarin ja kukonlaulun kirkko
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Tekoa?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Tekoa, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Tekoa, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Tammikuu ja helmikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas heinäkuu ja elokuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 20 °C ja öisin 9 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 122 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 13 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 22 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 34 °C ja öisin 21 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 28 °C ja 11 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 56 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Tekoa on 201 cm.
Tekoa: Hotellitiedot
Majoitukset | 85 |
---|---|
Halvin hinta | 19 € |
Korkein hinta | 1 042 € |
Suositut hotellit | Villa Herodion, Millennium Palestine Ramallah, Palestine Plaza Hotel, Al-Istiklal Suites, Ankars Suites & Hotel, St Barbara Hotel, OliveTreeHostel, Manger Square Hotel, The Walled Off Hotel, Jacir Palace Hotel Bethlehem, Mizirawi Hotel, Dar Sitti Aziza, Downtown Hotel-Palestine , Biankini Village Resort Dead Sea, The Dream Compound- by Biankini Dead Sea |