Hotellit Wahl
Vertaa 904 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 71 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Wahl: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Wahl

Doubletree by Hilton Luxembourg

Chateau d'Urspelt

Parc Hotel Alvisse

City Hotel

Kazakiwi

INNSiDE by Meliá Luxembourg

Park Inn by Radisson Luxembourg City

Le Royal Hotels & Resorts

Novotel Luxembourg Centre

Van der Valk Hotel Luxembourg - Arlon

Best Western Plus Grand Hotel Victor Hugo

Melia Luxembourg

NH Luxembourg Airport

ibis budget Luxembourg Aéroport

ibis Styles Luxembourg Centre Gare
Kohteeseen Wahl tutustuminen
Wahl tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Wahl ja sen lähellä kuuluu:
- Bourscheidin linna
- Naturpark Our
- Bastognen historiallinen keskus
- Bastogne War Museum
- Château de Larochette
- Bastognen parakit
- Viandenin linna
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Wahl, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Findelin kansainvälinen lentokenttä (LUX). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Wahl?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Wahl, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Wahl, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Joulukuu ja kesäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 218 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 20 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 217 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 22 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 219 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 13 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 259 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Wahl on 913 cm.
Wahl: Hotellitiedot
Majoitukset | 904 |
---|---|
Halvin hinta | 71 € |
Korkein hinta | 247 € |
Suositut hotellit | Doubletree by Hilton Luxembourg, Chateau d'Urspelt, Parc Hotel Alvisse, City Hotel, Kazakiwi, INNSiDE by Meliá Luxembourg, Park Inn by Radisson Luxembourg City, Le Royal Hotels & Resorts, Novotel Luxembourg Centre, Van der Valk Hotel Luxembourg - Arlon, Best Western Plus Grand Hotel Victor Hugo, Melia Luxembourg, NH Luxembourg Airport, ibis budget Luxembourg Aéroport, ibis Styles Luxembourg Centre Gare |
Viimeksi varatut hotellit Wahlebookersn tarkistamat arvostelut
