Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu 6 ravintolaa ja joka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Tokyo Dome
Tässä hotellissa on 6 ravintolaa, baari/aulabaari ja kahvila. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on itsepalvelupysäköinti, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja concierge-palvelut.
Tokyo Dome Hotel tarjoaa 1006 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät, työtuolit ja ilmaiset sanomalehdet. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, hierova suihkupää, tohvelit, WC-istuin sähköisellä bideellä ja ilmaiset hygieniatuotteet. Lisäksi huoneissa on ilmainen pullovesi ja hiustenkuivaaja. Siivous on saatavilla päivittäin.
Tokyo Dome Hotel on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Tokyo Dome. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 6 ravintolaa ja baarin.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Jos kaipaat syötävää tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy 6 ravintolaa, kahvila ja baari/lounge
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja portteri
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan sijainnista ja avuliaasta henkilökunnasta
Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Tokyo Dome ja LaQua Tokyo Dome City
Alueelliset kuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy 6 ravintolaa sekä kahvila ja myymälä. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Tokyo Dome Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, concierge-palvelut ja ilmaiset sanomalehdet aulassa. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta. Käytössäsi on myös kumppanimajoituspaikan kuntokeskus.
Tämä 4 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
The Artists Cafe – tämä ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista.
Rilassa – tämä buffetravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen. Auki joka päivä
YUGYOAN TANKUMA KITAMISE – ravintola, jonka erikoisuutena on japanilainen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen. Auki joka päivä
GYUBEI SOUAN – ravintola, jonka erikoisuutena on japanilainen keittiö. Ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen. Auki joka päivä
DEUX MIL – ravintola, jonka erikoisuutena on ranskalainen keittiö. Ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen. Auki joka päivä
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Puhutut kielet
Englanti ja japani
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
Alueelliset kuljetukset (lisämaksusta)
Paikan päällä pysäköinti (JPY 1 500 per per yö)
Ruoka ja juoma
6 ravintolaa
Baari/aulabaari
Kahvila
Paikan päällä olevat ravintolat
DEUX MIL
GYUBEI SOUAN
Rilassa
The Artists Cafe
YUGYOAN TANKUMA KITAMISE
Perheystävällinen
Elintarvikemyymälä
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Elintarvikemyymälä
Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
Jaettu mikroaaltouuni
Kampaamo
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Pyykinpesutilat
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Concierge-palvelut
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Laukunkantaja
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Hissi
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hammasharja ja -tahna
Hierova suihkupää
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Sampoo
Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
Tohvelit
Vessapaperi
WC elektronisella bideellä
Yksityinen kylpyhuone
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
Ilmainen pullovesi
Minibaari
Muuta
Ilmaiset sanomalehdet päivittäin
Ilmastointi
Turvalokero
Työpöytä
Työtuoli
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Ateriat eivät sisälly puolihoitoon 5-vuotiaille ja sitä nuoremmille lapsille, joiden yöpyminen sisältyy hintaan.
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunkivero on 100–200 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen. Veroa ei peritä niistä yöhinnoista, jotka ovat alle 10 000 JPY. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Omatoiminen pysäköinti: 1500 JPY per yö
Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Lisämaininnat
Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Tokyo Dome Hotel
Dome Hotel
Tokyo Dome
Hotel Tokyo Dome
Tokyo Dome Bunkyo
Tokyo Dome Hotel Japan
Hotel Tokyo Dome
Tokyo Dome Bunkyo
Tokyo Dome Hotel Japan
Tokyo Dome Hotel Hotel
Tokyo Dome Hotel Tokyo
Tokyo Dome Hotel Hotel Tokyo
Tokyo Dome Hotel – arvostelut
Arvostelut
9,2
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 953 kautta 1425 arvostelua
10–Loistava
953
Arvosana 8 - Hyvä. 351 kautta 1425 arvostelua
8–Hyvä
351
Arvosana 6 - OK. 83 kautta 1425 arvostelua
6–OK
83
Arvosana 4 - Huono. 21 kautta 1425 arvostelua
4–Huono
21
Arvosana 2 - Hirveä. 17 kautta 1425 arvostelua
2–Hirveä
17
9,4/10
Siisteys
9,2/10
Henkilökunta ja palvelu
9,0/10
Palvelut/mukavuudet
9,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,8/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Seppo
Matkusti perheen kanssa
8.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Seppo
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
CHRISTIAN
31.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
CHRISTIAN
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Jarkko
Matkusti perheen kanssa
26.10.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Jarkko
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2022
6/10 OK
Arooj
15.1.2025
Good hotel but not the best
Arooj
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Rei
Matkusti ryhmän kanssa
14.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Rei
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Yun Hwang, Green Brook
12.1.2025
Yun Hwang
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
RUMIKO
11.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
RUMIKO
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
Liikematkailija
11.1.2025
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Hideyuki
11.1.2025
Hideyuki
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024
10/10 Loistava
???
9.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
東京ドームに近く、とても便利でよかったです。
スタッフもみなさん親切です。
???
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
EIJI
Matkusti ryhmän kanssa
7.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
チェックインまでの手続きに、時間が掛かるのが気になった
EIJI
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025
2/10 Hirveä
NAOKI
7.1.2025
Huonoa: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
NAOKI
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
7.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nice hotel with spacious room and big window (view)!
Good location, close to 2 metro station (different lines).
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Farhana
Matkusti pienten lasten kanssa
7.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We loved our stay at Tokyo Dome Hotel. It was close to the subway stations, shopping and restaurants. Totally recommend it for kids as well as there is an attached amusement park in the Dome. Loved the decor in winter. Can’t wait to go back!
Farhana
Yöpyi 9 yötä joulukuussa 2024
8/10 Hyvä
Kyoka
6.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
スタッフの丁寧な対応も部屋の清潔さもよかったです
Kyoka
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
8/10 Hyvä
Eiji
Matkusti ryhmän kanssa
6.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Matkusti perheen kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
6.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Thank you
MADELINE
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024
8/10 Hyvä
YUKITAKA
5.1.2025
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
清潔でとても良いと思います。
YUKITAKA
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
KENJI
Matkusti perheen kanssa
5.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
とても楽しく過ごさせて頂きました。東京のまん中なのでとにかく便利でした。
KENJI
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
8/10 Hyvä
Kah Huay
Matkusti kumppanin kanssa
4.1.2025
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
It has a very pathetic checking in system, where patrons are required to get a queue number to do their own check-in STRICTLY ONLY FROM 2pm onwards. So you see a lot of people waiting at the lobby for 2pm to come for their queue number to be called by the staff to check in by themselves. The check-in system is very confusing requiring patrons to key in personal details, like name, date of birth, home address, email address, passport number before you get your room cards issued from the machine. That is almost like 15-20 mins spent for each family at a machine.
It is very time consuming as most people got trouble keying in the details, and need help from the staff. It is not user-friendly and wasted a lot of our time and very frustrating to most people.
They had done away with checking in at the reception. So the reception staff are just standing behind the counter like stone like statues. It is not a feasible system in the long run.
Kah Huay
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Maria
Matkusti kumppanin kanssa
3.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Todo perfecto!! Servicio y ubicación
Maria
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024
6/10 OK
Wai Chit
3.1.2025
Wai Chit
Yöpyi 8 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
MASAAKI
Matkusti perheen kanssa
3.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
大学受験会場に近かった
MASAAKI
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Fai
Matkusti kumppanin kanssa
3.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
next to the Tokyo Dome, many shops and restaurants around also an amusement park. But maybe very crowd before and after the big event.
Fai
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024
6/10 OK
Kiyoe
Matkusti perheen kanssa
3.1.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat