Lennot kohteesta Saint-Jean-Cap-Ferrat

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Halpoja menopaluulentoja kohteesta Saint-Jean-Cap-Ferrat

Halvimmat 7 päivän aikana löydetyt hinnat määritetylle ajanjaksolle kohteeseen ovat meno-paluulennoille 72 € ja yhdensuuntaisille lennoille 39 €. Sivustomme avulla löydät lisäksi kohteen lentotarjoukset vuodelle 2025. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Lisäehtoja sovelletaan.

Saint-Jean-Cap-Ferrat – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
NCE
Menopaluumatkan hinta
72 €
Perillä Turussa

Lennot Saint-Jean-Cap-Ferrat – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Saint-Jean-Cap-Ferrat – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Saint-Jean-Cap-Ferrat lähellä

Grand-Hôtel du Cap-Ferrat, A Four Seasons Hotel

Grand-Hôtel du Cap-Ferrat, A Four Seasons Hotel

5 out of 5
71 Boulevard du Général de Gaulle, Saint-Jean-Cap-Ferrat, Alpes-Maritimes
Hinta on 933 € per yö ajalle 1. huhtik. viiva 2. huhtik.
933 €
sisältää verot ja maksut
1.4.–2.4.
Grand-Hôtel du Cap-Ferrat, A Four Seasons Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Cap-Ferrat'n majakka. Majoituspaikassa on saatavilla ilmaiset hotellinjohtajan kutsut, 3 ravintolaa ja täyden palvelun kylpylä. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9,8/10 Exceptional! (149 arvostelua)
"Wonderful staff and beautiful location"

Arvosteltu 18.3.2025

Grand-Hôtel du Cap-Ferrat, A Four Seasons Hotel
Hotel Royal Riviera

Hotel Royal Riviera

5 out of 5
3, Avenue Jean Monnet, Saint-Jean-Cap-Ferrat, Alpes-Maritimes
Hinta on 385 € per yö ajalle 1. huhtik. viiva 2. huhtik.
385 €
sisältää verot ja maksut
1.4.–2.4.
Hotel Royal Riviera on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Muurahaislahden ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen valet-pysäköinnin ja 2 ravintolaa. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9,2/10 Wonderful! (357 arvostelua)
"The hotel was really nice and the staff were as lovely as the French Riviera. I will definitely stay again if I’m around the area 😊"

Arvosteltu 21.3.2025

Hotel Royal Riviera
Hôtel Vacances Bleues Le Royal

Hôtel Vacances Bleues Le Royal

3 out of 5
23 Promenade des Anglais, Nice, Alpes-Maritimes
Hinta on 119 € per yö ajalle 30. maalisk. viiva 31. maalisk.
119 €
sisältää verot ja maksut
30.3.–31.3.
Hôtel Vacances Bleues Le Royal on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Promenade des Anglais'n ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin.
8,8/10 Excellent! (389 arvostelua)
"Hotel bar closed at 9.15 pm Its a hotel the bar should be open later"

Arvosteltu 25.3.2025

Hôtel Vacances Bleues Le Royal
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Hotel West End Nice Promenade

Hotel West End Nice Promenade

4 out of 5
31 Promenade Des Anglais, Nice, Alpes-Maritimes
Hinta on 160 € per yö ajalle 31. maalisk. viiva 1. huhtik.
160 €
sisältää verot ja maksut
31.3.–1.4.
Hotel West End Nice Promenade on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Promenade des Anglais'n ranta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja baari.
8,8/10 Excellent! (1 006 arvostelua)
"The hotel was situated by the sea and it was easy to walk to different places in Nice. The hotel is old but it had 'character'. The staff was polite and helpful."

Arvosteltu 19.6.2024

Hotel West End Nice Promenade
Westminster Hotel & Spa Nice

Westminster Hotel & Spa Nice

4 out of 5
27 Promenade Des Anglais, Nice, Alpes-Maritimes
Hinta on 166 € per yö ajalle 30. maalisk. viiva 31. maalisk.
166 €
sisältää verot ja maksut
30.3.–31.3.
Westminster Hotel & Spa Nice on saanut loistavaa palautetta rantasijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Promenade des Anglais'n ranta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmaiset hotellinjohtajan kutsut ja ravintola.
8,6/10 Excellent! (1 000 arvostelua)
"Exceptionally well located hotel, we had a room with balcony to the sea. Nice! Service was ok and friendly and rooms were clean and bed ok. The breakfast was included so we ate that, but that was not in line with all the rest of the hotel’s quality. Can’t recommend the spa either."

Arvosteltu 20.4.2024

Westminster Hotel & Spa Nice
Albert 1'er Hotel Nice, France

Albert 1'er Hotel Nice, France

3 out of 5
4 avenue Max Gallo, Nice, Alpes-Maritimes
Hinta on 97 € per yö ajalle 1. huhtik. viiva 2. huhtik.
97 €
sisältää verot ja maksut
1.4.–2.4.
Albert 1'er Hotel Nice, France on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Promenade des Anglais'n ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä aamiaisen (lisämaksusta) ja kuivapesulapalvelun.
8,4/10 Very Good! (1 001 arvostelua)
"Moite: Sähköt olivat poikki kolmeen eri kertaan. Aamiainen erinomainen."

Arvosteltu 12.6.2024

Albert 1'er Hotel Nice, France
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Saint-Jean-Cap-Ferrat
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.