Lennot kohteesta East Burra

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

East Burra – Lentotiedot
Origin airport IATA code
SDZ
Perillä Turussa

Lennot East Burra – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien East Burra – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen East Burra lähellä

Eddlewood Guest House

Eddlewood Guest House

3 out of 5
8 Clairmont Place, Lerwick, Scotland
The price is 113 € per night from 15 Mar to 16 Mar
113 €
sisältää verot ja maksut
15.3.–16.3.
Eddlewood Guest House sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lerwickin kaupungintalo. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen ja ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa.
9.4/10 Exceptional! (42 reviews)
Another excellent stay.
"My second recent stay at Eddlewood Guest House was excellent. Very comfortable, clean and welcoming with everything in place for all types of travellers. Very convenient for local travel links to and from the airport, ferry terminal, to town and all across the mainland of Shetland and beyond. Very ..."

Reviewed on 10.2.2025

Eddlewood Guest House
Varis House

Varis House

2 out of 5
26 Church Road, Lerwick, Lerwick, Scotland
The price is 112 € per night from 21 Mar to 22 Mar
112 €
sisältää verot ja maksut
21.3.–22.3.
Varis House on saanut loistavaa palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Bain's Beach. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja pyykinpesutilat.
8.8/10 Excellent! (173 reviews)
"It was hard to find since the online mapping bearings were a bit off. But once I found it with the help of locals, everything was fine. Great night"

Reviewed on 25.10.2024

Varis House
Scalloway Hotel

Scalloway Hotel

3.5 out of 5
Main St, Scalloway, Scotland
The price is 154 € per night from 20 Mar to 21 Mar
154 €
sisältää verot ja maksut
20.3.–21.3.
Scalloway Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Scalloway Castle. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
8.6/10 Excellent! (69 reviews)
Hyvä, rauhallinen hotelli, aamiainen pettymys
"Hyvä hotelli ja ystävällinen henkilö. Aamainen sisältyi hintaan, mutta se oli suppea (ei ollut esim. juustoa ja leikkeleitä). Lisämaksusta (kallista) sai muutakin, esim. munakkaan, puuroa, makkaraa yms."

Reviewed on 20.7.2024

Scalloway Hotel
Save an average of 15% on thousands of hotels when you're signed in
Lerwick Hotel

Lerwick Hotel

3 out of 5
15 South Road, Lerwick, Scotland
The price is 200 € per night from 21 Mar to 22 Mar
200 €
sisältää verot ja maksut
21.3.–22.3.
Lerwick Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lerwickin kaupungintalo. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ravintolan.
8/10 Very Good! (115 reviews)
"Perussiisti hotelli, hieman vanhahko ja kulunut sisustus. Huoneen kylppäri onneksi jo uusittu. Ohuet seinät huoneissa, joten naapuriin kuuluu oikein hyvin. Käytävillä ummehtunut tuoksu johtui todennäköisesti likaisesta kokolattiamatosta. Henkilökunta erittäin ystävällinen ja ruoka oikein hyvää."

Reviewed on 20.8.2018

Lerwick Hotel
Shetland Hotel

Shetland Hotel

3 out of 5
Holmsgarth Road, Lerwick, Scotland
The price is 203 € per night from 28 Mar to 29 Mar
203 €
sisältää verot ja maksut
28.3.–29.3.
Shetland Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Up-Helly-Aa Exhibition. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja baari.
7.8/10 Good! (170 reviews)
"Old fashioned but clean. Meals fine. Problems with TV reception from work on roof. Problems solved. GB."

Reviewed on 25.9.2024

Shetland Hotel
The Queen's Hotel

The Queen's Hotel

3 out of 5
24 Commercial St, Shetland, Lerwick, Scotland
The price is 112 € per night from 29 Mar to 30 Mar
112 €
sisältää verot ja maksut
29.3.–30.3.
The Queen's Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Bain's Beach. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa.
5.8/10 (54 reviews)
"The hotel was clean, warm but dated. The staff were lovely and very helpful. The fact that there was no restaurant meant no meal or breakfast but the staff advised me of lovely alternatives. I believe the hotel has just changed hands so probably just getting things organised and i hope it works for ..."

Reviewed on 14.12.2024

The Queen's Hotel
Don't see what you're looking for?
See all available properties in East Burra
View all properties
Lowest nightly price found within the past 24 hours based on a 1 night stay for 2 adults. Prices and availability subject to change. Additional terms may apply.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.