Lennot kohteesta Panamá

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Panamá – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
PTY
Perillä Turussa

Lennot Panamá – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Panamá – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Panamá lähellä

Hotel Riu Plaza Panama

Hotel Riu Plaza Panama

5 out of 5
Calle 50, Urb. Marbella Panama City Panama
Hinta on 120 € per yö ajalle 16.12. viiva 17.12.
120 €
16.12.–17.12.
sisältää verot ja maksut
Hotel Riu Plaza Panama on saanut mahtavaa palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Avenida Balboa. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 3 ravintolaa ja ulkouima-altaan.
9/10 Wonderful! (4 640 arvostelua)
Siisti ja viihtyisä
Outo homeen tuoksuinen haju huoneessa. Allasbaarin henkilökunta osittain hieman töykeää. Sijainti loistava. Aamupala täydellinen ja kaikkea oli riittävästi saatavilla. Siisti ja viihtyisä hotelli ja huone.

Arvosteltu 7.2.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Riu Plaza Panama
Marriott Panama Hotel

Marriott Panama Hotel

4 out of 5
Roosevelt Ave., Allbrook Mall Panama City Panama
Hinta on 133 € per yö ajalle 19.12. viiva 20.12.
133 €
19.12.–20.12.
sisältää verot ja maksut
Marriott Panama Hotel on saanut loistavaa palautetta alueen ostosmahdollisuuksista. Majoituspaikka sijaitsee kongressikeskuksen yhteydessä, ja Albrook-ostoskeskus on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 2 ravintolaa ja 2 baaria.
9/10 Wonderful! (1 002 arvostelua)
This hotel accommodated my husband and I at the last minute. Due to the prior booking we had to relocate. The staff was friendly and helpful. The location was a bit further from Panama City then we would like. But we were grateful to find somewhere to stay due to it being a 3-day holiday. Would definitely ...

Arvosteltu 9.12.2025

Avautuu uuteen ikkunaanMarriott Panama Hotel
Las Americas Golden Tower Panama

Las Americas Golden Tower Panama

4 out of 5
Av. Balboa con Calle 53 Panama City Panama
Hinta on 164 € per yö ajalle 10.1. viiva 11.1.
164 €
10.1.–11.1.2026
sisältää verot ja maksut
Las Americas Golden Tower Panama on saanut mahtavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Avenida Balboa. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä täyden palvelun kylpylän ja sisäuima-altaan.
8,8/10 Excellent! (1 010 arvostelua)
Nice place
Iso hotelli keskeisellä paikalla. Hieman kulahtanut, mutta siisti. Ystävällinen henkilökunta. Kuntosali poikkeuksellisen hyvä hotellien mittakaavalla. Muutamia pieniä ongelmia yöpymisen aikana. Osaan puututtiin, osaan ei, kun asiasta mainittiin. Huone siisti, mutta pönttö laski vettä jatkuvasti ja ...

Arvosteltu 17.7.2025

Avautuu uuteen ikkunaanLas Americas Golden Tower Panama
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Waldorf Astoria Panama

Waldorf Astoria Panama

5 out of 5
47th St. & Uruguay Street Panama City Panama
Hinta on 207 € per yö ajalle 3.1. viiva 4.1.
207 €
3.1.–4.1.2026
sisältää verot ja maksut
Waldorf Astoria Panama on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Avenida Balboa. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, 2 ravintolaa ja 2 baaria.
8,8/10 Excellent! (1 001 arvostelua)
Great experience
Great ending to our nice holiday in Panama. WA fulfilled our expectations with their professional customer service.

Arvosteltu 6.1.2018

Avautuu uuteen ikkunaanWaldorf Astoria Panama
Principe Hotel and Suites

Principe Hotel and Suites

3 out of 5
Via Argentina Panama City Panama
Hinta on 47 € per yö ajalle 27.12. viiva 28.12.
47 €
27.12.–28.12.
sisältää verot ja maksut
Principe Hotel and Suites on saanut mahtavaa palautetta alueen julkisista kulkuyhteyksistä. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Via España. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ulkouima-altaan.
8,8/10 Excellent! (1 589 arvostelua)
It was pretty comfortable

Arvosteltu 10.12.2025

Avautuu uuteen ikkunaanPrincipe Hotel and Suites
Megapolis Hotel Panamá

Megapolis Hotel Panamá

4.5 out of 5
Avenida Balboa Panama City
Hinta on 130 € per yö ajalle 19.12. viiva 20.12.
130 €
19.12.–20.12.
sisältää verot ja maksut
Megapolis Hotel Panamá on saanut loistavaa palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee kongressikeskuksen yhteydessä, ja Avenida Balboa on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen valet-pysäköinnin ja 2 ravintolaa.
8,4/10 Very Good! (1 261 arvostelua)
Upea näkymä
Huonetila ihan ok, upea kaupunkinäkymä! 4 yötä helmikuussa 2024/ 3 aikuista. Hyvä monipuolinen aamiainen. Hyvä sijainti. Siivouksessa toivomisen varaa, samoin pyykkihuollossa.

Arvosteltu 4.3.2024

Avautuu uuteen ikkunaanMegapolis Hotel Panamá
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Panamá
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.