North Pennines -hotelli - kauniisti esitetty ja mukava itsenäinen majoitus - Owl Retreat on osa kunnostettua 1830-luvun maalaistaloa, joka sijaitsee erinomaisella luonnonkauniilla alueella (AoNB). Se tarjoaa upeat panoraamanäkymät ja on ihanteellinen paikka kävelijöille, pyöräilijöille tai niille, jotka etsivät maaseudun rauhaa ja tauon modernin elämän hälinästä.
Majoitus koostuu makuuhuoneesta, jossa on parivuode ja runsaasti roikkuu- / varastotilaa.
Kylpyhuoneessa on poreamme, suihku ja lattialämmitys. Pyyhkeet. Olohuoneessa / ruokailutilassa on mukavat nahkasohvat, ruokapöydän (istuimet 4), sohvapöytä, TV freeviewilla, DVD ja WIFI.
Keittiössä on täysin varustettu mikroaaltouuni, vedenkeitin, leivänpaahdin, jääkaappi / pakastin, astianpesukone ja pesukone. Kannettava BBQ on saatavilla pyynnöstä patio / puutarha-alueelle. Se on ihanteellinen paikka rentoutua laiskaa kesäiltaa nauttien auringonlaskusta.
On runsaasti turvallista pysäköintitilaa ja pyörätuolin käyttö ei ole ongelma.
Pyydämme vieraita olemaan savuttomia sisällä ja toimittaneet tuhkakupin tupakointia varten.
Pyydämme kaikkia vieraita kirjautumaan sisään 1400 tunnin kuluttua saapumispäivänä ja tutustumaan lähtöpäivänä ennen 1000hrs: a, ellei etukäteen ole sovittu.
Alstonin kaupunki on kävelymatkan päässä (1. 4 mailia). Siinä on useita mielenkiintoisia kauppoja, jotkut myyvät taidetta ja käsitöitä sekä posti, kemisti ja rautakauppa. On olemassa useita ystävällisiä maaseja, jotka tarjoavat aitoja makuja ja jotkut tarjoavat ruokaa, myös paikallisesti pyydettyä taimenta. Päivittäistavarakaupoille Alstonilla on mukavuusasiakkaillesi Co-op ja Spar, jotka ovat avoinna myöhään.
Alstonin 18-reikäinen golfkenttä on lähellä, vihreitä palkkioita maksetaan rehellisyyslaatikon avulla pelaajille, jotka haluavat tehdä sen pois.
Jos haluatte taukoa kävellä (kausiluonteinen) Etelä-Tynedale-höyryrautatieasema sijaitsee kaupungissa, jossa voit nauttia luonnonkauniista retkistä Etelä-Tyne-laakson ja Pohjois-Penninien läpi.
Kalastus (Fly & Coarse) on harrastus, jota pidetään paikallisen herkullisen taimenen kanssa. Lentokalastusta koskevat luvat ovat saatavilla kaupungissa. Alueella on myös kaupallisia kalastuspaikkoja.
Lähin Alstonin rautatieasema on Haltwhistle n. 13 mailin päässä. On myös asemia Penrith (18 mailia) ja Carlisle (21 mailia).
Auto on suositeltavaa, kun vierailet alueella, koska julkinen liikenne on rajoitettua.
Odotamme sinut tervetulleeksi.
Tässä on, mitä vieraillemme on sanottava meistä:
"Amanda ja Gareth olivat aivan upeita. Heidän maalaistalo on rauhallinen rentouttava koti kauniilla maaseudulla - vain R&R, jota tarvitsimme! Talo on ihana - lattialämmitys, kaikki mukavuudet, kuten mukava sänky! Hyvin ystävällinen isännät olivat kirsikka. Ei voi suositella enemmän. "
Kohteesta Oxford, Yhdistynyt kuningaskunta · \ t
"Paikkamme oli upea näkymä kukkuloille ja laaksoon. Se oli hyvin kodikas ja mukava. Ainoa pahoillamme oli, että emme varanneet muutaman yön vain rentoutumiseen ja maisemien katseluun. Tulemme varmasti varaamaan uudelleen seuraavan kerran, kun käymme läpi. Amanda ja Gareth olivat erittäin ystävällisiä. Paras isäntä. Muille pyörätuolin käyttäjille huoneisto on varsin avoin ja saatavilla. "
Lontoosta, Yhdistyneestä kuningaskunnasta ·