Hotellit Kampung Jelatang

Vertaa 720 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 14 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Kampung Jelatang: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Jelatang

Don't see what you're looking for?
See all available properties in Kampung Jelatang
View all properties
Lowest nightly price found within the past 24 hours based on a 1 night stay for 2 adults. Prices and availability subject to change. Additional terms may apply.

Kohteeseen Kampung Jelatang tutustuminen

Kampung Jelatang tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Jelatang ja sen lähellä kuuluu:

  • A'Famosan vesipuisto
  • Hang Jebat Stadium (stadion)
  • Melakan kansainvälinen messukeskus
  • Malaccan eläintarha
  • A' Famosa Water Theme Park
  • Multimediayliopisto
  • Klebangin ranta

Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Kampung Jelatang, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Malacca (MKZ-Batu Berendam). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Jelatang?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Kampung Jelatang, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Maaliskuu ja huhtikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Jelatang, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 32 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 348 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 600 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 548 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 31 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 772 mm.
  • Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Jelatang on 2268 cm.

Kampung Jelatang: Hotellitiedot

Majoitukset
720
Halvin hinta
14 €
Korkein hinta
78 €
Suositut hotellit
Hatten Hotel Melaka, Courtyard by Marriott Melaka, Doubletree by Hilton Melaka, Holiday Inn Melaka by IHG, Dusit Princess Melaka, Rest Collection RedHouse Melaka, Attic Home Melaka Imperio Residence, Swiss-Garden Hotel Melaka, ibis Melaka, Rosa Malacca, Estadia Hotel, Moty Hotel, Comfort Two Hotel, Bayview Hotel Melaka, De Mawardah Hotel, Taming Sari Tower Malacca