Hotellit Kampung Kebun Nyiur
Vertaa 908 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 40 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Kebun Nyiur: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Kebun Nyiur

JEN Penang Georgetown by Shangri-La

Amari SPICE Penang

Bayview Hotel Georgetown Penang

Penang Marriott Hotel

Areca Hotel Penang

Iconic Marjorie Hotel, Penang, A Tribute Portfolio Hotel

Sunway Hotel Georgetown Penang

The Prestige Hotel Penang

Holiday Inn & Suites Penang Prai by IHG

The Millen Penang, Autograph Collection

Gurney Bay Hotel, A PARKROYAL PARTNER HOTEL

Loop On Leith Hotel Penang

The Granite Luxury Hotel

Eastern And Oriental Hotel

Tropicana 218 Macalister
Kohteeseen Kampung Kebun Nyiur tutustuminen
Kampung Kebun Nyiur tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Kebun Nyiur ja sen lähellä kuuluu:
- Changkat Keledang
- Design Villagen outlet-ostoskeskus
- Bukit Batu Kawan
- AEON Mall Bukit Mertajam
- Pyhän Annan kirkko
- Queensbay Mall (ostoskeskus)
- Penang Bird Park (puisto)
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Kampung Kebun Nyiur, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Penang (PEN-Penangin kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Kebun Nyiur?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Kampung Kebun Nyiur, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Maaliskuu ja kesäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Kebun Nyiur, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas kesäkuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 31 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 560 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 693 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 597 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1066 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Kebun Nyiur on 2915 cm.
Kampung Kebun Nyiur: Hotellitiedot
Majoitukset | 908 |
|---|---|
Halvin hinta | 40 € |
Korkein hinta | 264 € |
Suositut hotellit | JEN Penang Georgetown by Shangri-La, Amari SPICE Penang, Bayview Hotel Georgetown Penang, Penang Marriott Hotel, Areca Hotel Penang, Iconic Marjorie Hotel, Penang, A Tribute Portfolio Hotel, Sunway Hotel Georgetown Penang, The Prestige Hotel Penang, Holiday Inn & Suites Penang Prai by IHG, The Millen Penang, Autograph Collection, Gurney Bay Hotel, A PARKROYAL PARTNER HOTEL, Loop On Leith Hotel Penang, The Granite Luxury Hotel, Eastern And Oriental Hotel, Tropicana 218 Macalister |

