Hotellit Kampung Kuala Reman

Vertaa 160 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 16 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Kampung Kuala Reman: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Kuala Reman

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Kampung Kuala Reman
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Kampung Kuala Reman tutustuminen

Kampung Kuala Reman tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Kuala Reman ja sen lähellä kuuluu:

  • Gua Charas
  • Sungai Pandan vesiputous
  • Darul Makmurin stadion
  • East Coast Mall
  • Kuantan City Mall
  • Masjid Negeri
  • Teluk Cempedakin ranta

Kun järjestät lomaa kohteeseen Kampung Kuala Reman, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Kuantan (KUA-Sultan Haji Ahmad Shah). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Kuala Reman?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kampung Kuala Reman, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Toukokuu ja kesäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Kuala Reman, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Joulukuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 30 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 493 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 24 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 654 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 700 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 31 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1178 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kampung Kuala Reman on 3025 cm.

Kampung Kuala Reman: Hotellitiedot

Majoitukset
160
Halvin hinta
16 €
Korkein hinta
255 €
Suositut hotellit
Hyatt Regency Kuantan Resort, Grand DarulMakmur Hotel Kuantan, AC Hotel by Marriott Kuantan, Hotel Makmur Kuantan, Rocana Hotel, Swiss-Garden Beach Resort Kuantan, De Rhu Beach Resort, Adena Beach Resort, GM Hotel Kuantan, Mangala Estate Boutique Resort - Small Luxury Hotel of the World, Timurbay by Seascape, IM 96 Villa, Shahzan Hotel Kuantan, Trademark Collection by Wyndham, E-Red Hotel Sdn Bhd, Mega View Hotel Kuantan