Hotellit Kampung Kuala Sentol
Vertaa 661 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 25 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Kuala Sentol: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Kuala Sentol

Geo38 Premier Suites Genting Highlands

Hyatt Regency Kuantan Resort

Cameron Highlands Resort

Berjaya Tioman Resort

Grand Ion Delemen Hotel

Paya Beach Spa & Dive Resort

AC Hotel by Marriott Kuantan

Avillion Cameron Highlands

Heritage Hotel Cameron Highlands

Resorts World Genting - Genting Skyworlds Hotel

The Barat Tioman Beach Resort

Wyndham Ion Majestic Genting Highlands

Mutiara Taman Negara

Le Vert Boutique Hotel

Copthorne Hotel Cameron Highlands
Kohteeseen Kampung Kuala Sentol tutustuminen
Kampung Kuala Sentol tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Kuala Sentol ja sen lähellä kuuluu:
- Tun Abdul Razakin stadion
- Air Terjun Teladasin luonnonalue
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Kuala Sentol?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Kampung Kuala Sentol, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Huhtikuu ja toukokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Kuala Sentol, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 32 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 463 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 626 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 32 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 548 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 32 °C ja 22 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 969 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kampung Kuala Sentol on 2606 cm.
Kampung Kuala Sentol: Hotellitiedot
Majoitukset | 661 |
---|---|
Halvin hinta | 25 € |
Korkein hinta | 151 € |
Suositut hotellit | Geo38 Premier Suites Genting Highlands, Hyatt Regency Kuantan Resort, Cameron Highlands Resort, Berjaya Tioman Resort, Grand Ion Delemen Hotel, Paya Beach Spa & Dive Resort, AC Hotel by Marriott Kuantan, Avillion Cameron Highlands, Heritage Hotel Cameron Highlands, Resorts World Genting - Genting Skyworlds Hotel, The Barat Tioman Beach Resort, Wyndham Ion Majestic Genting Highlands, Mutiara Taman Negara, Le Vert Boutique Hotel, Copthorne Hotel Cameron Highlands |