Lennot kohteesta La Florida

Valitse vähintään kaksi tuotetta ja säästä matkastasi:

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Halpoja menopaluulentoja kohteesta La Florida

Halvimmat 7 päivän aikana löydetyt hinnat määritetylle ajanjaksolle kohteeseen ovat meno-paluulennoille 51 € ja yhdensuuntaisille lennoille 22 €. Sivustomme avulla löydät lisäksi kohteen lentotarjoukset vuodelle 2025. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Lisäehtoja sovelletaan.

La Florida – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
ALC
Menopaluumatkan hinta
130 €
Perillä Turussa

Lennot La Florida – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien La Florida – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen La Florida lähellä

Hotel 525

Hotel 525

4 out of 5
Rio Borines 58, Los Alcazares, Murcia
Hinta on 98 € per yö ajalle 30. maalisk. viiva 31. maalisk.
98 €
sisältää verot ja maksut
30.3.–31.3.
Hotel 525 sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Playa lo Sola. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 2 kahvilaa ja täyden palvelun kylpylän.
9/10 Wonderful! (778 arvostelua)
En suosittele
"Huone ja aamupala olivat hyvät. Allas oli erittäin pieni ja kuvat eivät pitäneet oikein paikkaansa. Allas oli alle metrin syvä ja vesi likaista! Pihalla oleva turistirysä oli järkytttävä. Katu täynnä turisti rafloja ja Britti turisteja. Emme menisi enää kyseiseen paikkaan ollenkaan."

Arvosteltu 16.8.2019

Hotel 525
Hotel Servigroup La Zenia

Hotel Servigroup La Zenia

4.5 out of 5
Urb. La Zenia, Playa De Orihuela, Orihuela, Alicante
Hinta on 130 € per yö ajalle 21. huhtik. viiva 22. huhtik.
130 €
sisältää verot ja maksut
21.4.–22.4.
Hotel Servigroup La Zenia on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta La Zenian ranta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, sisäuima-allas ja ravintola.
8,8/10 Excellent! (794 arvostelua)
Mukava visiitti
"Hieman pakon sanelemana otimme Hotellin, koska varaamamme Villa ei vastannut sitä mitä piti olla. Kyseinen Hotelli ei ulkoisesti näytä hirveän laadukkaalta ja sitä remontoitiinkin koko ajan kun laastit irtosivat talon seinistä. Kun pääsimme sisään, se oli positiivinen yllätys. Hotelli on sisältä ..."

Arvosteltu 26.3.2019

Hotel Servigroup La Zenia
Dña Monse Hotel Spa & Golf

Dña Monse Hotel Spa & Golf

4.5 out of 5
Avda. Orihuela, 75, Urb. Los Balcones, Torrevieja, Alicante
Hinta on 94 € per yö ajalle 6. huhtik. viiva 7. huhtik.
94 €
sisältää verot ja maksut
6.4.–7.4.
Dña Monse Hotel Spa & Golf sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Mata-Torrevieja Salt Lakes Natural Park. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja täyden palvelun kylpylä.
8,8/10 Excellent! (570 arvostelua)
Hotelli Monse toimii!
"Erittäin siisti hotelli. Olemme olleet täällä jo useamman kerran, joten tiedetään hotellin tarjonta ja ajanvietteet. Parkkipaikka on hieman niukka ulkosalla, mutta kellarissa saat pysäköityä edulliseen hintaan, tällä hetkellä 6€/yö. Aamupala voisi olla runsaampi, ainakin lämpöisten suolaisten osalta. ..."

Arvosteltu 28.2.2025

Dña Monse Hotel Spa & Golf
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Ona Mar Menor Golf & Spa

Ona Mar Menor Golf & Spa

5 out of 5
Calle Ceiba, s/n, Torre-Pacheco, Murcia
Hinta on 90 € per yö ajalle 31. maalisk. viiva 1. huhtik.
90 €
sisältää verot ja maksut
31.3.–1.4.
Ona Mar Menor Golf & Spa on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Mar Menor Golf. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, 3 ravintolaa ja täyden palvelun kylpylä.
8,6/10 Excellent! (382 arvostelua)
"very nice room, good breakfest. this hotel is inside a golfresort, it is clean and silent."

Arvosteltu 6.2.2025

Ona Mar Menor Golf & Spa
Hotel La Laguna Spa And Golf

Hotel La Laguna Spa And Golf

4 out of 5
Avda. Antonio Quesada 53, Rojales, Alicante
Hinta on 97 € per yö ajalle 3. huhtik. viiva 4. huhtik.
97 €
sisältää verot ja maksut
3.4.–4.4.
Hotel La Laguna Spa And Golf on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Mata-Torrevieja Salt Lakes Natural Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja täyden palvelun kylpylän.
8,2/10 Very Good! (611 arvostelua)
"Hotelli oli oikeasti kiva ja aamiainen oikein hyvä. Iso, todella iso miinus siitä että vastamelukuulokkeet katosivat huoneesta siivouksen jälkeen."

Arvosteltu 23.3.2024

Hotel La Laguna Spa And Golf
Hotel Playas de Torrevieja

Hotel Playas de Torrevieja

3 out of 5
Calle del Cabo, s/n, Torrevieja, Alicante
Hinta on 74 € per yö ajalle 6. huhtik. viiva 7. huhtik.
74 €
sisältää verot ja maksut
6.4.–7.4.
Hotel Playas de Torrevieja on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta La Mata Beach. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, 2 ulkouima-allasta ja ravintola.
8/10 Very Good! (778 arvostelua)
"Olimme kolme yötä, ihan ok kokemus"

Arvosteltu 25.12.2024

Hotel Playas de Torrevieja
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa La Florida
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.