ARK Canary Wharf

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan ARK Canary Wharf valokuvagalleria

Aulan oleskelutila
Ulkopuoli
Aulan oleskelutila
Memory foam -patjalliset sängyt, tallelokero huoneessa
Sisäuima-allas

Arvostelut

7,6 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Kuntosali
  • Aamiainen saatavilla
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Pysäköinti saatavilla
  • Pesulapalvelut

Tutustu alueeseen

Map
20 Crossharbour Plaza, London, England, E14 9YF
  • ExCeL Exhibition Centre
    ‪8 min ajomatka‬
  • Tower Bridge
    ‪9 min ajomatka‬
  • The O2 Arena
    ‪10 min ajomatka‬
  • Lontoo (LHR-Lontoon Heathrow)
    ‪83 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Premium-studio

  • 20 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

One Bedroom Flat

  • 30 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Classic-studio

  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

ARK Canary Wharf

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus ja joka sijaitsee kohteen Cutty Sark (laivamuseo) lähellä
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu sisäuima-allas, ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus ja välipalabaari/deli. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kahvila, itsepalvelupysäköinti ja kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
ARK Canary Wharf tarjoaa 151 huonetta, joissa on tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone) ja kahvin-/teenkeitin. Vuoteissa on memory foam -patjallinen sänky-patjat. Tämän 4 tähden hotellin huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. 32-tuumainen LED-televisio, kaapelikanavat. Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja pimennysverhot. Siivous on saatavilla viikottain.

Tässä hotellissa käytössäsi on sisäuima-allas ja ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus.
ARK Canary Wharf on saanut loistavaa palautetta uima-altaastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Cutty Sark (laivamuseo). Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä sisäuima-altaan ja ympäri vuorokauden auki olevan kuntokeskuksen.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos nälkä yllättää, ota suunnaksesi majoituspaikan kahvila
  • Täysi aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan sisäuima-altaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, pyykinpesutilat ja kielitaitoinen henkilökunta
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla ympäri vuorokauden auki oleva kuntosali
  • Asiakkaat pitävät erittäin paljon majoituspaikan huoneiden siisteydestä ja mukavista sängyistä
  • Sijaitsee 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta ExCeL Exhibition Centre ja 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Tower Bridge
Majoituspaikasta löytyy kahvila ja välipalabaari/deli. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. ARK Canary Wharf tarjoaa asiakkaidensa käyttöön sisäuima-altaan ja ympäri vuorokauden auki olevan kuntokeskuksen. ARK Canary Wharf tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kirjaston, kielitaitoisen henkilökunnan ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 4 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia täyden aamiaisen arkipäivisin klo 7.30–13.00 ja viikonloppuisin klo 8.30–13.00.
Another Brother – tämä kahvila tarjoilee aamiaisen, brunssin, lounaan ja kevyitä aterioita. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Muun muassa happy hour -tarjouksia kuuluu ravintolan palveluihin. Auki joka päivä

Puhutut kielet

Englanti, ranska, italia ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti (GBP 12 per per yö)
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Täysi aamiainen saatavilla lisämaksusta klo 7.30–13.00 arkipäivisin ja klo 8.30–13.00 viikonloppuisin; 7,50–15 GBP per henkilö
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Kahvila
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Another Brother

Tekemistä

  • Kirjasto
  • Sisäuima-allas
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Ympäri vuorokauden avoinna oleva kuntosali

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Siivouspalvelu (viikoittain)

Businesspalvelut

  • Coworking-työtila

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Korotettu WC-istuin
  • Kylpyhuoneen hätänaru
  • Matala taso ja tiskiallas
  • Pääsy pyörätuolilla
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
  • Tukitanko WC-istuimen lähellä

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Memory foam -patja
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen LED-televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Lämmitys
  • Silitysrauta/-lauta
  • Tallelokero, johon mahtuu kannettava tietokone

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Alle 18-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 18-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu täydestä aamiaisesta: noin 7.50–15 GBP per henkilö
  • Omatoiminen pysäköinti: 12 GBP per yö
  • Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin ja palovaroitin
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 18 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
  • Joidenkin tilojen käyttöoikeudet voivat olla rajalliset. Saat lisätietoja ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

ARK Canary Wharf Hotel
ARK Canary Wharf London
ARK Canary Wharf Hotel London

ARK Canary Wharf – arvostelut

Arvostelut

7,6

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 553 kautta 1272 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 292 kautta 1272 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 167 kautta 1272 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 117 kautta 1272 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 143 kautta 1272 arvostelua

8,0/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,0/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Aino

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Dounia

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2023

10/10 Loistava

Joshua

Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

2/10 Hirveä

Tasnina

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A Disastrous Stay I wish I could give zero stars for my stay at Ark Hotel, as it was undoubtedly one of the worst experiences I’ve ever had. From start to finish, the visit was riddled with disappointment and frustration. Firstly, the room lacked a basic amenity – the TV remote was missing, which meant I couldn’t even use the television properly. On top of that, I was not informed beforehand about the lack of robes and slippers for using the sauna and pool facilities. This is a glaring omission that demonstrates poor communication and a lack of care for guest comfort. To make matters worse, the property is not a proper hotel but seems to be a residential building passed off as one. This is highly misleading and adds to the discomfort of the entire experience. The staff were absolutely horrible – unhelpful, rude, and unprofessional. It’s clear that customer service is not a priority here. Honestly, I regret ever booking a reservation, and I strongly advise others to avoid this so-called hotel at all costs. If I can claim compensation, I absolutely will, as this stay was a waste of time, money, and energy. Save yourself the trouble and book somewhere else. This place is an utter disaster.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

6/10 OK

Emily

Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Manj

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Queen

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Everything was excellent, but I was disappointed they turned the beautiful view beside the pool to a studio instead. It was gorgeous the way it was. Everything else was a 10
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Liikematkailija
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very disappointing stay
The positives - comfy bed and pillows and friendly reception team. The not so good - smell of drains in the very very tiny bathroom. Someone else’s hair in the shower plug on arrival. Limescale and dust around the outside of shower. Noisy fridge that had to be turned off to sleep. No air con and even with snow falling in London far too hot. TV did not work but helpful receptionist explained the connections are all loose so came and jiggled with it. Loose plug on the wall. I could deal with the DLR noise but some may not. Free WiFi but it was immediately intercepted by scammers so be careful.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Leonardo

Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

4/10 Huono

BEATRICE

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nous avons été très déçu, car l'immeuble (hôtel) est à côté de ligne de chemin de fer. Les trains passent toutes les 3 minutes et le bruit résonne dans tout l'appartement. La salle d'eau est tellement petit qu'il n'y à pas de lavabo mais un lave main puisque la douche et le wc sont face à face. Compliqué pour se laver correctement.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Anoko Anette

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Curtis, Peterborough

Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

2/10 Hirveä

Victor

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
STAY AWAY
Absolutely the worst. Do not come here at. Matter a fact don’t even use hotels.com because they are just as worthless. Picture are incredibly deceitful. I had booked a three night stay and as soon as I walked in it was horrid. Nevermind the small space, the bugs and gnats in the shower were enough to raise concerns to front desk. The not so helpful and rude agent looked at us as if we were stupid and did not want to switch us rooms but ultimately did. Then this one had stains on the bed! Disgusting! I booked the Hilton plaza the next day. Hotels.com did absolutely nothing when I raised my concerns and “followed up with the hotel” after nearly a month of no contact I emailed them to see what was happening and they replied they would get back to me within 48 hours. I received that message 3 times. So an additional week for them to tell me they would not refund me due to their policy. My recommendation is never to go to this property and to book directly at the hotel you want to stay at. You get rewards and don’t have to deal with hotels.com incompetent customer service
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Cassandra Marie, Lehigh Acres

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
You cannot pay to check in early, but the location was nice.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Lucy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Simon

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Tyreek

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

4/10 Huono

john

Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

4/10 Huono

Leon

Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

Mark

Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Mathias

Hyvää: Huoneen mukavuus
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Tameka

Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Gilde

Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

2/10 Hirveä

John

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yuck Premium Studio more a bedroom with defunct ki
We arrived at 10pm. Our room wasn’t ready or at least that’s what the first receptionist told us. 40 minutes later and another receptionist/manager said that was just the computer not being updated so about as useful as a chocolate tea pot which wasn’t provided in the room in case you were wondering. Neither were any of the utensils shown in the lovely photo they show as advertising. I could have done without the chopping board as I wasn’t expecting to host a dinner party but how is anyone going to do anything without a knife folk or plate and with what looked like an induction hob you need specialist pans. Nothing is provided. The single tea bag for a couple staying 2 nights was a nice touch. But a bed that is crammed in on 3 sides makes it very difficult for someone who has to get up in the night not to disturb their partner. Also if you are going to have a bedside light, why put the switch by the main door? Finally, the condition the paintwork was awful (those bits that weren’t missing completely), the ceiling looked like it had some salt ingress caused by damp (although no idea how or what actually caused it) and the curtains were dirty and torn. Other than that it was fine - a place for the younger crowd I feel
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Robert

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024