Hotellit Kampung Lembah

Vertaa 973 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 39 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Kampung Lembah: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Lembah

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Kampung Lembah
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Kampung Lembah tutustuminen

Kampung Lembah tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Lembah ja sen lähellä kuuluu:

  • Penang Golf Resort
  • Kepala Batas Golf Club
  • Sunway Carnival Mall (ostoskeskus)
  • Straits Quayn ostoskeskus
  • Swettenham-laiturin laivaterminaali
  • Penangin kaupungintalo
  • Padang Kota Lama -katu

Kun järjestät lomaa kohteeseen Kampung Lembah, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Penang (PEN-Penangin kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Lembah?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kampung Lembah, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Lembah, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 32 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 440 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 675 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 643 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 949 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kampung Lembah on 2707 cm.

Kampung Lembah: Hotellitiedot

Majoitukset
973
Halvin hinta
39 €
Korkein hinta
168 €
Suositut hotellit
JEN Penang Georgetown by Shangri-La, DoubleTree Resort by Hilton Hotel Penang, Shangri-La Rasa Sayang, Penang, Cititel Penang, Shangri-La Golden Sands, Penang, Angsana Teluk Bahang, Penang, Sunway Hotel Georgetown Penang, Courtyard by Marriott Penang, PARKROYAL Penang Resort, Le Dream Boutique Hotel, Gurney Bay Hotel, A PARKROYAL PARTNER HOTEL, Bayview Beach Resort, Ascott Gurney Penang, Penang Marriott Hotel, Areca Hotel Penang